text.skipToContent text.skipToNavigation

Dekoracyjna ściana z perłowym połyskiem. Pomysły na aranżacje wnętrz

Obserwując trendy w aranżacji wnętrz, można śmiało stwierdzić, że farby i tynki z perłowym połyskiem nie są zagrożone wyjściem z mody, a na pewno nie w najbliższym czasie. To zapewne dobra informacja dla wszystkich miłośników tego efektu. Właściwie nie ma co się dziwić, że perłowy połysk ciągle jest w kręgu zainteresowań designerów i architektów wnętrz, ponieważ do każdego pomieszczenia wnosi życie, głębię i podnosi poziom ich wyrafinowania. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet najbardziej skromnym wnętrzom doda odrobinę luksusu.

Salon lubi błyszczeć

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu. To jego centralny punkt, wspólna strefa komfortu wszystkich mieszkańców. To nie tylko miejsce relaksu, odpoczynku i spędzania czasu z rodziną, ale również przestrzeń, do której zapraszamy naszych gości. Oprócz tego, że ma być wygodny, powinien być również piękny, ponieważ stanowi wizytówkę naszego całego domu i nas samych. Salon lubi "błyszczeć", wysuwać się na pierwszy plan w domu, dlatego perłowy połysk jest doskonałym pomysłem na efekt wykończenia ścian. Tworzy on delikatny blask na ich powierzchni. Ściany wydają się subtelnie zmieniać kolor w zależności od kąta padania światła. Perła kojarzy się z bielą, więc połysk farby powstały z inspiracji nią, bardzo dobrze odnajduje się wśród białych mebli i innych białych elementów dekoracji wnętrz. Jego subtelny blask dodaje wnętrzu luksusu, więc nie potrzeba już wielu dodatków, by salon wyglądał elegancko i z klasą. Co nie oznacza, że same dodatki nie mogą mieć połysku. Do tworzenia takich wyjątkowych wnętrz, jak proponowana aranżacja, proponujemy dekoracyjną, akrylową farbę strukturalną MAGNAT Style Perla Sabbia Granit . Jej delikatna szarość współgra z bielą sprzętów, tworząc im dobre tło i optyczne obramowanie.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE VELATURA

48,49 zł

MAGNAT Style Velatura to akrylowa farba strukturalna przeznaczona do malowania ścian i detali architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłokę imitującą powierzchnię aksamitu, jednocześnie trwałą i odporną na zmywanie. W zależności od metody aplikacji uzyskujemy charakterystyczne, niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W skład zestawu wchodzą: MAGNAT Style Velatura, MAGNAT Grunt, MAGNAT Pigment Barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 13 receptur kolorystycznych.

Dobrany duet - połysk i mat

Dekorując pomieszczenie na jasno, przy założeniu, że na ścianach na pewno chcemy zastosować efekt perłowego połysku, warto pamiętać, żeby z samym połyskiem nie przesadzić. Bardzo łatwo może do tego dojść podczas aranżacji kuchni, gdzie często same blaty, fronty zabudowy, czy sprzęty gospodarstwa domowego mają błyszczące powierzchnie. Warto wtedy mieszać stopień połysku poszczególnych powierzchni, a wręcz kontrastować go z matem. Dobrym wyborem są matowe, drewniane meble, które zrównoważą ilość satynowych powierzchni we wnętrzu. To idealny sposób na to, by nie stało się ono mdłe. Do wykończenia ścian w kuchni proponujemy, wykorzystaną w naszej aranżacji, cienkowarstwową masę arylową MAGNAT Style Stiuk Perłowy Perła.

