text.skipToContent text.skipToNavigation

Żółte i pomarańczowe ściany - energetyczne zestawienia kolorów

Ten sezon nie tylko w modzie, ale również w wystroju wnętrz należy do odważnych. W swoich domach coraz chętniej eksperymentujemy z kolorami, zwracając uwagę na ich działanie. Tak jest z gamą żółtych i pomarańczowych odcieni, które dodają energii, sprawiają, że wnętrze jest przytulne i wizualnie cieplejsze. Często zastanawiamy się, z czym połączyć pomarańczowe ściany, jakie dodatki do żółtych ścian będą pasowały najbardziej. Nie ograniczaj się do miksowania ich z bielą czy czernią. Zobacz, jak wiele ciekawych zestawień kolorów możesz wprowadzić do swojego mieszkania!

1. Pomarańczowy i różowy

Jedno z najbardziej zjawiskowych połączeń dominuje w propozycjach projektantów wnętrz na sezon wiosna-lato 2019. Wibrujący i dynamiczny duet pomarańczowego z różowym to propozycja dla wielbicieli trendów, romantyków albo... właścicieli przestronnych pomieszczeń, w których brakuje przytulności. Takie połączenie na pewno spodoba się też szczególnie wrażliwym na modę nastolatkom. Na ścianach zastosuj na przykład farby w odcieniu Miodowy Amber (C17) i Królewski Diament (C33) z kolekcji ceramicznych produktów MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ. Dodaj lekkie meble z drewna w ciepłym odcieniu, na przykład sosnowe bądź orzechowe. Róż i pomarańczowy powinny pojawić się w takich dodatkach, jak wazon na kwiaty, poduszka położona na krześle albo akwarela zawieszona nad kominkiem.
MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

MAGNAT Ceramic miodowy amber C17 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic miodowy amber C17 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

2. Ciemny i jasny pomarańczowy

Wymodeluj wizualnie wnętrze, używając kilku odcieni tego samego koloru. Pomarańczowy uwielbia takie optyczne zabawy! Dla przykładu część ścian możesz pomalować farbą w odcieniu Miodowy Amber (C17) z kolekcji MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ, a część (te znajdujące się najbliżej siebie) – Subtelnym Cytrynem (C15) z tej samej linii produktów. Rezultat będzie zjawiskowy: w zależności od kąta padania światła słonecznego i jego natężenia przejścia tonalne między ścianami będę delikatnie się zmieniać.

A48 Słoneczny cytryn

3. Żółty i kropla czerwieni

Żółty jest wprost stworzony do nieszablonowych zestawień, obok których trudno przejść obojętnie. Jeśli szukasz nietypowego pomysłu na aranżację kuchni, sięgnij po farbę w odcieniu Słoneczny Cytryn (A48) z kolekcji MAGNAT CERAMIC CAREM- PLAMOODPORNA CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ i połącz ją z czerwienią. Jakie dodatki do żółtych ścian będą najlepsze? Akcesoria kuchenne, maty na stół i inne drobiazgi w energetycznym czerwonym kolorze powinny zagrać rolę akcentu. Żeby całość nie wyglądała zbyt ciężko i agresywnie, większe płaszczyzny, takie jak zasłony, rolety, obrusy, podłoga, pozostaw jasne i świetliste. W aranżacji użyliśmy kolorów MAGNAT Ceramic C45 oraz MAGNAT Ceramic Care A48.

4. Żółty i pomarańczowy w duecie

Jedno z najpiękniejszych, a jednocześnie najprostszych połączeń kolorystycznych uzyskamy, miksując żółte i nieco ciemniejsze pomarańczowe tony. Pobudzający i nieoczywisty miks pasuje do takich pomieszczeń jak jadalnia czy gabinet – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy energii do działania. Ściany pomalowane farbą w odcieniu Słoneczny Cytryn (A48) z kolekcji MAGNAT CERAMIC CARE - PLAMOODPORNA CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ oraz farbą w odcieniu Miodowy Amber (C17) MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ stanowią bazę dla drewnianych mebli o ciekawych kształtach. Nie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Łączenie wyszperanych na pchlim targu sekretarzyków z nowoczesnym stołem i krzesłami nie z jednego kompletu to nowy trend, który podkreśla swobodny klimat, panujący we wnętrzu. Jaka podłoga do pomarańczowych ścian będzie najlepsza? Jeśli ściany są równe, wybierz ciemne kolory, które efektownie odetną się od wibrujących kolorów. W innym przypadku postaw na łagodniejsze kontrasty i na podłodze połóż na przykład orzechowe panele.
MAGNAT Care słoneczny cytryn A48 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care słoneczny cytryn A48 2,5L

zł 94.99
MAGNAT Ceramic miodowy amber C17 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic miodowy amber C17 2,5L

zł 84.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Pastelowe kolory ścian hitem 2014 roku

  Pastelowe wnętrza zawierają w sobie nutę łagodności, optymizmu i młodości. Są jasne, kojarzą nam się ze słońcem i dlatego sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu, szczególnie w ciemnym, ciasnym i ponurym.

  dalej
 • Inspiration

  Jak dobierać kolory ścian do przedpokoju?

  Przedpokój to wizytówka domu. Otwierając drzwi mieszkania pokazujemy rąbek naszego świata, który powinien zrobić pozytywne wrażenie na każdym, kto zajrzy do środka.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text