text.skipToContent text.skipToNavigation

Aranżacje kolorowych wnętrz - poznaj 7 inspiracji na rok 2015

Kolorystyka wnętrz w bieżącym sezonie jest bogata w kolory, odcienie i tonacje przypisywane do bardzo różnych grup stylistycznych. Pojawiają się kontrastowe połączenia bieli i czerni, pastele wśród których przeważają zgaszone błękity, wciąż aktualne są odcienie szarości w przeróżnych połączeniach. Z wielkim rozmachem powracają też odcienie rude, które w swojej połyskującej wersji miedzianej i złotej nadają wnętrzu ciepły klimat.

Barwy i materiały

Bardzo ciekawe połączenie barw i materiałów o przeciwnej temperaturze, tworzy we wnętrzu swoistą równowagę. Obok ognistorudych odcieni, chłodno i majestatycznie trwa jasny odcień szarości. Chłód betonowej podłogi przełamuje jasny drewniany stół. W tym wnętrzu można dostrzec bogactwo materiałów i ukrytą w tej różnorodności harmonię.

Wyjątkowa energia

Pastelowe wnętrza posiadają swój niewątpliwy urok i wyjątkową energię. To miejsca jednocześnie sprzyjające odpoczywaniu jak i pracy twórczej. Nowoczesna odsłona wnętrz wybarwionych pastelami nie ma nic w sobie z dawnych - cukierkowych aranżacji. Dziś są to wnętrza naturalne z elementami recycling designu, stylu industrialnego i artystycznego. Są to projekty zaskakujące, ciekawe, świeże i nowatorskie

MAGNAT Ceramic C32

Ponadczasowe wnętrze

Naturalne materiały i przyjazna kolorystyka to ponadczasowy pomysł na wnętrze. Złamana ciepła biel, która koresponduje z odcieniem drewnianych mebli i kontrastujący ze wszystkim szarawy błękit decydują o charakterze wnętrza. Pozostałe elementy dekoracyjne i wyposażenie bezbłędnie wpisują się w ten klimat.

Odcienie szarości

Różne odcienie szarości ożywione ciepłym odcieniem żółtego są ciekawą propozycją na wnętrze typu loft. Szarości akcentują industrialny charakter aranżacji, a słoneczna żółć ociepla i rozświetla przestrzeń. Lekkie meble uniesione wysoko na cienkich nogach sprawiają wrażenie lekkości. Wnętrze prezentuje się bardzo nowocześnie i interesująco.

Magnat Ceramic C27, C31 i C55

Energetyczne wnętrze

Energetyczne połączenie mocnych barw i szarości, to pomysł na nowoczesne wnętrze. Silne kolory lubią przestrzeń i doskonale się w niej prezentują. W ich sąsiedztwie dodatki powinny mieć również wyrazisty charakter, by nie zejść na drugi plan. Dobrym pomysłem jest więc zastosowanie czerni lub elementów metalowych. Tak zaprojektowana rzestrzeń jest wyrazista, energetyczna i odważna. Do prezentowanej aranżacji użyliśmy kolorów C27 namiętny kornelianC31 grafitowy marmur, C55 magiczny almandyn.
Ciepłe odcienie zieleni, naturalny kolor drewna z wyeksponowaną strukturą oraz łagodne beże i brązy, to przepis na wnętrze naturalne, ekologiczne, dziewicze. Koncepcja na tak urządzoną sypialnię jest wyrazem światopoglądu mieszkańców, ich dbałości o to co pierwotnie piękne, ich powrotu do natury. Takie wnętrza wyrażają naturalną potrzebą człowieka, szczególnie tego mieszkającego od lat w dużych metropoliach, gdzie stanowią azyl od szumu ulic, tempa codziennego życia i zdobyczy cywilizacji.
MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kawowy onyks C12 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic kamień księżyc C11 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kamień księżyc C11 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic waniliowy kryszt C3 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic waniliowy kryszt C3 2,5L

124,99 zł

PORADA !

Kolorystyka wnętrz proponowana na ten sezon wybiera z palety barw szalenie interesujące odcienie i zestawia je w kompozycje piękne, często zaskakujące, niekiedy naturalne choć niekoniecznie oczywiste. Dzięki takim kompozycjom barw, aktualny sezon w dziedzinie projektowania wnętrz zapowiada się niesłychanie interesująco.
 

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

  • Inspiracja

    Domowa biblioteka

    dalej
  • Inspiracja

    Farby z efektem brokatu - zadbaj o atrakcyjną dekorację ścian

    dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść