text.skipToContent text.skipToNavigation

Farba oczyszczająca powietrze do sypialni i pokoju dziecka

Szukając idealnej farby do pokoju dziecięcego lub sypialni zazwyczaj głównym powodem wyboru konkretnego produktu jest jego odcień oraz odporność na zmywanie plam. A co ze zdrowiem? Prawdziwym hitem wśród farb do pokoi dziecięcych i sypialni jest nowość marki MAGNAT, farba MAGNAT CERAMIC CARE o wyjątkowych właściwościach, która samoistnie oczyszcza powietrze z formaldehydu. Jej innowacyjna receptura zapewnia redukcję poziomu formaldehydu występującego w powietrzu wewnątrz pomieszczeń, którego źródłem mogą być, m.in. meble, panele podłogowe, materiały budowlane, dywany, wykładziny, a nawet lakier do paznokci. Farba MAGNAT CERAMIC CARE redukuje jego stężenie nawet o 98%* i skutecznie przyczynia się do poprawy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Zobacz jak prawidłowo pomalować pokój, by w pełni wykorzystać jej możliwości.

Przygotowanie podłoża do malowania

Przed rozpoczęciem prac zabezpiecz podłogę i meble folią malarską, a framugi za pomocą taśm. Przygotowanie ścian do malowania rozpocznij od naprawy wszelkich rys, uzupełnienia ubytków, wypełnienia pęknięć i otworów po kołkach lub gwoździach. W tym celu możesz użyć masy naprawczej ŚNIEŻKA ACRYL-PUTZ LT 22 LIGHT. To śnieżnobiała, gotowa do użycia masa wyprodukowana na bazie ultralekkich wypełniaczy, która nie kurczy się z upływem czasu. Po wyschnięciu masy ścianę dokładnie umyj. Jeśli zależy Ci na naprawdę wysokiej jakości ostatecznej powłoki, do pierwszego malowania użyj lateksowego gruntu, np. MAGNAT PRIMER, który spowoduje, że ściany będą miały jednolitą chłonność. Dzięki niemu również farba, którą nałożysz na grunt, będzie o wiele lepiej kryła powierzchnię. Jeśli masz taką możliwość, grunt nałóż na ściany za pomocą agregatu. To metoda szybsza, niż każdorazowe maczanie wałka w kuwecie. Po pomalowaniu ściany agregatem dokładnie wyroluj ją półsuchym wałkiem, tak by została na niej struktura. Po użyciu agregatu uzyskujemy bardzo gładką powierzchnię i w razie jakiejkolwiek wpadki, trzeba by było całą ścianę malować agregatem kolejny raz.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Tip

  Najczęstsze błędy przy aplikacji farb strukturalnych

  Farby strukturalne tworzą piękne i stylowe wnętrze. Ich aplikacja nie jest wbrew pozorom skomplikowana. Natomiast trzeba pamiętać, aby nie popełniać kilku istotnych błędów. Podpowiadamy, czego unikać podczas aplikacji farb strukturalnych.

  dalej
 • Tip

  Farba ceramiczna czy lateksowa – którą wybrać? Poznaj różnice!

  Na rynku produktów malarskich dostępnych jest wiele rodzajów farb do ścian i sufitów. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji możemy uzyskać piękny kolor o wyjątkowym efekcie dekoracyjnym, a dodatkowo trwałą powłokę malarską odporną na zabrudzenia. W tej kwestii prym wiodą farby ceramiczne oraz farby lateksowe. Czym charakteryzują się te farby? Którą z nich wybrać?

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text