text.skipToContent text.skipToNavigation

Nowoczesna dekoracja ściany - 5 pomysłów na ścianę w salonie 

Salon to wizytówka mieszkania. Miejsce spotkań z rodziną i znajomymi, miejsce odpoczynku i rozrywki, ale coraz częściej też miejsce pracy (dla pracujących zdalnie i uczniów, którzy lubią odrabiać lekcje przy rodzicach). Pomieszczenie służące tak wielu celom, zajmujące też największą powierzchnię mieszkania, powinno być zaprojektowane funkcjonalnie i zgodnie z modnymi trendami.

Te szczególnie mocno akcentują nowoczesne dekoracje ścian jako ważny element wnętrza. Element, który buduje jego styl i charakter.

Oto pięć pomysłów na ścianę w salonie z wykorzystaniem nowoczesnych dekoracji.

Produkty z inspiracji

MAGNAT Style Concrete

zł 423.95

Dyskretny urok trawertynu

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej.

Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Ciekawie prezentuje się na detalach architektonicznych, takich jak kominki, kolumny itp. Urozmaica wnętrze i nadaje mu ciepłą elegancję.

Magnat Style Travertine

zł 793.94

Ściana malowana piaskiem

MAGNAT Style Samum to akrylowa farba przeznaczona do dekoracji ścian wewnętrznych, tworząca strukturę „piasku naniesionego przez wiatr”.

Dzięki zastosowaniu specjalnych wypełniaczy kwarcowych uzyskujemy przestrzenną dekorację o niejednorodnym połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Efekt końcowy zależy od techniki aplikacji i zastosowanego narzędzia – pędzla lub rękawicy dekoracyjnej.

Tworzy strukturę „rozsypanego piasku” oraz powierzchnie o niejednorodnym połysku, co w efekcie daje bardzo oryginalny wygląd ściany, a przez to całego wnętrza.

Klasyka zawsze na czasie

MAGNAT Style Marmur Klasyczny to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu, przy pomocy której można kształtować dowolne wzory, uzyskując różne efekty końcowe.

Przeznaczona jest do tworzenia powłok dekoracyjnych o grubości 5 mm wewnątrz pomieszczeń. Idealnie nadaje się do dekorowania i podkreślania detali we wszystkich stylach architektonicznych – klasycznym, stylizowanym, jak i nowoczesnym.

Marmur ceniony był zawsze, ostatnio jednak stał się znowu bardzo popularny i odważnie wkroczył do mieszkań.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Wnętrza w stylu boho - poznaj najlepsze aranżacje

  Boho chic to barwny kolaż inspiracji z całego świata, nawiązań do estetyk minionych dekad i odniesień do sztuki. We wnętrzach utrzymanych w tym idealnym dla indywidualistów stylu pojawiają się liczne wzory, intensywne barwy, ręcznie robione dodatki oraz tkaniny o interesujących fakturach. Etniczne akcenty sąsiadują z retro designem, a uzupełnieniem nowoczesnych mebli są skarby wyszperane na pchlich targach. Bazą wnętrz w stylu boho mogą być zarówno kolorowe, jak i białe ściany. Jak zachować proporcje i z sukcesem zaaranżować mieszkanie w artystycznym duchu?

  dalej
 • Inspiration

  Jaki kolor ścian do szarych mebli?

  Jaki kolor ścian pasuje do szarych mebli? To problem, który nurtuje wielu z nas. Szare meble są modne i nowoczesne, ale ich elegancki charakter warto wydobyć odpowiednimi barwami w otoczeniu. Popielata kanapa czy fotel mogą wyglądać interesująco zarówno na tle ciemniejszej szarości, jak i płaszczyzny mocnego fioletu. Sprawdzamy, na jakie kolory pomalować ściany we wnętrzu z szarymi meblami, wykorzystując czas wiosennych prac renowacyjnych w mieszkaniu.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text