text.skipToContent text.skipToNavigation

Najlepsze kolory ścian do wąskiej łazienki z oknem

Pomysły na wąską łazienkę o niewielkim metrażu? Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo! Wystarczy tylko zainspirować się propozycjami ekspertów, przejrzeć portal typu Pinterest lub Tumblr i sięgnąć po odpowiedni kolor farby. Jak pomalować wąską, długą łazienkę? Zobacz nasze inspiracje.

1. Biel + kolor

Najprostszą metodą optycznego skrócenia wąskiej łazienki jest pomalowanie znajdujących się najdalej od siebie ścian na ciemno, a tych ustawionych najbliżej siebie – na jasno. Dobrym rozwiązaniem będą bardzo mocne kontrasty tonalne. Odcień Biały (C45) z kolekcji farb ceramicznych MAGNAT CERAMIC zestaw ze Stylowym Antracytem (C54), Nocą Kairu (C37), Kawowym Onyksem (C12). Ceramiczna, odporna na wielokrotne szorowanie farba Magnat w pełni nadaje się do stosowania w takich pomieszczeniach, jak łazienka. Pamiętaj, żeby złagodzić efekt aranżacji, dodając akcesoria o neutralnych, prostych formach. Koszyczki z bambusa, jasne ręczniki, kremowa ceramika? Idź tym tropem, a wyczarujesz niezwykle szykowną łazienkę.
MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

MAGNAT C45 Biały

2. Jedna ściana biała

Jeszcze inną wariacją na temat łączenia bieli z kolorem w długiej, wąskiej łazience jest połączenie pastelowej płaszczyzny z bardzo ciemną podłogą i ciemną przeciwległą ścianą. Przykładowo, białe kafelki kładziemy na jednej z najdłuższych ścian w łazience, czarne na posadzce, a drugą ze ścian malujemy ceramiczną farbą Magnat w odcieniu Grafitowy Antracyt (C60) albo na ścianie stosujemy farbę w odcieniu Białym (C45) z kolekcji MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ, a na przeciwległej ścianie kładziemy ciemną glazurę. W ten sposób pomieszczenie się niejako „zamknie” po jednej stronie, a cała przestrzeń uzyska przytulność. Podobny zabieg przeprowadzić można z użyciem nieco bardziej łagodnego, kawowego odcienia brązu albo z bardzo ciemną zielenią. Światło słoneczne wpadające przez okno w ciągu dnia zadba o odpowiednią jasność w łazience. Wieczorem przyda się odpowiednie oświetlenie - górne, boczne i punktowe.

MAGNAT c30 Srebrzysty Granit<br>C31 Grafitowy Marmur

3. Ciemny i jeszcze ciemniejszy

Zrezygnujmy z przyzwyczajeń, które szkodzą naszej kreatywności! To, że pomieszczenie jest małe nie oznacza, że można je malować wyłącznie na biało. Kolor będzie działał zbawiennie szczególnie w pomieszczeniach długich i wąskich, które bardziej kojarzą się z nieprzytulnym korytarzem, niż wygodnym pokojem kąpielowym. Bez obaw stosujmy więc całą paletę barw, od fioletów po zielenie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie jaśniejszego odcienia tego samego koloru na ścianie z oknem (jest gorzej oświetlona),a przeciwległą – na ciemniejszy (w końcu i tak pada na niego więcej światła, które automatycznie rozjaśnia tonację). Znakomity efekt uzyskamy, łącząc chociażby Zielony Diament (C41) oraz Czysty Oliwin (C40) bądź Grafitowy Marmur (C31) i Srebrzysty Granit (C30) z gamy produktów ceramicznych MAGNAT CERAMIC.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiration

    5 ciekawych pomysłów na aranżację małego salonu

    Masz mały salon i szukasz pomysłu na jego aranżację? Pamiętaj, że niewielka powierzchnia potrzebuje odpowiedniego podejścia. Zobacz, jak stworzyć komfortową, piękną i praktyczną przestrzeń pokoju dziennego.

    dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text