text.skipToContent text.skipToNavigationDekoracja kominka farbami strukturalnymi - porady eksperta

 

O posiadaniu kominka marzą chyba wszyscy. Niewiele sposobów spędzania wolnego czasu w domu daje tyle przyjemności, co relaks przy palącym się ogniu w zimowy, chłodny wieczór. Skaczące płomienie, zapach palonego drewna, rozchodzące się po pomieszczeniu ciepło – to wszystko nadaje wnętrzu niesamowity klimat przytulności, swojskości i bezpieczeństwa.

Podkreślić go można dodatkowo obudową kominka. Poprzez zastosowanie na niej tynku dekoracyjnego bądź farby strukturalnej – produktów malarskich, które w łatwy sposób sprawią, że kominek będzie wyglądał jakby był obłożony trawertynem, marmurem czy też betonem.

Wybór struktury dekoracyjnej

Struktura na kominek powinna być wybrana tak, aby pasowała do stylu całego pomieszczenia, w którym znajduje się palenisko. Każdy z dostępnych na rynku produktów daje bowiem inny efekt wizualny.

I tak tynk dekoracyjny na kominek imitujący beton nada się do pokoju utrzymanym w nowoczesnych, nieco surowym, loftowym stylu, zaś w pokoju o stylu klasycznym sprawdzi się na przykład dekoracyjna farba strukturalna imitująca marmur.

Jaka struktura na kominek? Jeśli nurtuje cię to pytanie, odpowiedź znajdziesz w naszym krótkim przewodniku.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE TRAWERTYN

198,98 zł

MAGNAT Style Trawertyn to drobnoziarnisty tynk mineralny zapewniający trwałe wykończenie powłoki i oddychanie ścian. Dzięki recepturze opartej na bazie spoiwa wapiennego struktura jest odporna na działanie bakterii i grzybów. Odpowiednia aplikacja pozwala odwzorować naturalny trawertyn z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Przeznaczony do dekorowania ścian wewnątrz pomieszczeń i do zdobienia detali architektonicznych. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Trawertyn, MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

MAGNAT Style Beton

MAGNAT Style Beton – to drobnoziarnisty tynk mineralny, z pomocą którego uzyskać można powłokę do złudzenia przypominającą beton.

Dzięki niemu kominek nabiera industrialnego charakteru idealnie dopełniając nowoczesną, soft-loftową stylizację całości.

MAGNAT Style Beton Hematyt BT 10 kg + PB P16 100 ml

MAGNAT Style Trawertyn Bronzyt LR 1 l + PB P18 20 ml

MAGNAT Style Trawertyn

MAGNAT Style Trawertyn to inny rodzaj tynku ozdobnego na kominek. Dzięki odpowiedniej aplikacji idealnie odwzorowuje trawertyn – z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami.

Dostępny w 15 kolorach nada każdemu wnętrzu styl i niepowtarzalny klimat.

MAGNAT Style Marmur Klasyczny

Planując dekorację kominka, warto sięgnąć również po klasykę – czyli marmur. W tym przypadku jego zamiennik - Marmur Klasyczny MAGNAT Style.

Ta drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu umożliwia kształtowanie dowolnych wzorów imitujących marmur z jego charakterystycznymi żyłkami. Kominek to wyjątkowy element domu, dlatego trzeba potraktować go wyjątkowo.

Ogień tak silnie przykuwa uwagę, że samoistnie staje się głównym elementem przestrzeni. Dlatego wymaga przemyślanej oprawy. Struktury, ze swoim ogromnym potencjałem dekoracyjnym, znakomicie się do tego nadają.

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • 10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu min.jpg

  Inspiracja

  10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu

  Planując dekoracje w aranżowanej przestrzeni sięgamy po dekoracyjne poduszki, zasłony, obrusy, obrazy, zegary, ciekawe bibeloty i inne akcesoria. Można jednak spojrzeć nieco szerzej i jako swoistą dekorację wnętrza potraktować ściany, pokrywając je tynkiem strukturalnym. Poznaj rodzaje tynków ozdobnych na ściany wewnętrzne i wybierz idealny do swego salonu.

  dalej
 • MAGNAT Style Rubin Marmur.jpg

  Inspiracja

  4 Inspiracje wykorzystania tynków ozdobnych na klatce schodowej

  Klatka schodowa to, obok hallu wejściowego, najbardziej narażone na zabrudzenia miejsce w domu. Ściany tutaj są na tyle podatne na powstawanie nieestetycznych śladów, plam i ubytków, że samo malowanie ich farbą - nawet plamoodporną – to często za mało. Wtedy z pomocą przychodzą tynki ozdobne i farby strukturalne. Nie dość, że nadają pomieszczeniom oryginalny wygląd, to powłoka, którą tworzą, chroni ściany i sprawia, że zabrudzenia, o ile powstają, są mniej widoczne. Planujesz budowę lub remont klatki schodowej? Zainteresuj się którymś z rozwiązań, jakie oferuje MAGNAT. Oto cztery inspiracje wykorzystania tynków ozdobnych na klatce schodowej.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść