text.skipToContent text.skipToNavigation

Stiuk wenecki. Pomysł na oryginalną łazienkę

Jeśli kiedykolwiek widziałeś wykończenie wnętrz w postaci gipsowych sztukaterii, to wiesz, co to jest stiuk wenecki. Tynki weneckie to pojęcie definiujące styl lub technikę, nie zaś rzeczywisty produkt. To połączenie wapna, cementu i piasku używane do stworzenia wrażenia głębi i tekstury. Prawdziwie włoskie tynki weneckie mają doskonałe wyniki w wilgotnym klimacie, ponieważ woda, która jest wchłaniana w gips, szybko odparowuje nie naruszając ich struktury. Nazywa się je tynkami weneckimi, ponieważ tolerują wilgoć pochodzącą z sieci weneckich kanałów i nie ulegają uszkodzeniom - inaczej niż tynki cementowe, czy akrylowe. Skoro stiuk wenecki dobrze znosi wilgoć, jest idealnym materiałem do dekoracji łazienki, która dzięki niemu może wyglądać naprawdę imponująco.

W duchu wielkiego miasta

Stiuk wenecki jest techniką wyjątkową, dlatego pasuje do wyjątkowych przestrzeni. Na przykład do dużych, przestronnych łazienek aranżowanych w nowoczesnym, miejskim stylu, gdzie stawia się na wysoką jakość materiałów przy jednoczesnej oszczędnej palecie kolorystycznej. Stiuk Wenecki MAGNAT Style - DEKORACYJNA FARBA STRUKTURALNA z efektem Almandyn SW 5 kg + PB P17 100 ml bardzo dobrze odnajdzie się w pomieszczeniu utrzymanym w różnych odcieniach szarości z uwzględnieniem jej części składowych – czerni i bieli. Stiuk nada ekskluzywnego charakteru minimalizmowi barw. Chcąc uniknąć zbyt chłodnego efektu, szarości przełam naturalnym kolorem drewna, który wizualnie ociepli łazienkę.

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Style Venetian Stucco

zł 740.90

Artystyczna dzielnica

Dekoracje ścienne, takie jak stiuk, to pokrycia niezwykłe i piękne. Ich struktury intrygują i wymagają większego wyczucia, niż typowa farba. Stąd też przywołują skojarzenia ze światem artystycznym, w którym nic nie jest oczywiste. I taka właśnie może być Twoja łazienka – finezyjna i wysublimowana z zaskakującymi dodatkami, momentami teatralna. Stiuk Wenecki MAGNAT Style z efektem Piryt SW 5 kg + PB P24 100 ml jest idealnym tłem dla bogato zdobionej ramy lustra oraz dla innych błyszczących elementów aranżacji. Potrzebujesz barwnego akcentu? Co powiesz na pikowaną pufę w kolorze fuksji? Oryginalnie i ze smakiem.

Siuk Wenecki Rubin Magnat Style

Kamienica po liftingu

Styl glamour to bogactwo, przepych i atmosfera luksusu. Jeśli planujesz właśnie taką łazienkę, wiedz, że to idealne środowisko dla stiuku weneckiego. Aby podbić ekskluzywny charakter wnętrza, użyj produktu Stiuk Wenecki MAGNAT Style z efektem o głębokim, królewskim odcieniu Rubin SW 5 kg + PB P12 300 ml. Zestaw go z bielą i czernią, a wnętrze stanie się na wskroś eleganckie. Żyrandol z kryształami, czy masywna, srebrna rama lustra dopełnią aranżację.

Na poddaszu

Idąc tropem nietypowych, pięknych łazienek, zwróćmy się w kierunku poddasza, które kojarzy się z zaciszem, ma w sobie nutę tajemnicy, dziecięcej tęsknoty i to niezwykłe „coś”. A skoro „niezwykłe”, to idealną propozycją pokrycia ścian jest oczywiście stiuk wenecki. Pasuje on bowiem również do spokojnych, przytulnych, stonowanych wnętrz. Stiuk Wenecki MAGNAT Style Oryginał niebarwiony połącz z delikatną i subtelną paletą barwną opartą na bieli, a uzyskasz w łazience przyjemną harmonię, podkreśloną naturalnym światłem wpadającym do środka przez okno dachowe. Atmosferę relaksu wzmocni użycie w przestrzeni naturalnego drewna. Jeśli kiedykolwiek usłyszałeś, że stiuk wenecki nie nadaje się do łazienek, teraz już wiesz, że to jedynie mit. A jeśli sam chcesz to sprawdzić, wyremontuj swoją łazienkę używając produktów z serii Stiuk Wenecki Magnat Style.

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Style Venetian Stucco

zł 656.93

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Białe meble kuchenne - jaki kolor ścian wybrać?

  Komplet białych mebli kuchennych umożliwia stworzenie wielu ciekawych aranżacji, które zachwycą domowników i gości. Biorąc pod uwagę własne preferencje, jak i metraż pomieszczenia, jasne szafki możemy połączyć z pastelami, antracytem albo intensywnymi, energetycznymi barwami. Jaki kolor ścian dobrać do białych mebli? Sprawdź nasze inspirujące pomysły i odmień charakter swojej kuchni.

  dalej
 • Inspiration

  Kolor ścian w salonie z ciemną podłogą - najlepsze aranżacje

  Ciemne podłogi w salonie, na przykład te z drewnianymi panelami w odcieniu orzecha, dodają wnętrzu powagi i dostojnej elegancji. Stanowią wyjątkowo udane tło dla stylowych mebli i cennych dodatków, wydobywając ich fakturę i kolory. Dodatkowo mogą być bazą optycznych zabaw z modelowaniem przestrzeni – wszystko zależy od odpowiedniego wyboru innych barw we wnętrzu. Podpowiadamy, jak dobrać kolory ścian do ciemnej podłogi, żeby osiągnąć najlepszy i najciekawszy efekt.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text