Jak nakładać wosk na stiuk? - porady eksperta

Wykończenie ścian stiukiem weneckim lub wapiennym (wybranym w zależności od oczekiwanego efektu końcowego) jest sprytnym sposobem na osiągnięcie spektakularnego, ekskluzywnego wręcz wyglądu pomieszczenia, bez ponoszenia dużych kosztów.

Stiuk Wapienny w salonie


Dekoracja wymaga doświadczenia i dobrych narzędzi. Ta metoda dekoracji ścian, przywołuje na myśl marmurowe okładziny, nawiązuje do stylu antycznego. Charakterystyczną cechą takiej powłoki jest połysk. Uzyskuje się go szlifując stiuk kantem packi lub wełną stalową oraz poprzez nałożenie na powłokę warstwy wosku. Jak go aplikować? Oto kilka porad eksperta.

Stiuk Perłowy w salonie

Wosk Impregnująco-Zabezpieczający MAGNAT Style to specjalna pasta, która daje dodatkowy połysk i ułatwia późniejszą pielęgnację powierzchni uzyskanej za pomocą Stiuku Weneckiego lub Stiuku Wapiennego MAGNAT Style. Produkowany jest na bazie dyspersji wosków. Tworzy powłokę, która jest całkowicie transparentna, co pozwala zachować oryginalny kolor stiuku. Wykończony woskiem stiuk jest odporny na zabrudzenia. Wosk, pomimo właściwości impregnujących i zabezpieczających, zapewnia „oddychanie” ścian.

Nakładanie stiukuNakładanie kolejnej warstwy stiukuNakładanie stiuku pacą


Do nakładania Wosku MAGNAT Style można przystąpić po wyschnięciu ostatniej warstwy stiuku (przybliżony czas schnięcia podany jest na opakowaniu). Przygotowanie masy nie wymaga żadnych zabiegów, poza zamieszaniem produktu, który jest sprzedawany w postaci gotowej do użycia.

Szlifowanie stiuku pacąSzlifowanie stiuku pacą i flanelową szmatką


Wosk nakłada się przy pomocy Pacy Weneckiej. Po zaaplikowaniu wosku na powierzchnię 1m2 należy odczekać około 5 minut i – gdy powłoka będzie sucha, matowa i transparentna – rozpocząć polerowanie. Wosk poleruje się za pomocą szmatki flanelowej, Pacy Weneckiej MAGNAT Style lub mechanicznie z użyciem maszyny z filcem. Robi się to tak długo, aż uzyska się połysk.

Szary salon przełamany żółtym kolorem

Jeżeli jest taka potrzeba, można nałożyć drugą warstwę wosku po 2 godzinach i powtórzyć polerowanie.
Pełne właściwości powłoka z wosku uzyskuje po 48 godzinach.

 

 

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4,0 - Ilość głosów: 2

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z serwisu, zapisz sie do newslettera.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. siedziba Spółki: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.).