text.skipToContent text.skipToNavigation

Cegła, beton i tynk w surowych aranżacjach wnętrz - inspiracje

Modny wygląd wnętrza

Surowe wnętrza zadomowiły się już w naszych sercach. Coraz chętniej stawiamy na beton i cegłę w mieszkaniu, ponieważ gwarantują oryginalny, minimalistyczny i szalenie modny wygląd oraz dają zaskakująco dużo możliwości aranżacyjnych.
Magnat Style Beton 10KG

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Beton 10KG

Beton MAGNAT Style to drobnoziarnisty tynk mineralny na bazie spoiwa wapiennego, za pomocą którego można uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny na ścianie. Idealnie wpisuje się w założenia nowoczesnego, minimalistycznego wystroju w wnętrz.

C60 Grafitowy Antracyt

Minimalistyczna stylistyka w salonie

Minimalistyczny salon nie potrzebuje wielu dodatków. Broni się materiałem, fakturą i specyficzną gamą barw, które tworzą indywidualny, niepowtarzalny charakter wnętrza. Odcień C60 Grafitowy Antracyt z oferty produktów MAGNAT CERAMIC wprowadza tajemniczy nastrój i wyrafinowanie. Beton na ścianie, to świetne tło dla mebli z litego drewna, które nieco ocieplą salon, utrzymując minimalistyczny styl. Pamiętaj, że inne naturalne surowce: stal, szkło, kamień, uczynią twój salon jeszcze bardziej gustownym i niezwykłym.

Beton i cegła w salonie – modne połączenie

Beton w salonie może być też przytulny. Chłód betonu i cegły w salonie stonujesz decydując się na ciężkie drewniane meble, skórzane fotele, antyki, bądź meble postarzane. Betonowa ściana stanie się wówczas wyjątkowo oryginalną dekoracją stylowego wnętrza, dodatkowo ocieplonego cegłą w stylu retro. Inna inspiracja to etażerki, witryny, ażurowe półki, czyli meble, które nienachalnie uzupełnią minimalistyczny salon. Kolejny pomysł, to biała cegła w salonie, która uczyni wnętrze przytulnym, a jednocześnie, jeszcze bardziej powiększy je optycznie. Trzymaj się wówczas jednolitej kolorystyki, operując wszystkimi odcieniami szarości: od bieli do czerni. W aranżacji użyliśmy struktury Beton MAGNAT Style w odcieniu Hematyt efekt gładki PB P16 100ml.

Beton Hematyt MAGNAT Style

Kompozycje betonu i cegły w mieszkaniu w bloku

Paradoksalnie nawet małe mieszkanie w bloku może stać się loftem. Optycznie powiększy się, jeśli postawisz na ściany pokryte Betonem MAGNAT Style Beton Hematyt efekt gładki. Podłoga niech będzie jednolita, by dopełnić surowej stylizacji lub z paneli czy drewna. Pamiętaj, że surowe wnętrze jest również bardzo plastyczne i łatwo zmienić jego aranżację manipulując samymi dodatkami. Dodając roślinność, przełamiesz monochromy najmodniejszą, bo naturalną, zielenią. Pamiętaj, że w tym sezonie nie da się przesadzić z roślinami doniczkowymi! Tych nigdy dość, zwłaszcza we wnętrzach z betonu i cegły. Twój loft w bloku nabierze również domowego charakteru dzięki mnogości obrazków, ramek i luster na ścianach, pod warunkiem, że te nie będą zbyt kolorowe, a utrzymane w jednym, spójnym stylu.

Beton na suficie

Pokój z betonem może wyglądać również całkiem klasycznie: białe ściany w przestronnym salonie, w którym współbrzmi drewno i metal, na podłodze dywan, w kwietnikach paprocie, a na suficie… Beton! Spektakularny wizualnie efekt osiągniesz stosując Beton MAGNAT Style / Beton Oryginał niebarwiony efekt gładki. Jedyne, o czym powinieneś pamiętać, to stylizacja betonowego sufitu, np. zostawienie kabli na wierzchu. Użyj także magazynowych lamp i włączników światła. Możesz zaryzykować industrialny żyrandol, przypominający system rur i łączeń, żeby podkreślić chłodny i bezkompromisowy charakter sufitu z betonu. Beton i cegła na ścianie zdają się być naturalnym rozwiązaniem dla stylu industrialnego. Surowe minimalistyczne wnętrze właśnie tak się kojarzy, ale z jego pomocą możesz tworzyć również przytulne aranżacje.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jak urządzić łazienkę na poddaszu ze skosami? - praktyczne porady

  Łazienka na poddaszu ze skosami to marzenie niejednego pasjonata architektury wnętrz. Dowiedz się, jak ją urządzić, by sprostać wszystkim wyzwaniom, które niesie ze sobą skośna ściana.

  dalej
 • Inspiracja

  Wnętrza w kolorach ziemi - inspiracje i pomysły

  Moda na styl eco dotyczy także aranżacji domów i mieszkań. Zobacz, jak piękne mogą być wnętrza, którymi rządzą naturalne i spokojne kolory ziemi.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść