text.skipToContent text.skipToNavigation

Our inspirations

Select up to three:

 • Inspiration

  Śmiało z kolorami - związek doskonały

  Lubisz kolory? To dobrze! To one tworzą klimat każdego wnętrza, pod warunkiem, że są poprawnie ze sobą zestawione. Łączenia barw można się nauczyć, trzeba tylko przestrzegać kilku ważnych zasad. Spójność kolorystyczna to podstawowa zasada dobrze urządzonego pomieszczenia. Obojętnie, czy kierujemy się obecnie obowiązującymi trendami, czy własnymi upodobaniami, decyzja o wyborze kolorów powinna opierać się na kilku regułach, które pomogą stworzyć nam wnętrze pełne porządku i równowagi.

  next
 • Inspiration

  Pomysły na aranżację salonu. Trendy wiosna/zima 2016

  Każdy nowy rok poprzedzany jest postanowieniami, które wiążą się z pewnego rodzaju zmianą. Zazwyczaj jednak poprzestajemy na samym ich sformułowaniu. Teraz jest szansa, by bez większego wysiłku doprowadzić założenia do końca. W 2016 roku, razem z farbami MAGNAT możemy przy minimalnym wysiłku zmienić wystrój salonu, pomieszczenia będącego sercem domu. Mamy do wyboru kilka aktualnych trendów, proponowanych przez ekspertów designu w tym sezonie.

  next
 • Inspiration

  Stonowane kolory w mieszkaniu - poznaj najlepsze inspiracje

  Zmieniające się trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz skłaniają do ciągłych poszukiwań i eksperymentowania z co raz to nowymi, modnymi odcieniami farb. Podczas pogoni za wytycznymi autorytetów świata designu, zapominamy często o sprawdzonych, klasycznych, ale bardzo dobrych rozwiązaniach kolorystycznych, które pasują do każdego stylu, który wybierzesz i nie będą wymagały zmiany wraz z kolejnym sezonem. Dlatego też wiele osób decyduje się na barwy mniej krzykliwe, przez co bardziej uniwersalne, dzięki czemu można dużo elastyczniej dobierać wyposażenie. Stonowane barwy pasują nawet, gdy zmieniają się trendy. Sprawdź jak mogą się prezentować w Twoim mieszkaniu.

  next
 • Inspiration

  Styl prowansalski. 3 pomysły na oryginalne dekoracje ścian

  Styl prowansalski jest odbiciem charakteru regionu w południowo-wschodniej Francji, pokrytego polami lawendy i usianego wiejskimi, skąpanymi w słońcu posiadłościami. Ten kawałek świata jest tak niesamowity, że był inspiracją dla wielu wybitnych artystów: pisarzy i malarzy. Nazwa stylu nawiązuje do ducha prowincjonalnej Prowansji, do tamtejszej wygody i osobliwej prostoty. Te cechy stały się również głównymi zaletami tego stylu. Styl prowansalski pięknie prezentuje się w harmonizujących ze sobą okazałych willach i rezydencjach południowej Francji. Jednak wystarczy znać wytyczne, które pozwolą stworzyć bardzo przytulne wnętrza w tym stylu, by przenieść ten ciepły, sentymentalny kawałek Europy nawet na niewielką powierzchnię w mieszkaniu w mieście. Jak każdy nurt we wnętrzarstwie i ten ma swoje własne cechy obligatoryjne, gdzie każdy szczegół odgrywa wyjątkową rolę. Należy wziąć pod uwagę wiele detali, ostrożnie je dobierając. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolorystykę. Ściany i sufity są często w jasnych, pastelowych kolorach, głównie białe. Stosuje się „szorstkie” tynki lub naturalne drewno. Użyte materiały to również bardzo ważny szczegół. Meble muszą być wykonane z drewna i malowane w jasnych lub jaskrawych kolorach łąk, błękitów, lawendy i turkusu. To co mocno wpisuje się w ramy Prowansji to stare rzeczy i meble. Jeśli nie masz okazji takich kupić, efekt postarzenia możesz osiągnąć własnoręcznie. Najważniejsze jest to, aby przedmioty wydawały się mieć zaklętą w sobie historię, by wyglądały na nadgryzione zębem czasu. Należy unikać eleganckich i nowoczesnych dodatków, ponieważ główną ideą jest, aby osiągnąć efekt rustykalnego, prostego życia.

  next
 • Inspiration

  Kolory ścian w łazience. Wyjątkowe pomysły na aranżacje

  Łazienka to w dzisiejszych czasach małe, domowe SPA. Urządzamy ją z uwagą – tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszym potrzebom estetycznym. Wbrew pozorom spędzamy w niej sporo czasu, dlatego nie warto iść na kompromisy – każdy z nas zasługuje na łazienkę na miarę marzeń. W jakim kolorze powinny być jej ściany? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Możliwości jest nieskończenie wiele i duża część z nich może okazać się twoim strzałem w dziesiątkę. Oto kilka sprawdzonych podpowiedzi.

  next

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text