text.skipToContent text.skipToNavigation

Dekoracja ściany efektem kamienia - sprawdź najlepsze inspiracje 

Okładziny kamienne są efektownym sposobem na dekorację wnętrza i nadanie mu oryginalnego charakteru. Jednak nie zawsze mamy techniczne i finansowe możliwości, żeby zastosować to rozwiązanie u siebie. Dużo tańszym i praktyczniejszym, a nie odbiegającym estetycznie od oryginału, rozwiązaniem są struktury malarskie imitujące wybrane okładziny kamienne. W tego typu rozwiązaniach prym wiodą produkty marki MAGNAT Style. Różnorodność struktur i możliwych do uzyskania nimi efektów zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Marzy ci się kamień ozdobny na ścianach? Oto wybrane inspiracje.

Trawertyn

Trawertyn to bardzo popularny kamień dekoracyjny, który pojawia się na ścianach wielu apartamentów i domów. Wprowadza do nich ciepło i przytulną elegancję. Zastosowany na wybranych elementach skupia uwagę, a całemu wnętrzu nadaje oryginalność. Trawertyn MAGNAT Style - DROBNOZIARNISTY TYNK MINERALNY to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej. Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawertyn z jego charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Polecany jest do dekoracji mieszkań i wnętrz użyteczności publicznej. Ciekawie prezentuje się na detalach architektonicznych, takich jak właśnie kominki, kolumny, słupy. Ma tę estetyczną przewagę nad naturalnym trawertynem, że występuje w kilku odcieniach. Dzięki temu łatwiej wybrać strukturę najlepiej dostosowaną do wnętrza.
Magnat Style Trawertyn 10kg

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Trawertyn 10kg

Trawertyn MAGNAT Style to drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, występujący w formie sypkiej. Dzięki odpowiedniej aplikacji doskonale odwzorowuje naturalny trawer...

Marmur Klasyczny Piryt Magnat Style

Marmur

Innym bardzo modnym ostatnio kamieniem jest marmur. Stosowany jest nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale i bardziej nowoczesnych. Jego szlachetny wygląd sprawia, że chętnie się nim otaczamy. Równie dobrze wyglądają ściany, na których zastosowano strukturę imitującą marmur. Marmur Klasyczny MAGNAT Style - DEKORACYJNA MASA AKRYLOWA to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu, przy pomocy której można kształtować dowolne wzory, uzyskując różne efekty końcowe. Idealnie nadaje się do dekorowania i podkreślania detali we wszystkich stylach architektonicznych – klasycznym, stylizowanym, jak i nowoczesnym.

Stiuk Wapienny

Wiele innych kamieni (granit, bronzyt, hematyt, oliwin itp.) stało się inspiracją do stworzenia produktu takiego jak Stiuk Wapienny MAGNAT Style. Jest to cienkowarstwowa masa dekoracyjna, oparta na bazie wapna gaszonego i mączki marmurowej, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych. Doskonale odwzorowuje szlifowany kamień o charakterystycznych trzech rodzajach wykończenia powierzchni: satynowym (naturalny),błyszczącym (polerowany) oraz intensywnie błyszczącym (polerowany i woskowany). Stiuk wapienny bardzo subtelnie dekoruje ścianę, nadając jej oryginalność i nie przytłaczając pomieszczenia. Jest idealną propozycją dla znudzonych malowanymi zwykłą farbą powierzchniami i tęskniącymi za finezyjną dekoracją ścian. Struktury malarskie imitujące występujące w przyrodzie kamienie nadają się do stosowania we wszystkich pomieszczeniach: od przedpokojów, przez kuchnie i łazienki, po salony i sypialnie. Warto po nie sięgać zawsze wtedy, gdy zależy nam na nadaniu oryginalnego charakteru wnętrzom.

Produkty, którymi wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE STIUK WAPIENNY

0,00 zł

MAGNAT Style Stiuk Wapienny to cienkowarstwowa struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt szlifowanego kamieni w trzech stopniach wykończenia: - Satynowy – naturalny - Błyszczący – polerowany - Intensywnie błyszczący – polerowany i woskowany Produkt zapewnia trwałe wykończenie powłoki, zapewniające oddychanie ścian. Struktura jest również odporna na działanie bakterii i grzybów, dlatego można ją stosować w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Dodatkowo zabezpieczony powierzchniowo uzyskuje zwiększoną odporność na zabrudzenia ( z wyjątkiem tłuszczów) i okresowe działanie wody. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Stiuk Wapienny, MAGNAT Style Farba podkładowa, MAGNAT Style Wosk Impregnująco-zabezpieczający, MAGNAT Pigment Barwiący Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Odświeżenie pokoju - jak przywrócić śnieżną biel na ścianach?

  Za oknem wiosna - najpiękniejsza pora roku. To właśnie ona daje nadzieję, dodaje energii i sprawia, że świat pogrążony dotąd w zimowym śnie budzi się do życia. Wiosną mamy większą ochotę na podejmowanie różnorodnych aktywności, dlaczego więc nie zabrać się za odświeżenie pokoju? Mając do dyspozycji farby o wyjątkowych parametrach, nie musisz zawracać sobie głowy poszukiwaniem fachowców, bo niewielki i szybki remont możesz wykonać sam. Za oknem słonecznie i jasno, proponujemy Ci zatem biel na Twoich ścianach, abyś mógł się cieszyć taką wspaniałą jasnością również w pokoju. Biel ma wiele odcieni. Nasi eksperci pomogą wybrać Ci ten odpowiedni do Twoich wnętrz.

  dalej
 • Inspiracja

  Stiuk wenecki. Pomysł na oryginalną łazienkę

  Jeśli kiedykolwiek widziałeś wykończenie wnętrz w postaci gipsowych sztukaterii, to wiesz, co to jest stiuk wenecki. Tynki weneckie to pojęcie definiujące styl lub technikę, nie zaś rzeczywisty produkt. To połączenie wapna, cementu i piasku używane do stworzenia wrażenia głębi i tekstury. Prawdziwie włoskie tynki weneckie mają doskonałe wyniki w wilgotnym klimacie, ponieważ woda, która jest wchłaniana w gips, szybko odparowuje nie naruszając ich struktury. Nazywa się je tynkami weneckimi, ponieważ tolerują wilgoć pochodzącą z sieci weneckich kanałów i nie ulegają uszkodzeniom - inaczej niż tynki cementowe, czy akrylowe. Skoro stiuk wenecki dobrze znosi wilgoć, jest idealnym materiałem do dekoracji łazienki, która dzięki niemu może wyglądać naprawdę imponująco.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść