text.skipToContent text.skipToNavigation

Psychologia kolorów. Jaki kolor farby pasuje do Ciebie?

Nic nie dzieje się przypadkowo. To, że wybieramy częściej przedmioty i ubrania w danym kolorze, ma swoje głębokie uzasadnienie w naszej psychice, potrzebach, dążeniach. Każda barwa niesie w sobie inną energię. Dowodem na to jest rozpoznawanie i odczuwanie kolorów przez osoby niewidome. O tym, jaką dawką energii chcemy się otaczać i co jest nam potrzebne, decydują nasze wewnętrzne, często nieuświadomione potrzeby i mechanizmy oraz intuicja.

WYBÓR KOLORU

Świadomość własnych preferencji i upodobań jest wynikiem dojrzałości. Stajemy się wtedy mniej podatni modom, a swoje wybory opieramy na wiedzy i doświadczeniu. To sprawia, iż stajemy się osobami niezależnymi, pewnymi siebie i indywidualnymi. Wybór koloru jest więc tylko pozornie przypadkowy. W rzeczywistości wyraża nasze najskrytsze marzenia, nastroje, ujawnia nasze problemy czy potrzeby.
MAGNAT Ceramic lazurowy agat C76 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic lazurowy agat C76 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C45 Biały

BIAŁY

To najjaśniejsza z barw. Kojarzy się z czystością, niewinnością i beztroską. Jest symbolem egocentryzmu i zachłanności na życie. Oznacza przestrzeń, wolność i swobodę. Świetnie pasuje do pozostałych barw i jest kolorem najbardziej uniwersalnym, znakomicie łączącym się z każdym odcieniem. Łagodzi, przełamuje, rozświetla.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C45 biały

NIEBIESKI

Jedna z trzech barw podstawowych, należąca do kolorów zimnych. Kojarzy się nam z błękitem nieba, przestrzenią i wolnością. Zapewnia spokój i wypoczynek. Oznacza między innymi uduchowienie, higienę, ład, świeżość i chłód. Inspiruje i wspomaga kreatywność. 

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A8 śmiały tanzanit

A8 śmiały tanzanit

C15 subtelny cytryn

ŻÓŁTY

Kolor słońca, intensywnie pobudzający, odsuwający zmęczenie. To barwa, którą osoby tracące wzrok pamiętają i rozpoznają najdłużej. Niesie w sobie dużą dawkę pozytywnej, ciepłej energii. Stymuluje pracę układu nerwowego, poprawia pamięć, wyostrza zmysły. Jest kolorem optymizmu, pozytywnego myślenia i radosnego patrzenia w przyszłość, kolorem beztroski.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C15 subtelny cytryn i C72 nostalgiczny opal

CZERWONY

Ciepła barwa podstawowa, „kolor kolorów”. Kolor czerwony jest barwą władzy, dominowania i siły. Oprócz tego kolor oznacza również ogień, żądzę i krew, płodność oraz odwagę. Jest to bardzo intensywna barwa, kojarząca się również z miłością oraz z pożądaniem. Jako kolor żywy i intensywny zawsze wywołuje duży efekt i przyciąga uwagę.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A12 czerwony koral

A12 czerwony koral

C41 zielony diament

ZIELONY

Zieleń to kolor nadziei, harmonii i szczęścia. To kolor życia i natury. Zieleń relaksuje, odpręża, uspokaja. Wywołuje poczucie bezpieczeństwa i równowagi. W otoczeniu zieleni czujemy się dobrze, to kolor bliski naszej naturze.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C41 zielony diament 

FIOLETOWY

To kolor kreatywności i odwagi. Pozytywnie wpływa na pracę mózgu, stymuluje procesy poznawcze, ułatwia koncentrację i kontemplację. Fiolet zawiera w sobie pierwiastek magiczny, pozwala nam wejść w głąb siebie i poznać swe najskrytsze pragnienia i tęsknoty.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A36 magiczny spinel

A36 magiczny spinel

POMARAŃCZOWY

To jeden z najradośniejszych kolorów w palecie barw. Swą obecnością wprowadza do wnętrza pogodny nastrój i optymizm. Jest symbolem spontaniczności, żywiołowości, radości ducha. Sprzyja pogodnym myślom, wzmacnia chęć do działania, otwiera na innych.  Barwa jest także domeną osób porywczych i szybko działających. Symbolizuje siłę, ogień, pobudzenie, przedsiębiorczość oraz wyzwolenie się z nałogów.
MAGNAT Ceramic koralowa laguna C26 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic koralowa laguna C26 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • 1237106380 810x527 min na str.jpg

  Inspiracja

  Amarantowy kolor ścian - sposób na przełamanie koloru we wnętrzach

  Kolor amarantowy pochodzi od głębokiej barwy kwiatów amarantusa i można go umiejscowić na pograniczu czerwieni i fioletu. Amarantowe ściany nadają wnętrzom wyrafinowany klimat i wprowadzają szczyptę luksusu. W zależności od tonacji, może być energetyczny i drapieżny lub dystyngowany, elegancki i tajemniczy. W każdej z tych odsłon kusi i nie można przejść wobec niego obojętnie.

  dalej
 • Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji min.jpg

  Inspiracja

  Kolor antracytowy na ścianach - 5 inspiracji

  Jeśli do tej pory miałaś wątpliwości, czy ciemne pokrycie ścian może dobrze wyglądać we wnętrach, to nasze inspiracje ścian w intensywnych szarościach na pewno je rozwieją. Antracytowe ściany, bo ten kolor weźmiemy pod lupę, są idealne do nowoczesnego projektowania wnętrz. Każdej przestrzeni potrafią nadać wyjątkowy charakter.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść