text.skipToContent text.skipToNavigation

Elegancki salon – jak dobrać kolor ścian?

Pokój dzienny

Elegancja pokoju dziennego zależy w dużej mierze od dobrze dobranej i skomponowanej kolorystyki. Kształt i forma mebli, dobór faktur oraz dodatków wydają się być w tym kontekście elementami drugorzędnymi. To właśnie kolor wprowadza do wnętrza nastrój, tworzy atmosferę i wywołuje decydujące pierwsze wrażenie.
MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C31 Grafitowy Marmur

Łączenie materiałów

Wnętrze eleganckie to takie, w którym panuje chłodna, zdystansowana atmosfera. Elegancja wymaga orientacji w najnowszych trendach ale także wiedzy na temat klasycznego łączenia materiałów, kolorów i styli. W eleganckim wnętrzu nie ma miejsca na błąd. Perfekcja doboru kolorów, materiałów i przedmiotów decyduje o tym czy postrzegamy wnętrze jako eleganckie czy nie.

Eleganckie wnętrze

O ile urodę wnętrza możemy oceniać subiektywnie, wg własnych upodobań, o tyle pojęcie elegancji jest o wiele bardziej uniwersalne i niezależne od jednostkowych preferencji. Jak więc stworzyć przestrzeń, która w ocenie większości będzie oceniana jako elegancka? Na co zwrócić uwagę przy doborze kolorów?

Magnat Ceramic C36

Spokojna atmosfera

Tonacje uważane za bardziej wysmakowane i eleganckie tworzymy zazwyczaj z barw neutralnych lub chłodnych. Kolory takie tworzą w salonie atmosferę spokoju, chłodnego dystansu i powściągliwości. Wbrew powszechnym opiniom takie wnętrze stanowi znakomite miejsce spotkań i odpoczynku. Chcąc nadać przytulny charakter pomieszczeniu lepiej sięgnąć po cieplejsze odcienie bieli lub bardzo jasne barwy, niż intensywnie nasycone, ciepłe kolory.

Spójna aranżacja

Wnętrza eleganckie nie epatują dużą ilością barw. Ilość kolorów na ścianie to maksymalnie dwa odcienie, do których dobrane są odpowiednio inne elementy wyposażenia wnętrza, odcienie drewna, szkła, plastiku i tkaniny. W doborze barw ważna jest konsekwencja. Kolor, który pojawia się na ścianie, podkreślamy dodatkami w tym samym odcieniu. Wtedy wnętrze wydaje się być spójne, a przedmioty uporządkowane i nieprzypadkowe. Ważnym czynnikiem mającym duży wpływ na to czy wnętrze wyda nam się eleganckie jest jakość powłok malarskich. Ściana powinna prezentować się perfekcyjnie ,a linie styku barw oraz łączenia płaszczyzn to te miejsca w których jakość widać niewyraźnej, dlatego należy o nie zadbać szczególnie w trakcie wykonywanych prac lub odbioru. Wszystkie nierówności, ubytki, defekty wyjątkowo rażą we wnętrzach eleganckich. Salon jest tym miejscem w domu, w którym wypoczywamy, spotykamy się z domownikami, zapraszamy gości, spędzamy wolny czas. Elegancja tego wnętrza może nie tylko świadczyć o naszym dobrym guście i poczuciu estetyki, ale także wpływać na nasz wizerunek oraz jakość relacji międzyludzkich.
MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  5 propozycji najlepszych palet barw w pokoju gościnnym

  Pokój dzienny. Tu wypoczywamy i przyjmujemy gości. Dlatego to właśnie pomieszczenie traktowane jest ze szczególną uwagą – oprócz funkcji wypoczynkowej pełni funkcje reprezentacyjne. Dobór kolorów w salonie zatem nie powinien być przypadkowy. Jakie barwy sprawdzą się tu najlepiej? Oto 5 najbardziej trafionych palet kolorystycznych.

  dalej
 • Inspiracja

  Dekoracyjne malowanie - wykorzystaj potencjał ścian!

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść