text.skipToContent text.skipToNavigation

Beton na ścianie - 5 efektownych inspiracji

Od kiedy nastała moda na lofty, beton stał się pożądanym materiałem wykończeniowym. Stanowi wysublimowaną dekorację nowoczesnych wnętrz mieszkalnych, doskonale harmonizującą z metalem, szkłem i surowym drewnem. Jednak w wielu przypadkach zastosowanie prawdziwego betonu nie jest możliwe – płyty są ciężkie, a to wymaga odpowiedniej nośności ścian i innych elementów konstrukcyjnych. Dlatego warto sięgnąć po inne rozwiązanie: MAGNAT Style Beton, czyli drobnoziarnisty tynk mineralny, którym z powodzeniem można zastąpić beton architektoniczny. Imitacja betonu na ścianie, wykonana tynkiem, wizualnie nie różni się od prawdziwego betonu.
Chcąc stworzyć naprawdę niepowtarzalny, mocny loftowy efekt, warto rozważyć położenie tynku na suficie. To coraz częściej spotykane rozwiązanie nadające wnętrzu wyjątkowo oryginalny wygląd i niesamowity klimat starej fabryki. W połączeniu z nowoczesnymi eleganckimi meblami, miękkimi tkaninowymi obiciami całość kształtuje się bardzo kontrastowo, co nadaje salonowi awangardowy sznyt.

Beton w salonie

Nakładanie tynku MAGNAT Style Beton jest wbrew pozorom proste - każdy może zrobić to we własnym zakresie, bez pomocy ekipy remontowej. Dzięki temu w jeden dzień można przeobrazić dowolnie wybrane pomieszczenie w postindustrialne, stylowe wnętrze. Szczególnie dobrze sprawdzi się imitacja betonu w salonie. Takie wykończenie głównej ściany pomieszczenia nada mu wyrazisty charakter. Stanowić również będzie dobre tło dla sofy, szczególnie jeśli będzie ona kontrastowała kolorem i fakturą ze ścianą. Aplikując powłokę można uzyskać także inne oryginalne efekty, które jeszcze bardziej upodobnią ścianę do betonowej: efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Beton Oryginał MAGNAT Style

Twardy sen

Ale beton sprawdzi się nie tylko w salonie. Farba efekt betonu to świetna propozycja do sypialni. Wykończenie nią ściany za zagłówkiem łóżka podkreśli rolę tego mebla w przestrzeni i nada pokojowi oryginalność. Dodatkowym atutem jest też to, że z szarością komponują się dobrze inne kolory. Monochromatyczna tło sprawi, że czerwone, żółte, fioletowe czy niebieskie dodatki będą pięknie wyeksponowane.

Nowoczesna łazienka

Imitacja betonu na ścianie to także doskonała propozycja do łazienki. Salony kąpielowe w loftowym stylu cieszą się dużą popularnością. Nie bez powodu – szare, surowe ściany są ponadczasowe. Sprawiają również, że łazienka wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. atwość aplikacji tynku MAGNAT Style Beton oraz różnorodność efektów, jakie można dzięki niemu uzyskać, daje nieograniczone możliwości kształtowania wyglądu wnętrza. Chcesz coś zmienić w swoim mieszkaniu? Sięgnij po imitację betonu. Niedużym nakładem finansów i czasu możesz całkowicie zmienić charakter swojego M.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Najmodniejsze inspiracje kominków ozdobionych tynkiem dekoracyjnym

  Kominki budują klimat wnętrza. Nadają mu przytulność i ciepło - nie tylko to fizyczne, ale też emocjonalne. Przy kominku najlepiej się odpoczywa, patrząc w ogień, rozmawiając, czytając, drzemiąc. Kominek to także ważny element dekoracyjny. Skaczące płomienie przykuwają uwagę, przez co kominek gra pierwsze skrzypce we wnętrzu – dlatego wymaga wyjątkowej oprawy. Jak ją stworzyć? Z pomocą przychodzą tynki dekoracyjne na kominek. Łatwe w aplikacji, ekonomiczne i co najważniejsze - efektowne. Jaki tynk dekoracyjny wybrać na kominek? Oto najmodniejsze inspiracje.

  dalej
 • Inspiration

  Wnętrza z ozdobnymi efektami na ścianach - 5 inspiracji

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text