text.skipToContent text.skipToNavigation

Żywe kolory ścian w kuchni - zobacz 5 najlepszych inspiracji

Mówisz: kuchnia, myślisz: biała. Ewentualnie z dodatkiem szarości i czerni. Tak od kilku sezonów wyglądają kuchnie w polskich domach. Monochromatyczna stylistyka ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale tym razem zachęcamy do sięgnięcia po kolor.

Zabawa kolorami

Wystarczy barwny akcent na ścianie oraz w dodatkach i już kuchnia zyska nowy sznyt. Jeśli zaś zależy ci na stworzeniu energetycznej przestrzeni, w której gotowanie to czysta przyjemność, nie ograniczaj się – zabawa kolorami odmieni kuchnię całkowicie.
MAGNAT Ceramic namięt karnelian C27 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic namięt karnelian C27 2,5L

zł 84.99

MAGNAT Ceramic – ceramic interior paint based on ceramic components and top-quality resins and pigments.

Nowoczesna kuchnia

Jeśli kuchnia jest nowa i wykonana według popularnego trendu, trudno namawiać do zmiany białych frontów na kolorowe. Wtedy wystarczy pomalować wybraną ścianę, fragment sufitu lub pas nad blatem roboczym. Z bielą wszystkie kolory współgrają, wybór barwy zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć, i tak: kolor cytrynowy sprawi, że wnętrze stanie się radosne i słoneczne, limonkowy nada świeżość, czerwony – zmysłowość. Fiolet doda elegancji, pomarańcz – energii.

C38 Szmaragdowa toń

Dwa kolory

Stosując dwa kolory ścian uzyskasz jeszcze ciekawszy efekt. Szczególnie gdy wybierzesz kolory kontrastowe, na przykład zieleń i pomarańcz, indygo i róż, turkusowy i żółty. Tu ważne będą też wzajemne proporcje – inny efekt uzyskasz, gdy kolory będą występować w równych proporcjach, a inny, gdy jeden z nich będzie dominujący, a drugi będzie tylko dodatkiem. W prezentowanej aranżacji zastosowaliśmy połączenie koloru MAGNAT Ceramic C38 Szmaragdowa toń oraz C15 Subtelny cytryn.

Apetyt w kuchni

Pamiętaj, że jeśli zależy ci na tym, żeby pobudzać apetyt domowników, kolory ścian powinny być ciepłe – czerwone, pomarańczowe, żółte. Zimne barwy sprawią, że ochota na twoje dania może być mniejsza. My zdecydowaliśmy się na odcienie różowego MAGNAT Ceramic C35 Wrzosowy rodonit oraz C34 Różowy kwarc.

C35 Wrzosowy rodonit

C39 Naturalny turkus

Kolorowa kompozycja

Teraz coś dla odważnych: kolorystyczny melanż. Z powodów wymienionych powyżej, najlepiej żeby był ognisty – z dominacją czerwieni, indyjskiego różu, pomarańczy i żółcieni. Wybierz jedną ścianę i stwórz na niej kolorową kompozycję – za pomocą szablonów lub… malując zwykłe pasy. Pionowe, gdy chcesz podwyższyć optycznie pomieszczenie, poziome – gdy chcesz by ściana wydawała się szersza. Poziomie pasy odbierane są też jako bardziej spokojne niż pionowe, my użyliśmy do jednego z nich MAGNAT Ceramic C39 Naturalny turkus.

Łączenie kolorów

Możesz też zastosować dwa odcienie tej samej barwy: jasny zielony z ciemnym, musztardowy z żółtym, miedziany z pomarańczowym. Efekt będzie ciekawszy niż przy jednym kolorze, ale nie tak mocny jak przy dwóch kontrastowych. Stosując jedną z wybranych sztuczek, niedużym nakładem czasu i pieniędzy, sprawisz, że twoja kuchnia nabierze zupełnie nowego charakteru. Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania – gdy wybrany kolor znudzi ci się, w następnym sezonie możesz przemalować wnętrze w zupełnie inny sposób. Jedno jest pewne – kiedy raz rozsmakujesz się w kolorach, nie tak łatwo będzie ci wrócić do bezpiecznych szarości.
MAGNAT Ceramic tygrysie oko C20 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic tygrysie oko C20 2,5L

zł 84.99
MAGNAT Ceramic wysmakow oliwin C44 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic wysmakow oliwin C44 2,5L

zł 84.99

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiration

    Salon w stylu industrialnym - jak uzyskać strukturę betonu na ścianie?

    dalej
  • Inspiration

    Ściany w kolorze lawendy - zobacz 5 stylowych aranżacji salonu

    dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text