Detal ma znaczenie

Szczegół wpływa na całokształt – to wiemy wszyscy. Tak samo jest w aranżacji wnętrz. Jeden źle dobrany element jest w stanie zaburzyć całą koncepcję, zdeharmonizować kompozycję, lub wręcz przeciwnie – podnieść wizualną wartość projektu. Efekt perłowego połysku jest właśnie taką wartością dodaną do wnętrza. Ten jedyny w swoim rodzaju dekoracyjny akcent przyprawiając powierzchnie szlachetnym blaskiem sprawia, że wnętrze jest bardziej atrakcyjne. Ma dużą siłę oddziaływania na postrzeganie przestrzeni, której poszczególne elementy wcale nie muszą specjalnie się wyróżniać. 

Perłowy połysk jest klamrą, która spina wszystkie sprzęty i nadaje im nowego charakteru. Łatwo się o tym przekonać. Wyobraź sobie, że w prezentowanej aranżacji ściany są po prostu szare. Zginęłyby przytłoczone dużymi oknami, a sama realizacja projektu wydałaby się po prostu ładna i poprawna. Wystarczyło jednak, że użyliśmy dekoracyjnej farby strukturalnej MAGNAT Style Stiuk Perłowy Hematyt i wnętrze zyskało na szlachetności, wygląda na bardziej luksusowe, niż by to miało miejsce w przypadku ścian pozbawionych blasku. Efekt perłowego połysku jest doskonałą opcją dla tych, którzy bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy chcą stworzyć wnętrze sprawiające wrażenie przepychu oraz dla tych, którzy po prostu chcą dodać pomieszczeniom subtelnej nuty glamour. Opalizujące struktury MAGNAT spełnią oczekiwania i jednych i drugich.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE STIUK PERŁOWY

48,49 zł

MAGNAT Style Stiuk Perłowy to cienkowarstwowa masa akrylowa przeznaczona do zdobienia ścian wewnątrz pomieszczeń. Dzięki perłowym wypełniaczom zapewnia trwałe i perłowe wykończenie powłoki, tworząc refleksy zmieniające stopień połysku w zależności od kąta padania światła. Powłoka jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia oraz zmywanie i szorowanie. W skład systemu wchodzą: MAGNAT Style Stiuk Perłowy, MAGNAT Grunt, MAGNAT Style Pigment Barwiący. Do wybarwienia struktury dostępnych jest 9 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jak dobrać sztukaterię do wnętrza? Porady architekta

  Sztukaterie, które służą do teksturowania ścian, zdobiły domy już w starożytnej Grecji i po dziś dzień dekorują wnętrza mieszkalne i publiczne, stanowiąc piękne wykończenie aranżacji. To doskonała alternatywa dla zwykłych farb, ponieważ oprócz nadania ścianom nowego koloru, tworzą na nich intrygującą strukturę, ciesząc oko trójwymiarowością. Jeśli szukasz pomysłu na zmianę w domu, sztukateria jest bardzo dobrym wyborem. Pozwala wprowadzić do wnętrza element oryginalności w każdym pomieszczeniu. Dodaje również głębi i wizualnego ciepła oraz pomaga zamaskować wady w ścianie, które są trudne do ukrycia farbą, takie jak duże otwory po gwoździach, łaty, ubytki, drobne pęknięcia i widoczne spoiny. Co ważne, nie trzeba jej malować, ponieważ jest barwiona jeszcze przed zastosowaniem na ścianie, a TY musisz jedynie zdecydować się na jej rodzaj i kolor.

  dalej
 • Inspiracja

  Marmurowe inspiracje w Twoim mieszkaniu

  W świecie projektowania wnętrz, marmur kojarzony do tej pory z chłodem i sztywnością, przeżywa istny renesans. Coraz częściej obecny jest w nowoczesnych aranżacjach, jednak kluczem do utrzymania świeżości jest używanie go w małych dawkach, np. w formie akcentów, subtelnego pokrycia ścian, a nie w dużych ilościach. Sprawdź jak możesz wprowadzić marmur do swoich wnętrz, by dodać im odrobiny klasycznej aparycji w nowoczesnym wydaniu. Pamiętaj, to wcale nie musi kosztować majątku, ponieważ możesz skorzystać z mas dekoracyjnych, doskonale imitujących tę skałę.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść