text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak wybierać kolory ścian do garderoby? - najlepsze inspiracje

Garderoba to znacznie więcej niż pomieszczenie do przechowywania ubrań. Przy odrobinie wysiłku, ta duża szafa, może stać się przestrzenią wnoszącą do naszego życia odrobinę luksusu oraz radości. Bez względu na to czy mamy do dyspozycji przestronną garderobę, czy niewielkich rozmiarów pokoik lub nawet wydzieloną przestrzeń w sypialni, warto urządzić ją w pomysłowy, oryginalny i kolorowy sposób. Urządzając garderobę wiele energii poświęcamy na praktyczne aspekty, takie jak podział jej na strefy i przydzielenie odpowiedniej ilości półek członkom rodziny, zapominając o estetyce miejsca i niezwykle ważnej roli kolorów, które nadadzą garderobie odpowiedniego charakteru.

Jaki kolor ścian wybrać do garderoby?

Wybierając kolor ścian do garderoby warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak rozmiar garderoby, oświetlenie, styl aranżacji wnętrza oraz własne upodobania. Ogólna zasada doboru odcieni ścian do garderoby głosi, że w tego typu pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się kolory jasne oraz pastelowe.
MAGNAT Ceramic koralowa laguna C26 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic koralowa laguna C26 2,5L

84,99 zł

MAGNAT Ceramic - это керамическая краска для внутренних работ, которая основана на керамических компонентах, а также смолах и пигментах высочайшего качества.

Kolor ścian w małej garderobie

W małych garderobach wskazane jest poruszanie się przede wszystkim w palecie barw off-white’owych, czyli złamanych bieli. W niewielkich rozmiarów domowych przebieralniach sprawdzą się zarówno barwy ciepłe – miodowe lub piaskowe, jak i nieco chłodniejsze błękity oraz szarości.

C9 Delikatny Bronzyt

Garderoba w stylu glamour

Eleganckie półki, ozdobny żyrandol oraz wygodne siedzisko – takie garderoby możemy często zobaczyć na amerykańskich filmach. W garderobach urządzonych w eleganckim i wyrafinowanym stylu idealnie sprawdzi się kolor beżowy, biel, ale także szlachetnie wyglądający błękit. W przedstawionej aranżacji zastosowaliśmy kolor z linii MAGNAT Ceramic C9 Delikatny Bronzyt.

Romantyczna garderoba „shabby chic”

Romantyczna, zmysłowa i stylowa garderoba to spełnienie marzeń każdej kobiety. Białe półki, figlarne wieszaki, duże lustro w srebrnej ramie oraz toaletka, będą doskonale wyglądały na tle ścian w odcieniu pudrowego różu, brzoskwini lub pistacji. Pastelowe kolory idealnie pasują do garderoby nawiązującej do niezwykle kobiecego stylu „shabby chic”.
MAGNAT Ceramic różowy kwarc C34 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic różowy kwarc C34 2,5L

84,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Совет

  Farba podkładowa i grunty. Rodzaje, właściwości i zastosowanie

  Malowanie ścian nie jest zajęciem trudnym i pozwala niewielkim kosztem odmienić każde wnętrze. Ważne jest jednak, aby przed malowaniem odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. W tym celu należy zastosować jeden z produktów gruntujących – farbę podkładową lub grunt.

  dalej
 • Совет

  Jak sprawnie odciąć kolor sufitu od ścian? - porady malarskie

  Decyzja o odświeżeniu mieszkania i wybór odpowiednio odcienia farby to dopiero początek. Najważniejszym wyzwaniem jest umiejętne odcięcie barwnych płaszczyzn, szczególnie w przypadku oddzielania koloru ścian od sufitu. Jak umiejętnie odciąć kolor ściany od sufitu? Wystarczy zaopatrzyć się w kilka narzędzi i poznać nasze sprawdzone techniki.

  dalej

Будьте в курсе современных идей для вдохновения, новостей, акций и технических рекомендаций

Подпишитесь на Новостную рассылку

Администратором Ваших персональных данных является АО «Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka», со штаб-квартирой Компании по адресу: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; адрес для корреспонденции: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (далее АО «Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA») полное содержание