text.skipToContent text.skipToNavigation

Nadmorskie Klimaty

Nadchodzące lato zachęca do zmiany wystroju domu, nadania wnętrzom lekkości i świeżości. W poszukiwaniu inspiracji przenieśmy się nad egzotyczne morze i sięgnijmy po kolorystykę piaszczystej plaży i idealnie czystej, turkusowej wody.

Turkus to nowy czarny!

To kolor, który daje ogromne możliwości aranżacyjne, pasuje do każdego stylu i pomieszczenia. Z jednej strony jest bardzo intensywną barwą, z drugiej zaś wprowadza do wnętrza spokój i równowagę. Ma też ogromne walory dekoracyjne. Zawsze gdy tylko się pojawia, mieszkanie zyskuje nowy charakter.
MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

MAGNAT Ceramic szlach kryształ C10 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szlach kryształ C10 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

Kojący oko turkus

Turkus sprawdza się w zasadzie w każdym typie pomieszczeń. Jako kolor morskiej wody będzie świetnym elementem wystroju łazienki. Turkusowe akcenty pożądane są również w kuchni i przedpokoju, szczególnie w otoczeniu jasnych barw. Jednak ze względu na relaksujące właściwości, turkus wyjątkowo chętnie stosuje się w sypialni i salonie, czyli wnętrzach służących wypoczynkowi i regeneracji sił.

C39 Naturalny Turkus

W zestawie

Turkusowy jest bardzo intensywny, dlatego trzeba umiejętnie łączyć go z innymi kolorami. Najlepsze są kombinacje z udziałem bieli oraz subtelnych kolorów ziemi, na przykład szarością, brązem, beżem czy odcieniami kremowymi. Turkusowa ściana bardzo dobrze będzie prezentować się na tle innych pomalowanych farbą MAGNAT CERAMIC C10 Szlachetny Kryształ lub C4 Perła Północy. Doskonale współgrać będą z nimi dodatki wykonane z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, czy ceramiki.Bardzo ciekawie wygląda również połączenie turkusu z szarościami, szczególnie we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. W tym wypadku warto sięgnąć po strukturę dekoracyjną MAGNAT Style Micatto, kolor Hematyt PB P16, która w świetny sposób imituje gładki cement z lśniącymi cząsteczkami miki. Taka kombinacja sprawi, że surowe i minimalistyczne przestrzenie zyskają na przytulności i lekkości.

Pomysł - Kontrast !

Ci, którzy lubią mocne i wyraziste kontrasty, mogą połączyć turkus z zielenią, rożem lub fioletem na przykład kolorem farby MAGNAT CERAMIC C41 Zielony Diament lub MAGNAT CERAMIC C35 Wrzosowy Rodonit. Takie zestawy kolorystyczne pasują do stylowych i wyrafinowanych kobiecych wnętrz, które dopełniają kwieciste ornamenty i subtelne dodatki. Można po nie również sięgnąć, urządzając dom w stylu glamour, pełnym kryształowych i posrebrzanych dodatków oraz lśniących powierzchni. Turkus świetnie też będzie wyglądał w pokoju dziecięcym.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Wielkomiejski styl

  Zmęczeni wielkomiejską gonitwą z przyjemnością wracamy do naszych przestronnych mieszkań, utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Monochromatyczność i minimalizm sprzyjają wypoczynkowi i pozwalają odpocząć od otaczającego nas zgiełku.

  dalej
 • Inspiration

  Efekt naturalnego kamienia na ścianie - zobacz 5 ciekawych inspiracji

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text