text.skipToContent text.skipToNavigation

6 pomysłów na aranżację sypialni w stylu angielskim

Jeśli jesteś miłośnikiem tradycji i elegancji, zawieszasz oko na klasycznych wnętrzach oraz poszukujesz w przestrzeni pierwiastka romantyzmu i poezji, to powinieneś bliżej się przyjrzeć aranżacjom w stylu angielskim. Co powiesz na wyrafinowaną, angielską sypialnię? Aranżacje w stylu angielskim cechuje wysmakowane połączenie wyrafinowania i subtelności. W angielskich wnętrzach króluje drewno i inne naturalne materiały, koniecznie wysokiej jakości. Drewnem możesz pokrywać podłogi, sufity, ściany i z niego powinny być również wykonane meble, które najczęściej tapicerowane, bielone i dekoracyjnie rzeźbione pełnią nie tylko funkcje użytkową, ale również ozdobną.

W parze z tapetą

Styl angielski to również bogactwo tkanin, zarówno obiciowych, jak również tych, z których szyje się zasłony, firany, serwety, poduszki, kapy czy koce. Znajdziesz tu plusz, atłas, perkal, adamaszek, wełnę, len czy jedwab. Pokryte charakterystycznymi wzorami kwiatowymi, pasami czy kratą, mają moc budowania prawdziwej angielskiej atmosfery. 
W sypialni w stylu angielskim bardzo ważne są również kolory. Wybieraj jasną paletę barw. Sięgaj po biele, kremy, wanilię, kość słoniową, jasne beże, blade żółcienie, zielenie i róże. Możesz uzupełnić te barwy rozbielonymi błękitami i szarościami, by odzwierciedlić kolory angielskiego nieba. W tych barwach niech będzie twoje wyposażenie, ale również płaszczyzny służące za tło. Ściany możesz pomalować klasycznie - farbą, możesz użyć do tego np. MAGNATA Ceramic Care w kolorze A52 Harmonijny Agat.
MAGNAT Care harmonijny agat A52 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care harmonijny agat A52 2,5L

129,99 zł

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Stylowe wezgłowie

Zobacz, jak pięknie wygląda jasna sypialnia w stylu angielskim, w której dominują różne odcienie bieli, gdzie ściany pomalowano farbą MAGNAT Ceramic Care A2 Perłowy Agat. Zwróć również uwagę na to, jak bardzo meble definiują przestrzeń i jak dużo od nich zależy. Oprócz szafek z frezowanymi frontami, drewnianych krzeseł z ażurowymi oparciami i fantazyjnymi podłokietnikami i małych, uroczych stolików czy szafek nocnych, w sypialni najważniejsze jest łóżko. Powinno być duże, przestronne, udekorowane kapami i poduchami. Powinno wyglądać miękko i kusić przepychem. I to co najistotniejsze – musi mieć stylowe wezgłowie. Tapicerowane, pikowane, może mieć również tzw. „uszy”. Takie wezgłowie wprowadzi do twojej sypialni w stylu angielskim wyrafinowanie i elegancję. 

A2 Perłowy Agat

Panele w sypialni

W sypialni w stylu angielskim dobrze widziane są wszelkie drewniane dekoracje ścienne. Listwy podsufitowe, przypodłogowe oraz dekoracyjne, rzeźbione panele. Oprócz tego, że wyciszają i tłumią pomieszczenie, zapewniając przyjemna akustykę i intymną atmosferę, zdecydowanie podnoszą prestiż wnętrza. Jeśli białe panele zestawisz ze ścianą pomalowaną farbą MAGNAT Ceramic Care A15 Mleczny Chalcedon oraz z tapicerowanym, miękkim, pikowanym zagłówkiem obitym szlachetną tkaniną, efekt „wow” masz gwarantowany.

A25 Szampański Agat

Nie tylko łóżko

Kwestię łóżka już omówiliśmy, dlatego teraz skupmy się na tym, co może uczynić twoją angielską sypialnię jeszcze bardziej wyjątkową. Spójrz na tę zachwycającą, stylową toaletkę z owalnym lustrem i cudnymi szufladkami. Tego rodzaju mebel dodaje klasy i ponadczasowego uroku. W zestawieniu z szafeczką, niskim pluszowym tapicerowanym siedziskiem w kolorze malinowym, białym parawanem, cudnym kremowym zagłówkiem łoża tworzy prawdziwie romantyczny, kobiecy klimat. Jak widzisz, to właśnie detale – mniejsze bądź większe – mają największy wpływ na budowanie angielskiej atmosfery.

Wśród kwiatów

Styl angielski w sypialni bardzo mocno łączy się z kwiatami, dlatego ważne żebyś w swojej sypialni miał elementy wyposażenia właśnie z takim motywem. To jak dużo tych kwiatów będzie we wnętrzu, zależy od ciebie, czuj w tej kwestii całkowitą swobodę. Możesz łóżko przykryć kapą w różyczki, położyć na nim poduszki w drukowane stokrotki. Kwieciste mogą być również zasłony, pościel, serwetki czy grafiki lub akwarele oprawione w ramki. Możesz się także pokusić o żywe kwiaty w doniczce lub cięte we flakonie. Kwiaty najpiękniej prezentują się na białym tle, dlatego dla swojej kwiecistej,  angielskiej sypialni ściany pomaluj farbą MAGNAT Ceramic Care A1 Szlachetna Biel.

 
MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szlachetna biel A1 2,5L

Jak na angielskiej prowincji

Styl angielski w sypialni możesz również osiągnąć inspirując się wnętrzami typowymi dla angielskiej prowincji. Jasne barwy, ściany pomalowane farbą MAGNAT Ceramic Care A40 Romantyczny Diament, duża ilość drewna – również barwionego na ciemne odcienie, piękne drewniane łóżko z rzeźbioną ramą i dekoracyjnym zagłówkiem, miękkie tapicerowane siedziska, elegancka stolarka okienna, białe dekoracyjne listwy ścienne, piękne rolety, stylowe oświetlenie – to składniki sielskiej, wyrafinowanej aranżacji gwarantującej pełnowartościowy sen i głęboki relaks. Jeśli postanowisz urządzić swoją sypialnię w stylu angielskim, bez wątpienia będziesz spał w gustownym, wysmakowanym wnętrzu. W takiej sypialni na pewno będziesz śnił spokojne i wyrafinowane sny z domieszką luksusu.

MAGNAT Care romantyczny diament A40 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care romantyczny diament A40 2,5L

129,99 zł

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść