text.skipToContent text.skipToNavigation

Farba antyrefleksyjna - czyli farba do zadań specjalnych

Farba antyrefleksyjna to produkt do zadań specjalnych. Użyj jej, jeśli chcesz uniknąć smug podczas samodzielnego malowania jednej z najbardziej wymagających powierzchni – sufitu.

Farba antyrefleksyjna

Słabe krycie, smugi, nierównie rozprowadzenie farby – to tylko część problemów, z jakimi musisz się zmierzyć, gdy samodzielnie zmieniasz kolory powierzchni podczas remontu. Zapewne wiesz, że szczególnie wymagającą płaszczyzną do malowania jest sufit. Zatem zanim zabierzesz się za jego odświeżenie, weź pod uwagę m.in. rozmieszczenie źródeł światła (naturalnego i sztucznego), które może uwydatnić nieestetyczne nierówności i inne mankamenty powierzchni. Chcąc ułatwić sobie pracę i ograniczyć ryzyko poprawek, wybierz produkty najwyższej jakości. Do malowania sufitów idealna jest farba antyrefleksyjna.
MAGNAT Non Reflex 10L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Non Reflex 10L

314,99 zł

MAGNAT Non-Reflex to farba dedykowana do malowania sufitu, która zapewnia matową, trwałą biel odporną na działanie UV/UVC. Ma antyrefleksyjne i antystatyczne właściwości.

Farba antyrefleksyjna – co to jest i czym się wyróżnia


Emulsja antyrefleksyjna to nowoczesne rozwiązanie do aranżacji wnętrz, które pozwoli Ci uzyskać matowe powłoki po pomalowaniu ścian czy sufitów. Jej szczególna zaleta? Nie uwydatnia mankamentów powierzchni, które światło mogłoby dodatkowo wyeksponować.

Przede wszystkim natomiast główną zaletą produktów antyrefleksyjnych jest małe ryzyko, że jakakolwiek nierówności czy smugi w ogóle powstaną. Farba antyrefleksyjna do ścian i sufitów zapewnia doskonałe krycie, a po wyschnięciu tworzy jednolitą, matową powłokę. Doskonale też optycznie wyrównuje powierzchnię. Jest to farba odbijająca światło pod niskim kątem, dzięki czemu dobrze kryje drobne niedoskonałości powierzchni.

MAGNAT Non-Reflex

Wyrównaj optycznie sufit farbą MAGNAT Non-Reflex

Planując malowanie sufitu wybierz farbę MAGNAT Non-Reflex. To produkt dedykowany do malowania wymagających powierzchni: cementowych, gipsowych, cementowo-wapiennych i kartonowo-gipsowych. Dzięki niemu Twój sufit stanie się matowy, a powierzchnia nawet z pierwotnymi niedoskonałościami, optycznie wyda się całkowicie gładka i jednolita.W jakich pomieszczeniach w domu sprawdzi się farba antyrefleksyjna? Emulsję Magnat Non-Reflex swobodnie możesz stosować w kuchni, salonie czy pokoju dziecięcym. Produkt jest odporny na zmywanie i szorowanie, dlatego bez obaw pomaluj nią sufit wszędzie tam, gdzie może on wymagać regularnego czyszczenia.
Jej dodatkowe cechy to antystatyczność, odporność na pleśń i grzyby oraz na działanie promieni słonecznych. Zapewnia doskonałe krycie tworząc jednolicie matową powierzchnię niezależnie od kąta padania światła. Ponadto - miejscowe poprawki, bez ryzyka pojawienia się smug, wykonasz do godziny.

Farba antyrefleksyjna – jak ją stosować krok po kroku?

 

Krok 1

 

Nim rozpoczniesz malowanie farbą antyrefleksyjną, dobrze przygotuj podłoże. Powierzchnia pod emulsję powinna być trwała, sucha oraz pozbawiona kurzu i zanieczyszczeń. Jeśli sufit jest bardzo chłonny, zagruntuj go przed pierwszym ruchem wałka.
 

Krok 2

 

Farbę wymieszaj ręcznie. Nie łącz jej z innymi emaliami i nie rozcieńczaj. Do pracy przygotuj kuwetę malarską, wałek o długości włosia 1019 mm oraz kij teleskopowy. Farbę możesz też nakładać natryskowo.

Krok 3

Produkt nakładaj starannie i równomiernie. Na suficie rozprowadź dwie warstwy farby. Między kolejnymi malowaniami zachowaj dwugodzinny odstęp. Po zakończeniu pracy dobrze wywietrz pomieszczenie – aż do momentu, gdy zapach zniknie.

Jeśli do smodzielnego malowania sufitu wybierzesz emulsję Magnat Non Reflex, stworzysz piekną powłoke malarską jak spod ręki profesjonalisty.
MAGNAT Non Reflex 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Non Reflex 2,5L

117,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • biało-czarna łazienka - elegancja i funkcjonalnosc w jednym aranzacja 1 min.jpg

  Inspiracja

  Biało-czarna łazienka - elegancja i funkcjonalność w jednym!

  Jeśli pragniesz nowego wyglądu swojej łazienki, weź pod uwagę czarno-białą paletę kolorystyczną. W takim pomieszczeniu klasyka połączy się z nowoczesnością, a elegancja z zabawą. Wprowadź do łazienki świeżość z nutą czarno-białego luksusu i funkcjonalności.

  dalej
 • Jak urządzić nowoczesną kuchnię w jasnych kolorach - jasna kuchnia.jpg

  Inspiracja

  Jak urządzić nowoczesną kuchnię w jasnych kolorach?

  Nie lubisz przepychu, dużej ilości bibelotów, przytłaczającej ilości nagromadzonych sprzętów, ciemnych barw i rzeźbionych frontów szafek? Wprowadzić prostotę do swego wnętrza projektując jasną nowoczesną kuchnię.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść