text.skipToContent text.skipToNavigation

Miętowy kolor ścian - zobacz 8 najlepszych inspiracji.

Wyjątkowa świeżość

Kolor miętowy nie jest zbyt często stosowany we wnętrzach – szczególnie na dużych powierzchniach ścian. A szkoda, bo ta mieszanka bieli, błękitu, koloru morskiego i delikatnego seledynu wprowadza do pomieszczenia wyjątkową świeżość. Jaki efekt można uzyskać decydując się na tę barwę, z jakimi kolorami ją łączyć? Oto kilka podpowiedzi.

Produkty z inspiracji

MAGNAT Style Pergameno

zł 533.90

Odmienny efekt

Tu mała uwaga: w zależności od tego, jak zastosujemy te kolory we wnętrzu, możemy osiągnąć odmienny efekt stylistyczny. I tak: gładkie powierzchnie ścian w połączeniu z błyszczącymi płaszczyznami mebli i plastikowymi dodatkami sprawią, że wnętrze będzie bardzo lekkie i nowoczesne, zaś delikatne przecierki na miętowej ścianie i rustykalne meble w stylu shabby-chic sprawią, że pokój nabierze charakteru retro.

Pokoje wypoczynkowe

Podobny efekt odprężenia i odświeżenia jak w przypadku beżów, bieli i kremów, da połączenie mięty z jasnymi szarościami. Ten zestaw polecamy zwłaszcza do sypialni i pokoi wypoczynkowych.

Eleganckie wnętze

Jeśli zastosujemy ciemniejszy odcień szarości, wnętrze nabierze elegancji – to połączenie dobrze zaprezentuje się w salonie lub małżeńskiej sypialni. Szczególnie ze srebrnymi wstawkami i dodatkami oraz kryształowymi dekoracjami.

Trendy dla odważnych

Ciekawy efekt osiągniemy łącząc kolor miętowy z głębokim granatem. To jednak tandem dla odważnych – stworzy mocną bazę dla kolorowych, kwiecistych dodatków i brązowych mebli w stylu vintage, razem z którymi stworzy artystyczną przestrzeń w stylu boho.

Mięta i miedź

Równie stylowe połączenie to mięta plus miedź. Jest to też połączenie bardzo naturalne – patyna na miedzi przyjmuje niebiesko-zielony, jasny kolor zwany „grecką zielenią”. Ten miks kolorystyczny pięknie dopełni każde loftowe wnętrze. W tym przypadku, malując ściany, warto zabawić się strukturami i przecierkami – artystycznie pocieniowana ściana o zróżnicowanej fakturze ociepli industrialne wnętrze, nadając mu jednocześnie niepowtarzalny charakter. Do tego miedziane lampy oraz dodatki i mamy przepis na prawdziwy wnętrzarski hit. Na koniec propozycja dla spragnionych energii w otoczeniu. Da ją na pewno kolor mięty w towarzystwie kolorów takich jak róż, żółty, pomarańcz, fiolet. Im bardziej soczyste, tym eksplozja energii będzie większa. Dobry efekt uzyska się także stosując odcienie pastelowe tych kolorów. W tak radosnym otoczeniu łatwo nastroić się optymistycznie do życia. kolor_mietowy_w_jadalni.jpg O kolorze mięty przypominamy sobie wiosną, gdy świeżo rozkwitła zieleń ma nieskończenie wiele odcieni. Warto wprowadzić ją do wnętrz i pozwolić, by została na dłużej. Kolor mięty daje wiele możliwości wykreowania odświeżającej, dodającej energii przestrzeni - wszystko zależy od tego, jakie kolory wybierzemy jej do towarzystwa i na jakie sposoby wykończenia powierzchni się zdecydujemy.
MAGNAT Ceramic szmaragdowa toń C38 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szmaragdowa toń C38 2,5L

zł 84.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiration

    Ponadczasowy styl gotycki

    dalej
  • Inspiration

    Salon w stylu industrialnym - jak uzyskać strukturę betonu na ścianie?

    dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text