text.skipToContent text.skipToNavigation

Stiuk. Jak samodzielnie udekorować ścianę?

Pomysłów na dekoracyjne wykończenie ścian jest wiele. Wybór odpowiedniej metody zależy głownie od aranżacji pomieszczenia i naszych preferencji. Jednym z prostszych sposobów na uzyskanie szybkiego i trwałego efektu jest pokrycie ścian lub sufitów stiukiem, czyli cienkowarstwową masą dekoracyjną.

Rodzaje stiuków

W szerokiej ofercie mas dekoracyjnych marki MAGNAT znajdziemy MAGNAT Style Stiuk Perłowy. Jest to masa akrylowa z perłowym wypełniaczem, która w porównaniu z klasycznym stiukiem wapiennym tworzy jeszcze bardziej odporną powłokę o charakterystycznym, perłowym połysku. Jest dodatkowo nieco łatwiejsza w aplikacji, ponieważ nie wymaga tak dużej precyzji podczas nakładania masy oraz końcowego nabłyszczania. KLASYCZNY STIUK to masa na bazie wapna palonego i mączki marmurowej. Po nałożeniu na powierzchnię tworzy idealnie gładką, prawie lustrzaną powłokę. Charakteryzuje się nieco nierównomierną w odcieniu strukturą, która miejscami jest całkowicie matowa, a na innych fragmentach błyszcząca, co przypomina szlifowany kamień naturalny. Stiuk jest przeznaczony do zastosowania wewnątrz budynków. Dzięki nałożeniu kilku warstw produktu i ostatecznemu zabezpieczeniu go specjalnym woskiem ma wysoką odporność na zabrudzenia, ścieranie, a nawet okresowe działanie wody. Jeśli już zdecydujemy się na ten rodzaj wykończenia, to musimy jeszcze podjąć decyzję dotyczącą koloru, pamiętając, że nałożony na dużą powierzchnię będzie dominował nad całym wnętrzem. Z tego powodu wyboru należy dokonać bardzo rozważnie. Na szczęście zarówno klasyczny MAGNAT Style Stiuk Wapienny czy Stiuk Wenecki, jak i akrylowy MAGNAT Style Stiuk Perłowy dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – od jasnych pastelowych barw po ciemne i zdecydowane.
Magnat Style Stiuk Perłowy 4,5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Perłowy 4,5kg

zł 254.99

MAGNAT Style Pearl Stucco is a thin-layer acrylic paste with pearl fillers, designed for decorating interior walls.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Tip

  Formaldehyd a nasze samopoczucie

  Formaldehyd znajduje się w każdym domu dlatego bardzo często jesteśmy narażeni na jego działanie. – To gaz o ostrej, przenikliwej woni, który jest bardzo niebezpieczny dla ludzi. W małych stężeniach jest tolerowany przez organizm człowieka, ale w pomieszczeniach, w których przebywamy może osiągnąć stężenie, które okaże się dla nas bardzo niebezpieczne – tłumaczy prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski, Kierownik Laboratorium Analiz Śladowych w Zakładzie Chemii Analitycznej Instytutu Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Krakowskiej.

  dalej
 • Tip

  Czyste powietrze w mieszkaniu – jak zredukować ilość formaldehydu w powietrzu

  Czyste powietrze jest człowiekowi niezwykle potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego coraz częściej mówi się o wprowadzeniu zmian technologicznych w przemyśle surowcowym, ograniczaniu transportu samochodowego czy zamianie pieców węglowych na kotły bio. Wiele osób pomija bądź nie dostrzega problemu zanieczyszczonego powietrza w mieszkaniu, uznając, że szkodliwe związki, np. dwutlenek węgla znajdują się tylko w powietrzu na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Większość domów i mieszkań jest również źródłem zanieczyszczonego powietrza, ze względu na zawarty w nim formaldehyd.

  dalej

Stay up to date with all inspirations, latest products, special offers andexpert tips

Subscribe to our newsletter

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. with head office in Warsaw (00-854) at Al. Jana Pawła II 23 is the controller of personal data. Correspondence address: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (hereinafter Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.) full text