text.skipToContent text.skipToNavigation

Surowy beton dekoracyjny w łazience - 5 najlepszych inspiracji

Surowe wnętrza stały się modne na fali przesytu krzykliwym stylem glamour i barokową dekoracyjnością. Stonowane kolory, matowe faktury, mało luksusowe, powszechnie dostępne materiały stały się pożądane. W ten nurt idealnie wpisał się beton.

Jego naturalność i bezpretensjonalny urok zawładnęły wyobraźnią projektantów i inwestorów. Surowy beton dekoracyjny jako materiał wykończeniowy ścian i innych powierzchni szczególnie dobrze sprawdza się w łazienkach.

Oto 5 najlepszych inspiracji.

Beton w łazience – tak czy nie?

Beton, ze swoją charakterystyczną fakturą oraz szarym, niekiedy wręcz grafitowym kolorem, idealnie buduje industrialny klimat wnętrza, w którym jest użyty. W łazience jego powierzchnia powinna być wypolerowana na gładko, aby nie pochłaniała wody.

Trzeba też pamiętać, że zmoczony zmienia kolor – staje się ciemniejszy. I zostaje taki aż do wyschnięcia. Dla kogoś może być to atut, dla kogoś innego – wręcz przeciwnie. Łazienka w betonie to propozycja dla tych, których konwencjonalne rozwiązania nie zadowalają. Jeśli zatem nie możesz patrzeć już na płytki ceramiczne, cenisz oryginalność i masz odwagę działać niestandardowo – postaw na beton.

Warto pamietać, że tego tynku nie można stosować w miejscu w którym będzie narażony na bezpośrednie działanie wody.

Magnat Style Beton 10KG

Magnat Style Beton 10KG

zł 269.99

MAGNAT Style concrete is fine-grained, coloured mineral plaster produced on the basis of a lime binder. Powder form. Recommended for use in residential and public use buildings

Tynk do zadań specjalnych

Beton dekoracyjny do łazienki to niekoniecznie ciężkie płyty betonu architektonicznego. Nie każda ściana jest gotowa na uniesienie takiej masy. A nawet jeśli da radę, sam montaż płyt może być uciążliwy, szczególnie w niedużych łazienkowych pomieszczeniach. Dużo sensowniejszym rozwiązaniem staje się wtedy tynk dekoracyjny zefektem betonu. Taki jak Beton MAGNAT Style.

Jego odpowiednia aplikacja na ścianie pozwala uzyskać doskonały efekt naturalnego, surowego betonu, z charakterystycznymi dla tego materiału przebarwieniami. Używając rożnych narzędzi i technik można również uzyskać w łatwy sposób różne atrakcyjne wizualnie efekty: deskowania, stalowej formy, gładki czy lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Beton MAGNAT Style zabezpiecza się bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style, dzięki temu jest ona odporna na szorowanie i zmywanie wodą z dodatkiem detergentów.

Beton & Co.

Efekt betonu w łazience sprawi, że pomieszczenie będzie miało niepowtarzalny wygląd i zdecydowany, industrialny charakter.

Zaletą tego materiału jest też to, że dobrze komponuje się ze szkłem, metalem oraz drewnem. Przemyślana aranżacja pomieszczenia oraz zastosowanie tych dodatkowych materiałów wykończeniowych w odpowiednich proporcjach i miejscach sprawią, że łazienka będzie niezwykle oryginalna i ponadczasowa jednocześnie.

Wnętrze dopełnione dobrze dobranym oświetleniem stanie się nowoczesnym pokojem kąpielowym. Niekoniecznie surowym i „brutalnym” – dodatki i ciepłe światło potrafią nadać betonowej przestrzeni ciepłą elegancję.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiration

  Stiuk wenecki. Pomysł na oryginalną łazienkę

  Jeśli kiedykolwiek widziałeś wykończenie wnętrz w postaci gipsowych sztukaterii, to wiesz, co to jest stiuk wenecki. Tynki weneckie to pojęcie definiujące styl lub technikę, nie zaś rzeczywisty produkt. To połączenie wapna, cementu i piasku używane do stworzenia wrażenia głębi i tekstury. Prawdziwie włoskie tynki weneckie mają doskonałe wyniki w wilgotnym klimacie, ponieważ woda, która jest wchłaniana w gips, szybko odparowuje nie naruszając ich struktury. Nazywa się je tynkami weneckimi, ponieważ tolerują wilgoć pochodzącą z sieci weneckich kanałów i nie ulegają uszkodzeniom - inaczej niż tynki cementowe, czy akrylowe. Skoro stiuk wenecki dobrze znosi wilgoć, jest idealnym materiałem do dekoracji łazienki, która dzięki niemu może wyglądać naprawdę imponująco.

  dalej
 • Inspiration

  Kawa czy czekolada – ciemne barwy w jasnych pomieszczeniach

  Wiele osób w obawie przed utratą uroku dobrze oświetlonego wnętrza woli zachowawczo stosować jasną kolorystykę ścian, tymczasem ciemne barwy w ciepłych odcieniach brązu, takie jak kawa, czy czekolada w cudowny sposób absorbują światło sprawiając, że pomieszczenie staje się przytulne i gościnne.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text