text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak dobierać kolory ścian do przedpokoju?

Przedpokój to wizytówka domu. Otwierając drzwi mieszkania pokazujemy rąbek naszego świata, który powinien zrobić pozytywne wrażenie na każdym, kto zajrzy do środka.

Światło

Warunki oświetleniowe panujące w przedpokoju, są bardzo istotnym czynnikiem przy doborze kolorystyki do wnętrza. Im ciemniej jest w pomieszczeniu, tym kolor ścian powinien być jaśniejszy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy użyć nasyconych barw do wnętrz ciemnych. Sztuczne oświetlenie może znakomicie rozjaśnić przestrzeń i zastąpić światło dzienne.
Pomysł i preferencje - Najważniejszymi elementami mającymi wpływ na ostateczny wygląd wnętrza są: pomysł na jego aranżację i gust właścicieli. Ważne również jest, aby stosować odpowiednie zestawienie kolorów farb w tworzeniu wyjątkowych aranżacji wnętrza. Panujące mody, obowiązujące trendy oraz standardy, to elementy dodatkowe, jakie warto uwzględnić przy aranżacji przedpokoju. Jednak najistotniejsze jest to, by mieszkańcy domu czuli się w nim dobrze, a samo pomieszczenie było dla nich miejscem identyfikacji, dumą i swoistą wizytówką.

Materiały wykończeniowe

Kolor ścian powinien współgrać z pozostałymi elementami wnętrza. Niekiedy odcień drewna, mebli lub okładzin ceramicznych może ograniczać wybór koloru ścian z palety barw. Kolory dobieramy na zasadzie kontrastu lub harmonii, w zależności od tego jaki efekt chcemy ostatecznie uzyskać. Możemy też zastosować barwy neutralne, bezpieczne do każdego wnętrza.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Pastelowe kolory ścian hitem 2014 roku

  Pastelowe wnętrza zawierają w sobie nutę łagodności, optymizmu i młodości. Są jasne, kojarzą nam się ze słońcem i dlatego sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu, szczególnie w ciemnym, ciasnym i ponurym.

  dalej
 • Inspiration

  Oświetlenie a kolory ścian

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text