text.skipToContent text.skipToNavigation

Domowa biblioteka

Wszystko zależy od wielkości naszego zbioru, powierzchni, jaką dysponujemy, oraz od inwencji twórczej. Domowa biblioteka nie musi spełniać wyłącznie funkcji użytkowej. Dzięki wyobraźni i zastosowaniu odpowiednich zabiegów architektonicznych biblioteczka może się stać elementem dekoracyjnym idealnie korespondującym z wystrojem wnętrza.

 


Zbyt mało miejsca

Książki trzymane w kartonach? To brzmi fatalnie. Jeżeli nie mamy jednak wystarczająco dużo miejsca, aby urządzić bibliotekę w salonie albo w sypialni, może nam przyjść z pomocą przestrzeń znajdująca się pod schodami. Montaż skośnych szafek to idealne rozwiązanie na niewielką kolekcję oraz niesztampowy przepis na pokonanie monotonii we wnętrzu.

 

Magnat Ceramic C49

Kącik dla bibliofila

Osobny pokój, w którym znajduje się domowa biblioteka, to najlepsza koncepcja dla prawdziwych moli książkowych. Trzeba pamiętać, że takie pomieszczenie musi zostać urządzone w stylistyce obowiązującej w całym mieszkaniu. Gdyby jednak nie udało się wygospodarować potrzebnej przestrzeni, należałoby raczej pomyśleć o wykorzystaniu ścian. Montaż półek na książki aż pod sam sufit pozwala na zaoszczędzenie kilku metrów. Kupno niezwykle stylowej drabiny umożliwi sięganie publikacji z samej góry oraz stanie się bardzo atrakcyjnym atrybutem salonu lub gabinetu bibliofila.

Metoda na kurz

W przypadku obszernego księgozbioru warto pomyśleć o szklanych drzwiczkach, które zabezpieczą książki przed szkodliwym działaniem kurzu. Prawdopodobnie okażą się one również niezbędne, kiedy zdecydujemy się na postawienie oryginalnej szafki z publikacjami w jadalni lub kuchni. Pamiętajmy, że nawet książka kucharska nie znosi tłuszczu.

Lektura do snu

W salonie znajdzie się miejsce zarówno na beletrystykę, jak i na traktaty naukowe. Półki na opasłe tomiska można skonstruować z płyt gipsowo-kartonowych. Nie można jednak zapominać, że wiele osób uwielbia czytać przed snem. Warto więc się zastanowić nad kupnem przeszklonej komody, którą można postawić niedaleko łóżka: lekka powieść znajdująca się na wyciągnięcie ręki zagwarantuje zdrowy i przyjemny sen.

EKSPERT RADZI KOLOR MA ZNACZENIE

Książki trzymane w kartonach? To brzmi fatalnie. Jeżeli nie mamy jednak wystarczająco dużo miejsca, aby urządzić bibliotekę w salonie albo w sypialni, może nam przyjść z pomocą przestrzeń znajdująca się pod schodami. Montaż skośnych szafek to idealne rozwiązanie na niewielką kolekcję oraz niesztampowy przepis na pokonanie monotonii we wnętrzu. 

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Fantazyjna ściana, czyli tynk dekoracyjny w sypialni

  Urządzanie sypialni i wybieranie koloru farb na ściany może czasem przyprawić o istny zawrót głowy. Chyba, że jesteś śmiały i nie boisz się nowoczesnych rozwiązań. Wtedy wystarczy podjąć decyzję o użyciu tynku dekoracyjnego i z powodzeniem możesz stworzyć oryginalne wnętrze. Surowy i śmiały charakter tynków dekoracyjnych ma istotny wpływ na zapewnienie wnętrzom sypialni chłodnej, ale nowoczesnej atmosfery.

  dalej
 • Inspiracja

  Aranżacja z pazurem – motywy zwierzęce

  Od dawien dawna otaczający człowieka świat był jedną z największych inspiracji dla artystów. W jego obrębie występuje mnóstwo wzorów, które z powodzeniem można wykorzystać w domu, uatrakcyjniając jego wygląd. Szczególnie warto zwrócić uwagę na motywy zwierzęce. To dzięki nim zbudujemy wyjątkowy nastrój we własnym M. W poszukiwaniu inspiracji, choćby wirtualnie, warto wybrać się do Afryki – znajdziemy tam to, co zagubiły wysokorozwinięte cywilizacje.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść