text.skipToContent text.skipToNavigation

2 niesamowite aranżacje! Szary kolor króluje w kuchni

Szary kolor wywołuje skrajnie odmienne uczucia. Potocznie uważany za nijaki, powszedni i nudny, powraca dziś w zupełnie nowej odsłonie i nowym znaczeniu.

Podstawowy szary jest mieszanką czerni i bieli w różnych proporcjach. To kolor kompromisu i równowagi. Kolor mgły, ciszy i zmierzchu. Tajemniczy, łagodny, zaskakujący. Szarość pasuje niemal do wszystkich barw i odcieni. Zawsze schodzi na drugi plan, ustępuje miejsca, wycofuje się. Te cechy szarości umiejętnie zastosowane we wnętrzu pomagają osiągać oczekiwane efekty, niekiedy skrajnie różne. Szarość jest bowiem barwą różnorodną, występującą w bardzo wielu odcieniach i dzięki temu uniwersalną.
MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow marmur C31 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Aktualne trendy bardzo często sięgają po kolor szary. Odnajdujemy go nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, loftowych czy minimalistycznych. Szary znakomicie prezentuje się również w tradycyjnych, stylizowanych pomieszczeniach, wnosząc w nie element zaskoczenia, powiew świeżości i nowego ducha. To kolor szary dodaje tym aranżacjom lekkości, nowoczesności, zdejmuje z nich ciężar przesytu czy zbytniego zdobnictwa. W tym odcieniu nawet najbardziej udekorowane wnętrze staje się skromniejsze, subtelniejsze, a dzięki temu także bardziej eleganckie i aktualne. Przy powszechnie obowiązującej modzie na minimalizm, w dobie głoszenia hasła: „mniej znaczy więcej”, szary kolor staje się rozwiązaniem optymalnym, pomostem łączącym dawne zdobne style z aktualnymi trendami.

C30 Srebrzysty Granit

Estetyczna kuchnia

Szary kolor pomimo braku cech bycia barwą „apetyczną”, z dużym powodzeniem jest stosowany również w kuchniach. Przy pomocy szarości powstają kuchnie nowoczesne, ascetyczne, laboratoryjne, surowe, loftowe, chłodne. Kolory w tych wnętrzach zarezerwowane zostają jedynie dla potraw, owoców, warzyw, soków. Efekt kontrastu i ta cecha szarości, która ją wycofuje na drugi plan sprawiają, że w takiej kuchni potrawy smakują jak nigdzie indziej, a ich wygląd (wszak przecież „najpierw jemy oczami”) zachwyca, przyciąga, wabi. Szary bowiem eksponuje, podsyca, podkreśla inne kolory. W aranżacji użyliśmy farby MAGNAT Ceramic C30 Srebrzysty Granit.

Aranżacja nr 1 - Mieszkanie typu loft

Odcienie szarości podkreślają industrialny styl wnętrza. Kuchnia tutaj jest jedynie małym aneksem, jednak kolorystyka całego pomieszczenia tworzy harmonijną całość i opiera się o odcienie szarości i biele z turkusowym akcentem. Charakter wnętrza tworzą odpowiednio dobrane meble i oświetlenie, a także stosowna dekoracja ścienna. Struktura dekoracyjna - Beton Style, wykonana tutaj metodą „deskowania”, zaznacza industrialną surowość aranżacji i dodaje jej smaku.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Aranżacja nr 2 - Naturalnie i nowocześnie

Szary kolor nie zawsze musi oznaczać idealnie gładką powierzchnię. Dla tych, którzy nadal uparcie twierdzą że szary jest nudny, powstał Stiuk Wapienny Magnat Style, który tworzy na ścianie strukturę przypominającą do złudzenia szlifowany kamień. Nadaje to wnętrzu naturalny, szlachetny i bardzo nowoczesny wizerunek. Szary odcień masy (Hematyt) kontrastuje z nieskazitelną bielą lakierowanych frontów zabudowy kuchennej. Całość dopełniają ciekawe meble z drewna egzotycznego. Wnętrze tworzą nietypowe materiały o ciekawych kontrastowych strukturach, które pięknie się komponują i wzajemnie uzupełniają. Szarość odkrywana dziś niejako na nowo, buduje we wnętrzach kuchennych szczególną atmosferę. Wprowadza ciekawy, jednocześnie chłodny i przytulny charakter, równoważy kontrasty, łączy style. To szalenie ciekawy i wyjątkowy kolor w aranżacji wnętrz.
Magnat Style Stiuk Wapienny 5kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Stiuk Wapienny 5kg

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji

  Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.

  dalej
 • Inspiracja

  Jak uzyskać nowoczesny wystrój wnętrz stosując farby strukturalne?

  Struktury dekoracyjne stanowią szczególny element aranżacji nowoczesnych wnętrz, mogą wplatać się w wystrój pomieszczenia podkreślając swym charakterem jego styl lub przeciwnie, kontrastować z resztą wystroju akcentując wyjątkowość miejsca, w którym zostały zastosowane. Ich charakter nigdy nie pozostaje neutralny dla wystroju, dlatego planując ich zastosowanie warto zwrócić uwagę na kilka zasad.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść