text.skipToContent text.skipToNavigation

Aranżacja sypialni w stylu vintage - kolory ścian, meble i dodatki

Chcesz, aby twoja sypialnia miała ponadczasowy wygląd? Urządź ją w stylu vintage. Nie wiesz jak? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i stwórz niepowtarzalne wnętrze.

Sypialnia w stylu vintage – jak urządzić?

Styl vintage to celowe łączenie pewnych przeciwności. Taka zabawa formą daje szerokie pole do popisu. Możesz np. wstawić stare meble do nowego pomieszczenia, a jeśli akurat nie posiadasz takowych to śmiało wykorzystaj elementy stylizowane. Jedno jest pewne, twoja sypialnia w stylu vintage musi być wnętrzem niepowtarzalnym. Mała powierzchnia nie stanowi problemu, ważne jest dopasowanie szczegółu i koloru. Na stylizowanej na poprzednią epoce podłodze z drewnianych desek ustaw typowe dla vintage meble: fotel na drewnianych nóżkach i starą, metalową szafę. Niech współgrają kolorystycznie ze ścianami, które pomalujesz farbami MAGNAT Ceramic Care. Dla optycznego powiększenia wnętrza zastosuj dwa kolory: A58 Morski Tanzanit w strefie nocnej i A2 Perłowy Agat w dziennej.
MAGNAT Care morski tanzanit A58 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care morski tanzanit A58 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

MAGNAT Care perłowy agat A2 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care perłowy agat A2 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Dodatki z klimatem

O charakterze wnętrza decydują użyte w nim dodatki. Jeśli twoja sypialnia znajduje się w pomieszczeniu loftowym to wprowadzając tam elementy stylu vintage, nadasz jej niepowtarzalnego klimatu. Zastosuj detale charakterystyczne dla minionej epoki. Okazałe lustra w prostych ramach postaw bezpośrednio na szafkach i oprzyj o ścianę. Na łóżku swobodnie rozłóż poduszki i narzuty z miękkiego pluszu, a za jego wezgłowie niech posłuży ci stary parawan. Wszystko powinno współgrać ze sobą kolorystycznie, różniąc się jedynie tonami. Punktem wyjścia niech będzie kolor ściany, którą wcześniej pomalujesz farbą MAGNAT Ceramic Care w kolorze A23 Subtelny Chalcedon. W formie stolików nocnych świetnie sprawdzą się natomiast stare kufry lub skrzynie. Nierzadko można takie znaleźć na strychu u rodziców czy dziadków lub nabyć na pchlim targu. Dopełnieniem całości będzie skórzany, wygodny fotel.

A23 Subtelny Chalcedon

A1 Szlachetna Biel

Cała na biało

Choć styl vintage wyróżniają raczej zdecydowane kolory, bez problemu możesz wykorzystać go też w białej sypialni. Wnętrze to jest przeznaczone do odpoczynku i wyciszenia, więc biel jest jak najbardziej na miejscu. Zacznij od ścian, które pomalujesz kolorem A1 Szlachetna Biel z serii farb MAGNAT Ceramic Care. Następnie wprowadź retro meble i białe dodatki, a sprawisz że wygląd pomieszczenia będzie lekki i subtelny, jak twoje sny. Jednolitą aranżację warto przełamać jednak stylowymi akcentami w innym kolorze. Stare radio, ręcznie malowana porcelana czy detale wykonane z drewna wzmocnią charakter oraz ocieplą klimat twojej białej sypialni w stylu vintage.

Sny na poddaszu

Nie wiesz, co zrobić z poddaszem ze skosami? Przeznacz je na urządzenie sypialni w stylu vintage. Te niewielkie pomieszczenia z pochyłymi sufitami i małymi oknami naturalnie tworzą przestrzeń do relaksu i wyciszenia. Nierzadko wnętrza na poddaszu są zacienione, dlatego aranżując tam sypialnię pamiętaj, aby bazować na jasnych kolorach. Na ściany wykorzystaj więc farbę MAGNAT Ceramic Care w kolorze A25 Szampański Agat. Takie rozwiązanie rozświetli przestrzeń, a także sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej przestronne. W sypialni na poddaszu nie zawsze znajdziesz miejsce na tradycyjną szafę, dlatego pomyśl o zaplanowaniu strefy przechowywania pod skosami. W ten sposób wykorzystasz trudną do aranżacji przestrzeń, zyskując tym samym miejsce w najwyższej części pomieszczenia. Sypialnia w stylu vintage to nieskończona ilość możliwości. Zabawa konwencją, stylem i kolorem. Wykorzystując farby marki MAGNAT Ceramic Care osiągniesz zamierzony cel i sprawisz, że nawet mała sypialnia stanie się prawdziwą perełką.
MAGNAT Care szampański agat A25 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care szampański agat A25 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Nowoczesny salon w bloku - 3 oryginalne aranżacje

  Znudził ci się twój zwykły pokój dzienny w mieszkaniu w bloku? Zamień go w nowoczesny salon jak z katalogów wnętrzarskich. Dowiedz się, jakie wybrać kolory i na co uważać, projektując tę ważną przestrzeń.

  dalej
 • Inspiracja

  Romantyczna sypialnia w odcieniach pudrowego różu

  Jesteś na etapie aranżacji swojej sypialni i zastanawiasz się, w jakim kolorze pomalować ściany? Lubisz stonowane kolory, a jednocześnie odrobinę ekstrawagancji? Zapoznaj się z naszymi propozycjami sypialni i wybierz pudrowy róż.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść