text.skipToContent text.skipToNavigation

Wnętrza z ozdobnymi efektami na ścianach - 5 inspiracji

Minimalizm

Uzasadniając atuty minimalizmu mówi się, że „mniej znaczy więcej”. Owszem, ale często wnętrzom pozbawionym elementów dekoracyjnych brakuje „tego czegoś”, są nudne. Dlatego zachęcamy do stosowania ozdobnych efektów na ścianach – ożywią wnętrze zdominowane przez jednolite płaszczyzny, proste kształty i oszczędne dekoracje. Lub wręcz ich brak. Nawet bardzo powściągliwe ozdoby na ścianach, w zestawieniu z minimalistycznym wyposażeniem, nadadzą wnętrzu nowy sznyt. Zastosowane zaś z innymi elementami dekoracyjnymi pomogą wywołać efekt „wow”. Oto nasze sposoby na ozdobienie ściany.
Fakturę na ścianie można uzyskać także za pomocą tynków dekoracyjnych i stiuków. Tynk z efektem betonu sprawdzi się nie tylko we wnętrzu industrialnym - wspaniale dopełni nowoczesne wnętrze zdominowane przez meble z błyszczącego MDF-u. Niezwykły efekt da także ściana z fakturą pogniecionego papieru. Wypukłe żyłki dodadzą życia każdej przestrzeni.

C54 Stylowy Antracyt

Połysk i brokat

To, co błyszczy, przyciąga spojrzenia. Wyrafinowany połysk zawsze kojarzy się z elegancją. I nawet jeśli matowe powierzchnie wygrywają w rządzących trendach, błyszczące dodatki są pożądane jeśli chcemy przełamać monotonię jednolitych, matowych wnętrz. Rolę "przełamywacza" może też pełnić ściana (lub jej fragment) pomalowana dekoracyjną farbą z metalicznym lub satynowym połyskiem, czy też pociągnięta lakierem z brokatem. Produkty malarskie nadające połysk znakomicie sprawdzają się na elementach konstrukcyjnych, wszelkich filarach, gzymsach, listwach, obramowaniach. Można też malować nimi błyszczące wzory na matowej ścianie - najlepiej z użyciem szablonów. Produkty, jakimi wykonano inspirację pochodzą z linii farb MAGNAT Ceramic w kolorach: C16 Złocisty Topaz, C54 Stylowy Antracyt, C53 Jaspis Picasso oraz struktura MAGNAT Style Metallici Srebro.

Szablony i graffiti

Właśnie nanoszenie wzorów za pomocą szablonów jest kolejnym malarskimi sposobem dekoracji ścian. Dzięki nim możemy uzyskać efekt podobny do tapety - z regularnym, powtarzalnym wzorem, wykonać ozdobny pas, np. jako wykończenie lamperii lub nanieść duży wzór, który będzie pełnił rolę obrazu lub plakatu. Jeśli zaś chcemy, żeby wzór na ścianie był naprawdę niepowtarzalny, pokuśmy się o wykonanie graffiti. Można to zrobić samemu (jeśli ma się zdolności plastyczne),bądź zlecić artyście.
MAGNAT Ceramic noc kairu C37 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic noc kairu C37 2,5L

84,99 zł
MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

84,99 zł
Magnat Style VELATURA 1L

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style VELATURA 1L

126,99 zł

PORADA


Jak widać, produkty malarskie mają wiele zastosowań w ozdabianiu ścian. Połączenie ich z innymi technikami, takimi jak tapetowanie i wykonywanie sztukaterii, da spektakularny efekt, jednak zastosowane jako jedyna dekoracja także wspaniale ozdobią każde wnętrze.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Вдохновение

  Poznaj trendy w aranżacji wnętrz w sezonie wiosna/lato 2016

  Wiosenna aura nastraja nas do wprowadzania zmian – w codziennych nawykach i w otoczeniu. Zaczynamy na ogół od wymiany ubrań: zimowa odzież ląduje w zakamarkach szaf, do łask wracają lekkie sweterki, sukienki i wiosenne płaszcze. Ale o podobną metamorfozę proszą się również nasze mieszkania. Wydłużający się dzień i pierwsze promienie wiosennego słońca to znak, że czas najwyższy schować świąteczne bibeloty, grube koce i dywany z niedźwiedziej skóry. Pora zmienić aranżację! Podpowiadamy, jakie trendy obowiązywać będą w sezonie wiosna-lato 2016.

  dalej
 • Вдохновение

  Ponadczasowy styl gotycki

  dalej

Будьте в курсе современных идей для вдохновения, новостей, акций и технических рекомендаций

Подпишитесь на Новостную рассылку

Администратором Ваших персональных данных является АО «Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka», со штаб-квартирой Компании по адресу: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; адрес для корреспонденции: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (далее АО «Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA») полное содержание