text.skipToContent text.skipToNavigation

5 nowoczesnych i niebanalnych pomysłów na aranżację salonu

Pomysłowo urządzony salon jest nie tylko sercem domu –miejscem, w którym chętnie odpoczywamy i spotykamy z innymi lecz także wizytówką mieszkańców. Jego styl, kolorystyka i charakter mówi o nas, naszych upodobaniach, guście a także orientacji w aktualnie obowiązujących trendach. Warto więc by prezentował się nowocześnie, pięknie i pomysłowo. Oto kilka przykładów wnętrz, które łączą w sobie ciekawą aranżację z wysmakowaną kolorystyką.

Wiele funkcji na małej przestrzeni

Rozłożysta sofa wieczorem zamienia się w wygodne łóżko, a szeroki parapet w razie potrzeby może stać się jasnym i przestronnym biurkiem. Salon ten pełni jednocześnie funkcje sypialni, pokoju wypoczynkowego i domowego biura. Nieduża powierzchnia salonu nie oznacza jednak rezygnacji z elegancji. Odpowiednio dobrana kolorystyka i elementy wyposażenia sprawiają iż wnętrze to prezentuje się elegancko i przestronnie.
MAGNAT Ceramic delikny bronzyt C9 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic delikny bronzyt C9 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

C27 Namiętny Karnelian

Siła koloru

Nawet stare meble (sofa i fotel z lat 60-tych) mogą wyglądać nowocześnie i nieco ekstrawagancko. Za sprawą odważnej pop artowskiej kolorystyki salon ten stał się ciekawą mieszanką nowoczesności i historii. Kształt starych mebli w intensywnej kolorystyce zaskakuje, inspiruje, bawi.

Zrównoważona kompozycja

Ciemne wnętrze w starej kamienicy prezentuje się znakomicie dzięki nowoczesnym kształtom mebli, oświetlenia oraz dopasowanej, konsekwentnej, szlachetnej kolorystyce ścian. Biel, szarość i rubinowa czerwień to barwy, które powtarzają się w wyposażeniu i dekoracji. Dzięki temu wnętrze prezentuje się spójnie i pięknie. W prezentowanej aranżacji użyliśmy MAGNAT Ceramic C28 Kuszący Rubin oraz C30 Srebrzysty Granit.

C28 Kuszący Rubin

MAGNAT Style Trawertyn

Naturalne inspiracje

Sprawdzoną metodą na stworzenie aranżacji, w której się znakomicie odpoczywa jest nawiązanie jej wystrojem do kolorów i struktur spotykanych w naturze. Struktura na ścianie przypomina trawertyn, dywan-futrzak zachęca do zdjęcia kapci, a kwiaty w wiklinowym koszu i klasyczny kształt sofy, tworzą atmosferę sielskości. Muślinowe zasłonki i bardzo delikatna kolorystyka ścian pomalowanych MAGNAT Ceramic C3 Waniliowy Kryształ oraz białe nowoczesne meble sprawiają iż wnętrze to mimo rustykalnych akcentów prezentuje się nowocześnie i lekko.

Odcienie bieli, czerni i szarości

Białe wnętrze zatrzymuje światło i potęguje wrażenie przestrzeni. Na tle białych ścian nowoczesne kształty popielatych mebli pomimo stonowanej kolorystyki tworzą walorowy kontrast. W tym wnętrzu gdzie kolor został brutalnie wyeliminowany to forma, struktura i kształt mają pierwszoplanowe znaczenie. Dobry pomysł na salon niekiedy kryje się w zaskakująco skomponowanej kolorystyce, ciekawym doborze materiałów i zestawieniu faktur lub formie i kształcie wyposażenia. Wybór zależy zapewne od naszej osobowości, preferencji i wrażliwości.
MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

zł 84.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Oświetlenie a kolory ścian

  dalej
 • Inspiration

  Jak dobrać odpowiednie kolory ścian w małej sypialni?

  Nieważne, że mała. Ważne, że jest! Osobny pokój do spania jest niezbędny, jeśli chcemy zdrowo się wyspać. Warto urządzić go ze szczególną uwagą – zwłaszcza jeśli chodzi o dobór materiałów i barw.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text