text.skipToContent text.skipToNavigation

Gruntowanie ścian. Jak robić to prawidłowo?

Zanim przystąpimy do malowania ścian, powinnyśmy je wcześniej zagruntować. Gruntowanie wzmacnia ściany i przygotowuje je przed nałożeniem kolejnych powłok malarskich.

Dlaczego warto gruntować ściany?

Gruntowanie ścian ma wiele zalet. Wyrównuje i wzmacnia podłoże, zmniejsza jego chłonność oraz zawiązuje luźne cząstki znajdujące się na jego powierzchni. Tym samym zwiększa przyczepność innych produktów malarskich, zmniejszając jednocześnie ich zużycie. Dodatkowo utrudnia rozwój pleśni i grzybów.

Lateksowa farba gruntująca do wnętrz MAGNAT PRIMER

Farba gruntująca MAGNAT PRIMER to produkt przeznaczony do gruntowania ścian, powstały w oparciu o Nano Technology. Zastosowane w niej nanocząsteczki: drobnocząsteczkowa żywica, biel tytanowa oraz specjalne ekstendery, nadają mu wyjątkowe właściwości. Grunt wyrównuje chłonność i fakturę podłoża. Penetruje je, zwiększając wydajność i przyczepność farb nawierzchniowych. Ma bardzo dobre właściwości kryjące, a ponadto zapewnia „oddychanie” ścianom dzięki matowym mikroporowatym powłokom. Jest niezwykle wydajny – 1l produktu wystarczy do pomalowania 8m² powierzchni. Ponadto nie chlapie podczas malowania i ma łagodny zapach. Można go stosować zarówno na podłożach nowych, jak i odnawianych.

W jaki sposób aplikować grunt MAGNAT PRIMER?

Produkt dostępny jest w formie gotowej do użycia. Przed użyciem należy go zawsze dokładnie ręcznie wymieszać. Następnie nanosimy go na ścianę. Grunt można nakładać zarówno pędzlem, jak i wałkiem. Najpierw aplikujemy go w narożnikach i miejscach trudno dostępnych, a potem na całej powierzchni ściany ruchami góra-dół, aby pokryć ją na całej wysokości. Bez względu na rodzaj podłoża nanosimy tylko 1 warstwę produktu. Po upływie 4 godzin od nałożenia gruntu, możemy zacząć malowanie farbą nawierzchniową. Najlepiej użyć MAGNAT CERAMIC, który z farbą gruntującą MAGNAT PRIMER tworzy kompletny system do malowania ścian wewnątrz pomieszczeń.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Tip

  Zastosowanie stiuku perłowego – jak otrzymać efekt połysku na ścianie?

  Połysk to jeden z najciekawszych trendów w dekoratorstwie. Widoczny jest w wielu elementach wyposażenia wnętrz – meblach, tekstyliach i domowych dodatkach. Teraz z powodzeniem może zdobić także ściany jako oryginalny efekt dekoratorski. Wzbogaci wystrój pomieszczenia, czyniąc je bardziej nowoczesnym i designerskim. Zastosowany na wielu ścianach nada pomieszczeniu luksusowy charakter, zaaplikowany tylko na jednej – podkreśli wybrany detal wnętrza, np. kominek lub wezgłowie łóżka. W jaki sposób uzyskać efekt połysku na ścianie? Wybierając Stiuk Perłowy MAGNAT Style. Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Przeznaczona jest do zdobienia ścian wewnętrznych. Nadaje powierzchniom charakterystyczny perłowy połysk. Refleks, powstały na powłoce, zmienia się w zależności od kąta padania światła. Produkt ma wysoką odporność na zabrudzenia i jest łatwy w aplikacji. Do wykonania stiuku potrzebne będą: - farba gruntująca do wnętrz MAGNAT Primer, - Stiuk Perłowy MAGNAT Style, - Pigment Barwiący MAGNAT Style, - stalowa paca.

  dalej
 • Tip

  Malowanie ścian, czyli jak prawidłowo stosować farby strukturalne

  Malowanie ścian to prosty i szybki sposób na zmianę aranżacji wnętrza. Chcąc stworzyć oryginalne i stylowe miejsce, warto zdecydować się na farby strukturalne. Dzięki nim uzyskamy niezwykle ciekawe efekty dekoracyjne i nadamy pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Podpowiadamy, jak prawidłowo pomalować ściany farbą strukturalną na przykładzie farby Glinka Wenecka MAGNAT Style.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text