text.skipToContent text.skipToNavigation

Kontrastowe kolory w salonie - poznaj najlepsze zestawienia

W tym sezonie oficjalnie żegnamy nudę. Szukamy niecodziennych pomysłów na aranżację wnętrz, takich, które od progu zachwycą naszych gości, domownikom umilą czas spędzany w czterech ścianach, a przy okazji będą świadczyć o naszej znajomości trendów. Jednym z najprostszych, a przy tym najefektywniejszych metod na odświeżenie wystroju salonu są kontrastowe zestawienia barw. Przede wszystkim pełnią estetyczną funkcję, ale oprócz tego również skutecznie wymodelują przestrzeń. Na jakie kontrasty kolorów na ścianach postawić w tym sezonie? Prezentujemy najlepsze pomysły.

Elegancko: antracyt i śnieżna biel

Elegancko, ponadczasowo, wytwornie. Taki efekt bez trudu uzyskamy, łącząc na ścianach salonu ciemny, nastrojowy antracyt z rozświetloną bielą. Pojedyncze ściany, na przykład te znajdujące się we wnęce, za kominkiem czy za telewizorem, pomaluj ceramiczną farbą Magnat w odcieniu Grafitowy Antracyt (C60),a na reszcie zastosuj odcień Biały (C45). Mocny kontrast złagodź tonacjami ciepłymi, jasnobrązowymi: postaw na meble z drewna, dodatki z wikliny albo naturalnego korka. Alternatywą dla ciemnego antracytu jest też jego jaśniejsza wersja, czyli Stylowy Antracyt (C54). Na tle niemal czarnej szarości szykownie odetną się również dodatki z supermodnej w tym sezonie miedzi. Dobrym pomysłem będą na przykład stylizowane na estetykę art deco metalowe lampy.
MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały C45 2,5L

84,99 zł

MAGNAT Ceramic - это керамическая краска для внутренних работ, которая основана на керамических компонентах, а также смолах и пигментах высочайшего качества.

MAGNAT Ceramic grafitow antrac C60 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow antrac C60 2,5L

84,99 zł

MAGNAT Ceramic - это керамическая краска для внутренних работ, которая основана на керамических компонентах, а также смолах и пигментах высочайшего качества.

Komfortowo: pomarańcze i ciepły beż

Jeśli w przestronnym salonie chcemy wprowadzić przytulną atmosferę, możemy zdecydować się na modny kontrast nasyconej pomarańczy z delikatnym, ciepłym beżem. Takie zestawienie kojarzyć się będzie z przyjemnym światłem zachodzącego słońca i sprzyjać długim, rodzinnym spotkaniom pełnym śmiechu. Część ścian warto pomalować na przykład Pomarańczowym Szafirem (C19) z kolekcji ceramicznych farb MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ a część – Piaskowym Marmurem (C51) z tej samej linii. Ciemnopomarańczowe akcenty warto powtórzyć w aranżacji, na przykład w postaci poduszek na kanapie czy chodnika.

C19 Pomarańczowy Szafir

C37 Noc Kairu

Nowocześnie: szlachetny fiolet i jasna szarość

W ultranowoczesnych salonach, w których główną rolę grają designerskie meble o oszczędnej formie i gładkich powierzchniach sprawdzą się kontrastowe kolory ścian, na przykład ciemne, nasycone fiolety i delikatna, pastelowa szarość. Farbę ceramiczną Magnat w odcieniu Noc Kairu (C37) zastosowaną na ścianach salonu można zjawiskowo skontrastować Mglistym Krzemieniem (C58) lub Alabastrowym Kryształem (C62) z tej samej kolekcji produktów Magnat. Przy okazji można optycznie wymodelować pomieszczenie, jaśniejszym kolorem malując znajdujące się bliżej siebie ściany w wąskim pokoju.

W stylu kolonialnym: ciemniejsze i jaśniejsze brązy

W salonie utrzymanym w stylu kolonialnym pięknie prezentować się będą wysublimowane kontrasty jasnych brązów i ciemnych, kawowych tonacji. Obok siebie sąsiadować mogą chociażby ściany pomalowane farbą z kolekcji MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ w odcieniu Kawowy Onyks (C12) oraz Perłowy Dolomit (C48) z tej samej linii produktów. Pojedyncze akcenty bieli, na przykład w postaci stolika nocnego czy zasłon sprawią, że całość nie będzie wyglądała zbyt poważnie. Brązom można też dodać elegancji za pomocą dodatków w złotym kolorze.
MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

84,99 zł
MAGNAT Ceramic perłowy dolomit C48 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic perłowy dolomit C48 2,5L

84,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Вдохновение

  Żywe kolory ścian w kuchni - zobacz 5 najlepszych inspiracji

  Mówisz: kuchnia, myślisz: biała. Ewentualnie z dodatkiem szarości i czerni. Tak od kilku sezonów wyglądają kuchnie w polskich domach. Monochromatyczna stylistyka ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale tym razem zachęcamy do sięgnięcia po kolor.

  dalej
 • Вдохновение

  Fantazyjna ściana, czyli tynk dekoracyjny w sypialni

  Urządzanie sypialni i wybieranie koloru farb na ściany może czasem przyprawić o istny zawrót głowy. Chyba, że jesteś śmiały i nie boisz się nowoczesnych rozwiązań. Wtedy wystarczy podjąć decyzję o użyciu tynku dekoracyjnego i z powodzeniem możesz stworzyć oryginalne wnętrze. Surowy i śmiały charakter tynków dekoracyjnych ma istotny wpływ na zapewnienie wnętrzom sypialni chłodnej, ale nowoczesnej atmosfery.

  dalej

Будьте в курсе современных идей для вдохновения, новостей, акций и технических рекомендаций

Подпишитесь на Новостную рассылку

Администратором Ваших персональных данных является АО «Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka», со штаб-квартирой Компании по адресу: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; адрес для корреспонденции: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (далее АО «Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA») полное содержание