text.skipToContent text.skipToNavigation

Sprawdzone pomysły na salon w stylu nowojorskim

Fascynujesz się wielkomiejskim życiem i szukasz pomysłu na aranżację salonu? Śmiało możesz połączyć ze sobą te dwie sprawy i swój pokój dzienny urządzić w stylu czerpiącym z wielkiej metropolii, jaką jest Nowy Jork. To wielokulturowe, fascynujące miasto, tętniące życiem, pełne różnorodności i skupiające ogromną liczbę artystów z różnych dziedzin jest niewyczerpaną skarbnicą inspiracji dla designerów i projektantów wnętrz. Chcesz poczuć się jak na Manhattanie? Skorzystaj z kilku naszych inspiracji na salon w stylu nowojorskim.

Wielokulturowość

Mieszanka kulturowa jaką spotykamy w Nowym Jorku, ma ogromny wpływ na aranżację przestrzeni. Różnorodne style mieszają się, przenikają, kontrastują ze sobą tworząc wyrafinowany, fantazyjny mix. Eklektyzm w dekoracji wnętrz to jedna z czołowych cech charakterystycznych stylu nowojorskiego. Baw się konwencjami, mieszaj ze sobą przedmioty i tkaniny, których dawniej byś ze sobą nie zestawił. Powinny one jednak być dobrej jakości i w klasycznej formie. Zadbaj o detale, które są niezmiernie istotne. Kompilacja wyszukanych form, tekstur i wzorów tchnie w Twój salon nowojorskiego ducha. Ciekawe elementy dekoracji potrzebują odpowiedniego tła, pamiętaj zatem o dobrym pokryciu ścian. Nawiązując do amerykańskich loftów, proponujemy drobnoziarnisty, zabarwiony tynk mineralny, wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego Beton MAGNAT Style w kolorze Beton Hematyt efekt gładki BT 10 kg + PB P16 100 ml.

Wolność

Nowy Jork jest miastem pełnym skrajności. Panuje tu bowiem swoista wolność wyrazu. W ubiorze, w stylu życia oraz w aranżacji mieszkań. Dzięki różnorodności kulturowej i narodowościowej mieszkańców nie ma tu konkretnych kodów, według których należy żyć, ubierać się, projektować. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia Nowojorczyków, a tej raczej im nie brakuje. Projektanci wnętrz czerpią z tej wolności. Może to się wyrazić np. w kwestii operowania detalem lub kolorem.
Nasza propozycja jest kwintesencją tego, co nowojorczycy lubią najbardziej: otwarta przestrzeń, wielkie okna, belki podsufitowe, kanapa oraz wprowadzenie różnych kolorów i tekstur ścian, określających odrębne obszary w pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę, że wnętrza nowojorskie to wnętrza pełne głębi, w którym barwy nie mogą być nudne, użyliśmy dekoracyjnej farby strukturalnej Stiuk Wenecki MAGNAT Style w intensywnym, gorącym kolorze Rubin SW 5 kg + PB P12 300 ml. Dopełniliśmy go piękną Perłą SW 5 kg + PB P23 100 ml oraz tym samym produktem Oryginalnym niebarwionym.

Stiuk Wenecki Perła Magnat Style

C29 Szary Piryt

Tożsamość

Społeczeństwo amerykańskie ma silne poczucie własnej tożsamości. Pamięta o korzeniach i pielęgnuje historię. Dlatego nawet w architekturze wnętrz można zobaczyć wiele nawiązań do spuścizny przodków oraz poszanowanie tego, co dawne. Nowojorczycy szczególnie umiłowali sobie stare, zabytkowe budynki, adaptując je pod współczesne wymagania. Prawdziwym wyzwaniem jest połączenie dziedzictwa takiego budynku z własnym dobytkiem i meblami. Społeczeństwo amerykańskie ma silne poczucie własnej tożsamości. Pamięta o korzeniach i pielęgnuje historię. Dlatego nawet w architekturze wnętrz można zobaczyć wiele nawiązań do spuścizny przodków oraz poszanowanie tego, co dawne. Nowojorczycy szczególnie umiłowali sobie stare, zabytkowe budynki, adaptując je pod współczesne wymagania. Prawdziwym wyzwaniem jest połączenie dziedzictwa takiego budynku z własnym dobytkiem i meblami.

Przestrzenność

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Nowojorczycy kochają przestrzeń, dlatego ich mieszkania są przestronne i wysokie. Charakterystyczne są również duże okna, które wnoszą mnóstwo naturalnego światła do pomieszczenia, dodatkowo wzmacniając poczucie okazałości wnętrza. Duża kubatura pomieszczenia wcale jednak nie decyduje o tym, że pokój automatycznie staje się chłodny i surowy. Wystarczy kilka prostych zabiegów, by był przytulny. Wprowadź do aranżacji naturalne drewno, miękkie sofy, czy żywe rośliny. Możesz również obić ściany tkaniną lub zastosować masy dekoracyjne z ciekawą teksturą. W naszej propozycji pomalowaliśmy ścianę z kwietnikiem akrylową farbą strukturalną Velatura MAGNAT Style z efektem o ciepłej barwie Perła VT 1 l + PB P23 20 ml natomiast antresolę i powierzchnię przy oknach pokryliśmy tym samym Oryginalnym niebarwionym produktem. W połączeniu z drewnianą podłoga i drewnianymi elementami wykończenia uzyskaliśmy w dużej przestrzeni ciepłe wspomnienia z nowojorskich podróży. Styl nowojorski jest ponadczasowy i nie musi kosztować majątku. Piękne detale, ciekawe formy, solidne materiały, dbałość o każdy szczegół plus duża przestrzeń, głębia koloru i wolność artystyczna to składniki udanej aranżacji rodem z Manhattanu. Tak urządzony salon zachowa urok i klasę przez całe lata.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  W stylu mid-century

  Organiczne krzywizny, czyste linie, geometryczne wzory, Neutralne i naturalne kolory, minimalistyczne kształty, ascetyczne Formy. Słyszysz i myślisz: misz masz. mówisz: mid-century.

  dalej
 • Inspiration

  Sypialnia z charakterem. Kolorowe inspiracje

  Sypialnia - miejsce snu i regeneracji. Ale też często pomieszczenie, w którym najpełniej zaznaczamy swoją osobowość. Tu nie zaprasza się każdego, nie trzeba robić nic na pokaz. Dlatego sypialnia, spośród innych pokoi, nosi najmocniejsze ślady charakteru swojego użytkownika. Ten najlepiej odzwierciedla się w kolorach oraz stylu mebli i dodatków. Najprościej nadać przestrzeni pożądany wyraz za pomocą barwy. Na tym też znamy się najlepiej W sypialniach, wbrew pozorom, najlepiej sprawdzają się kolory o chłodnych odcieniach. Cała gama błękitów, fioletów i szarości pomaga wyciszyć się i zasnąć. W dzisiejszych czasach, gdy duża część z nas ma kłopoty ze snem, odpowiednio dobrany kolor w sypialni to jeden ze sposobów radzenia sobie z tym problemem.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text