Stiuk na lata - dowiedz się, jak pielęgnować struktury dekoracyjne

Stiuk Wapienny MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa dekoracyjna oparta na bazie wapna gaszonego i mączki marmurowej. Doskonale odwzorowuje szlifowany marmur z jego charakterystycznym połyskiem i wzorem.

Pojemnik ze stiukiemŚwietnie nadaje się do dekoracji wnętrz stylowych i historyzujących, ale sprawdza się także w wydaniu nowoczesnym. Dodatkowym atutem tego typu powłoki – o ile jest odpowiednio wykończona i zabezpieczona – jest jej zwiększona odporność na zabrudzenia i okresowe działanie wody.Aby przystąpić do aplikacji Stiuku, należy dodać do farby Stiuk Wapienny MAGNAT Style, Pigment Barwiący i dokładnie wymieszać. Stiuk nakłada się na zagruntowaną powierzchnię za pomocą Pacy Weneckiej, aplikując ją na niewielkie obszary, w różnych kierunkach, aż do pokrycia całej powierzchni. Czynność ta wymaga wprawy - nałożona warstwa powinna być gładka i równomierna.

Wykorzystanie Stiuku Wapiennego w salonie

Gdy pierwsza warstwa wyschnie (trwa to około 6 godzin),nakłada się drugą warstwę – w analogiczny sposób jak pierwszą. Nadmiar produktu zbiera się przeciągając lekko po powierzchni czystą krawędzią pacy. Robi się to tak długo, aż uzyska się gładką powierzchnię z przenikającymi się odcieniami wybranego koloru. Aby uzyskać większą głębię koloru można dodatkowo nałożyć trzecią warstwę stiuku (po kolejnych 6 godzinach).

Aplikacja stiukuNakładanie stiuku


Zanim Stiuk całkiem wyschnie (czyli po upływie ok. 15 minut od nałożenia) poleruje się jego powierzchnię krawędzią Pacy. Trzeba to robić dość delikatnie – to po zwala uzyskać piękny połysk.
Po wyschnięciu ostatniej warstwy Stiuku (czyli po 6 godzinach) na powierzchnię Stiuku nakłada się Wosk MAGNAT Style. Podkreśla on uzyskany efekt, a jednocześnie zabezpiecza powłokę. Wosk nakłada się Pacą, a potem poleruje miękkim materiałem.

Opakowanie wosku impregnującego

Tak wykończona ściana jest odporna na zabrudzenia (poza plamami z tłuszczu),a także na okresowe działanie wody. Kiedy zostanie ubrudzona, wystarczy przemyć ją jak najszybciej wodą z dodatkiem detergentu.
Dzięki użyciu Wosku powłoka zostaje zaimpregnowana, ale ściana nadal „oddycha”.

Szary kolor w kuchni

 

Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3,0 - Ilość głosów: 9

Zapisz się na newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje z serwisu, zapisz sie do newslettera.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. siedziba Spółki: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.).