text.skipToContent text.skipToNavigation

Sypialnia z charakterem. Kolorowe inspiracje

Sypialnia - miejsce snu i regeneracji. Ale też często pomieszczenie, w którym najpełniej zaznaczamy swoją osobowość. Tu nie zaprasza się każdego, nie trzeba robić nic na pokaz. Dlatego sypialnia, spośród innych pokoi, nosi najmocniejsze ślady charakteru swojego użytkownika. Ten najlepiej odzwierciedla się w kolorach oraz stylu mebli i dodatków. Najprościej nadać przestrzeni pożądany wyraz za pomocą barwy. Na tym też znamy się najlepiej W sypialniach, wbrew pozorom, najlepiej sprawdzają się kolory o chłodnych odcieniach. Cała gama błękitów, fioletów i szarości pomaga wyciszyć się i zasnąć. W dzisiejszych czasach, gdy duża część z nas ma kłopoty ze snem, odpowiednio dobrany kolor w sypialni to jeden ze sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Morska bryza

Turkus to kolor, który kojarzy się z czystymi taflami egzotycznych mórz. Otoczony szarościami i bielą pomaga poczuć się rześko, wychładza rozgrzaną emocjami głowę i przywodzi na myśl wakacyjny relaks. W takim otoczeniu można naprawdę efektywnie odpocząć.
MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

C55 Magiczny Almandyn

Fioletowy raj

Fiolet stosowany jest w terapii stanów lękowych i depresyjnych. W sypialniach sprawdza się znakomicie jako kolejny „nośnik spokoju”, pomagający spotkać się z Morfeuszem. Jest to także barwa bardzo lubiana - podoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W połączeniu z szarościami i granatem tworzy elegancki zestaw niepozbawiony mocnego charakteru.

Czerwień w sypialni? Dlaczego nie!

Dodaje pikanterii, podnosi ciśnienie, rozgrzewa i pobudza apetyt. Jest bardzo zmysłowym kolorem, dlatego osoby, którym sypialnia kojarzy się mniej ze snem, a bardziej z innymi aktywnościami, bardzo go lubią. Dobrze komponuje się z szarościami i czerniami. Szczególnie ten drugi duet ocieka zmysłowością…

C34 Różowy Kwarc

Kropla błękitu

Jasny błękit w sypialni to kolejna wyciszająca propozycja. Tym razem dla delikatniejszych osobowości. Dlatego pastelowy niebieski świetnie sprawdza się w pokojach dziecięcych. Ale nie tylko. Uspokajający chłód emanujący od jasno błękitnej ściany ukoi najbardziej gorące głowy. W wersji kobieciej świetnie kompunuje się z bielami i pudrowym, pastelowym różem. Ale nie wszyscy mają potrzebę wychładzania i wyciszania się w sypialni. Spora część osób lubi być otoczona żywymi, ciepłymi kolorami także przed snem. W naszej ofercie jest wiele barw, które sprawdzą się w każdym z pomieszczeń i korespondują z różnymi potrzebami.

Mechaniczna pomarańcza

Ożywiającym, ale już nie tak zmysłowym, kolorem jest pomarańcz. Podobnie jak żółty, świetnie sprawdza się w młodzieżowych, nowoczesnych wnętrzach – dobrze czuje się szczególnie w stylistyce loftowej, w otoczeniu szarości. Dla starszego pokolenia może być nie do zniesienia, szczególnie jako ostatni widok przed snem, ale młodzież ma zupełnie inne potrzeby. Kto by spał, jak jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia i obejrzenia nocą? Decydując się na kolor, który będzie dominował w sypialni, trzeba wziąć pod uwagę swoje upodobania, temperament, styl życia i potrzeby. W przypadku wątpliwości zawsze dobrze skonsultować się z kimś, kto ma w tym doświadczenie. Warto też skorzystać z symulatora kolorów, aby porównać różne rozwiązania. Bo zamiast przemalowywać źle dobrany kolor, dużo lepiej położyć się i odpocząć w swojej wymarzonej sypialni.
MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

zł 84.99
MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic stylowy antracyt C54 2,5L

zł 84.99
MAGNAT Ceramic pomarańcz szafir C19 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic pomarańcz szafir C19 2,5L

zł 84.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Jakie kolory wybrać do pokoju dziecięcego? Porady architekta

  Wybór barw do dziecięcego pokoju jest prawdziwym wyzwaniem. Uciekając od standardowych różowych i niebieskich motywów, wielu rodziców rzuca się w świat kolorów i dobiera je raczej spontanicznie - co wpadnie w oko, to znajdzie się na ścianie. Należy jednak pamiętać, że barwy mają wpływ na nasz nastrój, myśli, emocje i zachowanie, pobudzają mózg i ciało, a nawet są jednym czynników budujących nasze zdrowie. Badania naukowe mówią również o tym, że niektóre kolory oddziałują na nasz sen, poprawiają pamięć oraz wyniki w nauce. Jednym słowem - dają doskonałe korzyści dla rozwijających się umysłów i ciał. Dlatego urządzając pokój dla naszych pociech, kolory dobierajmy w sposób przemyślany, kierując się czymś więcej, niż tylko kaprysem.

  dalej
 • Inspiration

  Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji

  Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text