Stiuk na lata - dowiedz się, jak pielęgnować struktury dekoracyjne

15.11.2015
magnat_stiuk_wapienny Świetnie nadaje się do dekoracji wnętrz stylowych i historyzujących, ale sprawdza się także w wydaniu nowoczesnym. Dodatkowym atutem tego typu powłoki – o ile jest odpowiednio wykończona i zabezpieczona – jest jej zwiększona odporność na zabrudzenia i okresowe działanie wody.Aby przystąpić do aplikacji Stiuku, należy dodać do farby Stiuk Wapienny MAGNAT Style Pigment Barwiący i dokładnie wymieszać. Stiuk nakłada się na zagruntowaną powierzchnię za pomocą Pacy Weneckiej, aplikując ją na niewielkie obszary, w różnych kierunkach, aż do pokrycia całej powierzchni. Czynność ta wymaga wprawy - nałożona warstwa powinna być gładka i równomierna.

stiuk_w_salonie

Gdy pierwsza warstwa wyschnie (trwa to około 6 godzin), nakłada się drugą warstwę – w analogiczny sposób jak pierwszą. Nadmiar produktu zbiera się przeciągając lekko po powierzchni czystą krawędzią Pacy. Robi się to tak długo, aż uzyska się gładką powierzchnię z przenikającymi się odcieniami wybranego koloru. Aby uzyskać większą głębię koloru można dodatkowo nałożyć trzecią warstwę stiuku (po kolejnych 6 godzinach).

stiuk_wapienny_aplikacja stiuk_wapienny_nakladanie


Zanim Stiuk całkiem wyschnie (czyli po upływie ok. 15 minut od nałożenia) poleruje się jego powierzchnię krawędzią Pacy. Trzeba to robić dość delikatnie – to po zwala uzyskać piękny połysk.
Po wyschnięciu ostatniej warstwy Stiuku (czyli po 6 godzinach) na powierzchnię Stiuku nakłada się Wosk MAGNAT Style. Podkreśla on uzyskany efekt, a jednocześnie zabezpiecza powłokę. Wosk nakłada się Pacą, a potem poleruje miękkim materiałem.

magnat_style_wosk_impregnujcy

Tak wykończona ściana jest odporna na zabrudzenia (poza plamami z tłuszczu), a także na okresowe działanie wody. Kiedy zostanie ubrudzona, wystarczy przemyć ją jak najszybciej wodą z dodatkiem detergentu.
Dzięki użyciu Wosku powłoka zostaje zaimpregnowana, ale ściana nadal „oddycha”.

 szary_w_kuchni

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 1,0 - Ilość głosów: 2

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z serwisu, zapisz sie do newslettera.

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, iż administratorem danych osobowych jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. z siedzibą w Warszawie (00-854), Al. Jana Pawła II 23. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu wysyłki newslettera. Dane osobowe zostaną udostępnione wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.