text.skipToContent text.skipToNavigation

Surowy beton dekoracyjny w łazience - 5 najlepszych inspiracji

Surowe wnętrza stały się modne na fali przesytu krzykliwym stylem glamour i barokową dekoracyjnością. Stonowane kolory, matowe faktury, mało luksusowe, powszechnie dostępne materiały stały się pożądane. W ten nurt idealnie wpisał się beton.

Jego naturalność i bezpretensjonalny urok zawładnęły wyobraźnią projektantów i inwestorów. Surowy beton dekoracyjny jako materiał wykończeniowy ścian i innych powierzchni szczególnie dobrze sprawdza się w łazienkach.

Oto 5 najlepszych inspiracji.

Beton w łazience – tak czy nie?

Beton, ze swoją charakterystyczną fakturą oraz szarym, niekiedy wręcz grafitowym kolorem, idealnie buduje industrialny klimat wnętrza, w którym jest użyty. W łazience jego powierzchnia powinna być wypolerowana na gładko, aby nie pochłaniała wody.

Trzeba też pamiętać, że zmoczony zmienia kolor – staje się ciemniejszy. I zostaje taki aż do wyschnięcia. Dla kogoś może być to atut, dla kogoś innego – wręcz przeciwnie. Łazienka w betonie to propozycja dla tych, których konwencjonalne rozwiązania nie zadowalają. Jeśli zatem nie możesz patrzeć już na płytki ceramiczne, cenisz oryginalność i masz odwagę działać niestandardowo – postaw na beton.

Warto pamietać, że tego tynku nie można stosować w miejscu w którym będzie narażony na bezpośrednie działanie wody.

Magnat Style Beton 10KG

Magnat Style Beton 10KG

269,99 zł

Бетон Magnat Style - это мелкозернистая, окрашенная минеральная штукатурка, изготовленная на базе известковой соединительной смеси, представленной в сыпучей форме. Рекомендован для декорирования жилых интерьеров и объектов общественного пользования

Tynk do zadań specjalnych

Beton dekoracyjny do łazienki to niekoniecznie ciężkie płyty betonu architektonicznego. Nie każda ściana jest gotowa na uniesienie takiej masy. A nawet jeśli da radę, sam montaż płyt może być uciążliwy, szczególnie w niedużych łazienkowych pomieszczeniach. Dużo sensowniejszym rozwiązaniem staje się wtedy tynk dekoracyjny zefektem betonu. Taki jak Beton MAGNAT Style.

Jego odpowiednia aplikacja na ścianie pozwala uzyskać doskonały efekt naturalnego, surowego betonu, z charakterystycznymi dla tego materiału przebarwieniami. Używając rożnych narzędzi i technik można również uzyskać w łatwy sposób różne atrakcyjne wizualnie efekty: deskowania, stalowej formy, gładki czy lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Beton MAGNAT Style zabezpiecza się bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style, dzięki temu jest ona odporna na szorowanie i zmywanie wodą z dodatkiem detergentów.

Beton & Co.

Efekt betonu w łazience sprawi, że pomieszczenie będzie miało niepowtarzalny wygląd i zdecydowany, industrialny charakter.

Zaletą tego materiału jest też to, że dobrze komponuje się ze szkłem, metalem oraz drewnem. Przemyślana aranżacja pomieszczenia oraz zastosowanie tych dodatkowych materiałów wykończeniowych w odpowiednich proporcjach i miejscach sprawią, że łazienka będzie niezwykle oryginalna i ponadczasowa jednocześnie.

Wnętrze dopełnione dobrze dobranym oświetleniem stanie się nowoczesnym pokojem kąpielowym. Niekoniecznie surowym i „brutalnym” – dodatki i ciepłe światło potrafią nadać betonowej przestrzeni ciepłą elegancję.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Вдохновение

  Stiuk wenecki. Pomysł na oryginalną łazienkę

  Jeśli kiedykolwiek widziałeś wykończenie wnętrz w postaci gipsowych sztukaterii, to wiesz, co to jest stiuk wenecki. Tynki weneckie to pojęcie definiujące styl lub technikę, nie zaś rzeczywisty produkt. To połączenie wapna, cementu i piasku używane do stworzenia wrażenia głębi i tekstury. Prawdziwie włoskie tynki weneckie mają doskonałe wyniki w wilgotnym klimacie, ponieważ woda, która jest wchłaniana w gips, szybko odparowuje nie naruszając ich struktury. Nazywa się je tynkami weneckimi, ponieważ tolerują wilgoć pochodzącą z sieci weneckich kanałów i nie ulegają uszkodzeniom - inaczej niż tynki cementowe, czy akrylowe. Skoro stiuk wenecki dobrze znosi wilgoć, jest idealnym materiałem do dekoracji łazienki, która dzięki niemu może wyglądać naprawdę imponująco.

  dalej
 • Вдохновение

  Kawa czy czekolada – ciemne barwy w jasnych pomieszczeniach

  Wiele osób w obawie przed utratą uroku dobrze oświetlonego wnętrza woli zachowawczo stosować jasną kolorystykę ścian, tymczasem ciemne barwy w ciepłych odcieniach brązu, takie jak kawa, czy czekolada w cudowny sposób absorbują światło sprawiając, że pomieszczenie staje się przytulne i gościnne.

  dalej

Будьте в курсе современных идей для вдохновения, новостей, акций и технических рекомендаций

Подпишитесь на Новостную рассылку

Администратором Ваших персональных данных является АО «Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka», со штаб-квартирой Компании по адресу: 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23; адрес для корреспонденции: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (далее АО «Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA») полное содержание