text.skipToContent text.skipToNavigation

Stiuk na ścianie w kuchni - najlepsze inspiracje

Współczesne kuchnie to kuchnie otwarte na salon, będące jego częścią. Ma to ogromny wpływ na ich wygląd. Zabudowy kuchenne są dziś neutralne, najczęściej w białych lub naturalnie drewnianych odcieniach. Zauważalny jest także trend w odchodzeniu od wykańczania ścian płytkami na rzecz eleganckich gresów, szkła i innych „pokojowych” rozwiązań.

Aranżacja kuchni powinna się harmonijnie stapiać z salonem, ale jednocześnie dobrze jest, kiedy część kuchenna pokoju ma jakiś charakterystyczny element. Tu z pomocą przychodzą tynki dekoracyjne i farby strukturalne. Warto na przykład spróbować wykończenia ścian stiukiem. To rozwiązanie zapewni niebanalny wygląd ściany, a przez to całej kuchni. Jaki stiuk wybrać do kuchni?

Podpowiadamy i prezentujemy najlepsze inspiracje.

MAGNAT Style Stiuk Wapienny to cienkowarstwowa masa dekoracyjna, która po nałożeniu na ścianę odwzorowuje szlifowany kamień o trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowy, błyszczący oraz intensywnie błyszczący.

Stiuk wapienny jest odporny na działanie bakterii i grzybów, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Dodatkowo zabezpieczony uzyskuje zwiększoną odporność na okresowe działanie wody i zabrudzenia. Niestety z wyjątkiem tłuszczów.

Stiuk polecany jest do kuchni, jednak w przypadku zastosowania go nad blatem, w którym zamontowane są palniki, eksperci zalecają miejsce bezpośrednio za kuchenką zabezpieczyć dodatkowo warstwą szkła. Dzięki temu tryskający tłuszcz nie pozostawi na stiuku nieestetycznych, niemożliwych do usunięcia plam.

MAGNAT Style Stiuk Perłowy to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Nadaje dekorowanym powierzchniom charakterystyczne powłoki o szlachetnym, perłowym połysku.

Powstałe na powierzchni wykończonej nim ściany refleksy zmieniają się w zależności od kąta padania światła.

Ten rodzaj wykończenia idealnie nadaje się do wnętrz stylowych, w tym kuchni, nadając im oryginalny i elegancki wyraz. Kuchnia wykończona takim tynkiem dekoracyjnym aż prosi się o przyrządzanie w niej wyrafinowanych potraw.

MAGNAT Style Stiuk Wenecki wizualnie odwzorowuje marmur. Podobnie jak Stiuk Wapienny także w trzech rodzajach wykończenia: satynowym, błyszczącym i intensywnie błyszczącym. Taka powłoka wspaniale udekoruje ścianę kącika jadalnego przylegającego do kuchni. Jej dodatkowym atutem (tak jak pozostałych stiuków) jest to, że występuje w różnych kolorach. Dzięki temu stwarza możliwości wykonania naprawdę oryginalnego, niepowtarzalnego wykończenia ściany, idealnie pasującego do stylu i kolorystyki zarówno kuchni jak i salonu.

Planując remont i urządzanie kuchni otwartej na salon warto sięgnąć po niebanalne rozwiązania. Tynki dekoracyjne nadają wnętrzu styl, elegancję i oryginalność. Pomagają osiągnąć efekt, w którym wizualnie kuchnia jest nieodłączną częścią salonu

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Nowoczesna biała łazienka. Inspiracje i aranżacje

  Jak się okazuje, białe łazienki mogą być równie piękne i wyjątkowe jak ich pełne kolorów odpowiedniki. Niezależnie od tego, czy aranżacja jest nowoczesna i ekskluzywna, czy inspirowana przełomem wieków, białe łazienki są niezwykle urokliwym i stylowym rozwiązaniem. Nowoczesne, białe łazienki tworzą silne wrażenie czystości. Minimalizm charakterystyczny dla stylu podbija poczucie sterylności i przestronności, a geometryczne kształty i wzory oraz czyste linie w połączeniu z jasnością głównej barwy wystroju tworzą spójne sanktuarium odprężenia i komfortu.

  dalej
 • Inspiration

  Czerwony kolor ścian we wnętrzach - najlepsze aranżacje

  Czerwony kolor ścian coraz częściej pojawia się w mieszkaniach nowoczesnych, podążających za trendami Polaków. Coraz więcej z nas wybiera zarówno te jasne, karminowe odcienie, jak i ciemne bordo. Nie warto się obawiać czerwieni w kuchni czy salonie – może ona skutecznie odświeżyć charakter pomieszczenia i sprawiać, że będzie sprawiało wrażenie przytulniejszego. Zanim sięgniemy po pędzel, warto zastanowić się, z czym łączyć czerwone ściany i jak je zaaranżować.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text