text.skipToContent text.skipToNavigation

Aranżacja domowego biura na poddaszu - porady i inspiracje

Rozwój technologii spowodował, że coraz częściej nasze życie zawodowe przenosimy do domu i korzystamy z możliwości pracy zdalnej. Potrzebna jest do tego odpowiednio zaaranżowana przestrzeń. Gdzie znaleźć spokojne miejsce? Wejdź na strych! Zobacz, jak urządzić funkcjonalne, nowoczesne domowe biuro na poddaszu.Poddasze to jedno z najbardziej opuszczonych i niewykorzystanych miejsc w domu. Często magazynuje się tam pudełka po sprzętach gospodarstwa domowego, niepotrzebne lub zapomniane przedmioty oraz sezonową odzież. Wystarczy jednak posprzątać, przeprowadzić delikatny remont i poddasze może stać się świetnym miejscem na domowe biuro, odizolowane od codziennego zgiełku. Zanim rozpoczniesz aranżację przestrzeni, upewnij się, czy pomieszczenie posiada odpowiednią wentylację oraz izolację dachu, byś miał dobre warunki zarówno zimą, jak i latem. Bardzo istotna jest również wysokości ścianki kolankowej. Przy organizacji domowego biura optymalna jest wysokość od 80 do 110cm. Wtedy bez problemu możesz przy niej ustawić biurko oraz komodę na niezbędne „papiery” i dokumenty, a samo siedzenie przy biurku oraz poruszanie się po pomieszczeniu nie będzie obarczone ryzykiem uderzenia w głowę.

Przestrzeń do pracy w domu

Poddasze to miejsce z ograniczoną ilością światła dziennego, które wpada jedynie przez okna dachowe, ewentualnie kolankowe, dlatego zaleca się malowanie tej przestrzeni na jasne barwy. Pozwalają one nie tylko rozjaśnić pomieszczenie, ale również optycznie je powiększyć i sprawić, że będzie bardziej przestronne. Jeśli jednak lubisz oryginalne rozwiązania, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś pomalował ściany na biało, a jedną z nich pokrył ciemnym, głębokim kolorem farby, np. za pomocą MAGNAT Ceramic C60 Grafitowy Antracyt. Z tą płaszczyzną idealnie zgra się wyposażenie w czarnym kolorze. Dodatkowo jasne drewno elementów wykończenia mebli, stolarki okiennej i podłogi idealnie wpisze się w paletę kolorystyczną opartą na wysokim kontraście. W ten sposób stworzysz wyjątkowe, nowoczesne biuro w domu na poddaszu. 

MAGNAT Ceramic grafitow antrac C60 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic grafitow antrac C60 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

CR32 Bezdyskusyjna Biel

Jak wykorzystać ściany?

Poddasze dysponuje dosyć małą powierzchnią ścian pionowych, dlatego postaraj się, by każdy jej fragment stał się funkcjonalny. Ustawienie biurka prostopadle do skosu, a przodem do ścianki działowej, daje możliwość wykorzystania fragmentu ściany na montaż użytecznych półek do przechowywania istotnych lub mniej ważnych przedmiotów. Jeśli zdecydujesz się na fantazyjny model i kolor, będą również pełnić funkcję dekoracyjną. W aranżacji użyliśmy farby MAGNAT Creative kolor CR32 Bezdyskusyjna Biel.

Doświetlanie wnętrza

Twój pokój do pracy na poddaszu powinien być dobrze oświetlony. Przede wszystkim swoje biurko ustaw w pobliżu okna dachowego, by jak najlepiej wykorzystać światło naturalne. Jeśli twoje poddasze nie ma okna, zadbaj o rozjaśnienie przestrzeni lampami podłogowymi i stołowymi, ustawionymi w różnych miejscach w pokoju. Jeśli posiadasz okno, ale ilość światła jest niewystarczająca, możesz zastosować triki, które doświetlą przestrzeń. Przede wszystkim pomaluj pomieszczenie na biało, np. farbą MAGNAT Ceramic C1 Biały Diament, na podłodze połóż jasne panele lub jasną wykładzinę oraz wybierz białe, lekkie meble. Dodatkowo, jedną ze ścian w całości pokryj taflą lustra lub zamontuj szafę z lustrzanymi drzwiami. Wnętrze nie tylko zyska na przestronności, ale zwierciadło będzie dodatkowym źródłem światła, w którym odbiją się zarówno jasne barwy, jak i światło naturalne i sztuczne.

Biurko w sypialni

Nie masz możliwości, by twoje biuro na poddaszu było oddzielnym pomieszczeniem, ponieważ całe poddasze masz już zaadaptowane pod inne pokoje? Sprawdź, czy masz możliwość zorganizowania swego mini biura w sypialni. Do organizacji domowego biura wystarczy czasem małe, funkcjonalne biurko, wygodne krzesło, lampa i mała komoda. Odpowiednie rozplanowanie powierzchni pozwala zmieścić każdy niezbędny mebel. Aranżacja poddasza na domowe biuro może być czasochłonna, ale niesie ze sobą duże zyski. Przede wszystkim oszczędzisz czas na dojazdy do pracy z dala od domu oraz pieniądze na paliwo i wynajem lokalu. Dodatkowo poddasze dzięki swojej niecodziennej architekturze stanowi wyjątkowo kreatywną przestrzeń, w której możesz być bardziej produktywny niż w szarej, nudnej przestrzeni zwykłego biurowca.
MAGNAT Care alabastrowy jaspis A26 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care alabastrowy jaspis A26 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • 472460998 810x527 na str min.jpg

  Inspiracja

  Jak urządzić domową siłownię na poddaszu? - porady eksperta

  Domowa siłownia to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją kondycję, ale nie lubią chodzić do siłowni publicznej. Trening w domu pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dowiedz się, jak zaaranżować swoją przestrzeń treningową, by twój sprzęt nie zajmował miejsca w przypadkowych miejscach w domu.

  dalej
 • modne niskie poddasze użytkowe - 810x527px min.jpg

  Inspiracja

  Niskie poddasze użytkowe - jak urządzić i optycznie je powiększyć

  Niskie poddasze to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne, dlatego wiele osób używa go jedynie do przechowywania niepotrzebnych lub sezonowych przedmiotów. Istnieje jednak wiele sposobów, by urządzić tam wygodną przestrzeń do życia. Zobacz, jak stworzyć przyjemne i funkcjonalne pomieszczenie na poddaszu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść