text.skipToContent text.skipToNavigation

Najlepsze kolory ścian do pokoju gimnazjalisty

Uniwersalne kolory

Stoisz przed dylematem, jaki kolor ścian w pokoju dziecięcym, szczególnie tym należącym do starszego ucznia, będzie najlepszy? Cóż, nastolatki dość często zmieniają swoje estetyczne upodobania, dlatego jeśli nie chcesz odświeżać ścian co sezon, postaw na takie barwy, które zniosą liczne eksperymenty aranżacyjne. Zobacz, jakie kolory ścian w pokojach młodzieżowych polecają nasi eksperci.

MAGNAT Care szklisty topaz A3 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szklisty topaz A3 2,5L

94,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Kolor ścian w pokoju młodzieżowym dla dziewczyny

Dziewczyny kochają inspirować się trendami, które podpatrzyły w internecie lub w lifestyle'owych magazynach. Często już od najmłodszych lat są doskonale obeznane w trendach i dobrze wiedzą, co jest aktualnie modne. Zdarza się, że zainspirowane swoimi ulubionymi blogerkami, co sezon chcą odświeżać wygląd swojego pokoju. Żeby uniknąć bezustannego przemalowywania ścian, lepiej postawić na wdzięczne, ale dość uniwersalne odcienie, które stanowią bazę dla wielu różnych aranżacji. Dla przykładu, dziewczęcy i subtelny odcień Wyszukany Aganit (C25) z kolekcji ceramicznych farb marki Magnat to znakomite tło zarówno dla designerskich mebli w ciemnej kolorystyce i dodatków z tworzywa w stylu lat 60., jak i romantycznych akcentów z przewagą naturalnych tkanin w kwiaty i akwarelowe wzory.

C59 Szary Kwarc

Ciemniejsze detale

Gimnazjalistkom może też spodobać się pomysł pomalowania wszystkich ścian w pokoju na ciemno. Zamiast jednak decydować się na stosowanie ciemnoszarej farby na wszystkich ścianach, ustalcie, że pomalujecie w ten sposób tylko jedną z nich, na przykład tę znajdującą się w sąsiedztwie biurka czy za łóżkiem. Jeśli wszystkie ściany będą pomalowane takim odcieniem jak Alabastrowy Kryształ (C62) z linii MAGNAT CERAMIC – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ, może im towarzyszyć ciemniejsza płaszczyzna, chociażby pomalowana farbą w odcieniu Szary Kwarc (C59). Mocny kontrast złagodzą miękkie faktury tapicerki czy zasłon.

Kolor ścian w pokoju młodzieżowym dla chłopaka

Chłopcy w okresie gimnazjalnym również bywają wymagający i często niełatwo jest sprostać ich oczekiwaniom. Wybierając kolor ścian w pokoju ucznia warto zapytać go o zdanie i na drodze kompromisu zdecydować się na kolor, który będzie przyjemny w odbiorze i spójny z pozostałymi elementami wystroju. Jeśli nie chcemy wymieniać kompletu mebli, który powinien posłużyć jeszcze kilka lat, dobierzmy kolor ścian pod ich kątem. Kolor frontów można powtórzyć na większych płaszczyznach, na przykład stosując o kilka tonów jaśniejszy odcień. I tak oliwkowym meblom może towarzyszyć odcień Energetyczny Oliwin (A43) z kolekcji MAGNAT CERAMIC CARE, a tym pomarańczowym – energetyczny odcień Zmysłowy Aragonit (A46) z tej samej linii. Gimnazjaliści bardzo lubią też szeroką paletę „dorosłych” szarości, od bardzo jasnego Kryształowego Chalcedonu (A47) po ciemny Księżycowy Hematyt (A13). Przy okazji warto zwrócić uwagę na rodzaj farby – ceramiczne produkty MAGNAT CERAMIC CARE będą znakomitym wyborem: są trwałe, odporne na zabrudzenia i wielokrotne szorowanie, a przy tym zmniejszają ilość szkodliwego formaldehydu w powietrzu, dzięki czemu w pokoju dziecięcym śpi się zdecydowanie bezpieczniej. W szerokiej palecie odcieni każda, nawet najbardziej kapryśna pociecha, z całą pewnością znajdzie idealny odcień dla siebie!
MAGNAT Care księżycowy hematyt A13 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care księżycowy hematyt A13 2,5L

94,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Совет

  Stiuk. Jak samodzielnie udekorować ścianę?

  Pomysłów na dekoracyjne wykończenie ścian jest wiele. Wybór odpowiedniej metody zależy głownie od aranżacji pomieszczenia i naszych preferencji. Jednym z prostszych sposobów na uzyskanie szybkiego i trwałego efektu jest pokrycie ścian lub sufitów stiukiem, czyli cienkowarstwową masą dekoracyjną.

  dalej
 • Совет

  Co zrobić gdy farba lateksowa odchodzi płatami? - porady eksperta

  Farba lateksowa cieszy się dużą popularnością na rynku produktów malarskich. Jest ceniona za trwałość i odporność na zabrudzenia. Dostępna jest w szerokiej gamie kolorów i można ją stosować w różnych pomieszczeniach. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy farba lateksowa pęka i zaczyna odchodzić od ściany. Dlaczego tak się dzieje? Co w takim wypadku należy zrobić? Za odpadanie lateksowej farby najczęściej winne jest niewłaściwie przygotowane podłoże. Dzieje się tak zarówno w przypadku nowych, jak i starych ścian. Pominięcie którejkolwiek czynności na etapie przygotowania podłoża lub zbyt duża ilość warstw malarskich sprawi, że farba nie będzie trzymała się podłoża i zacznie od niego odpadać. Co w takiej sytuacji zrobić?

  dalej

Будьте в курсе современных идей для вдохновения, новостей, акций и технических рекомендаций

Подпишитесь на Новостную рассылку

Администратором Ваших персональных данных является АО «Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka», со штаб-квартирой Компании по адресу: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; адрес для корреспонденции: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (далее АО «Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA») полное содержание