text.skipToContent text.skipToNavigation

Impregnat do betonu – jak go wybrać?

Dekoracyjny beton to elegancki, trwały i ponadczasowy sposób na wykończenie ścian. Jest doskonałym tłem dla drewnianych i metalowych elementów wyposażenia czy nowoczesnych lamp, a tym samym wybornym składnikiem niepowtarzalnych aranżacji. Jak sprawić, by był łatwy w czyszczeniu i zachował swój urok na dłużej? Zobacz najlepszy sposób na zabezpieczenie betonu na ścianie.

Wybierz imitację betonu architektonicznego

Beton architektoniczny na ścianie podnosi wartość estetyczną aranżacji każdego pomieszczenia. To prawdziwy strzał w dziesiątkę w poszukiwaniach unikatowych rozwiązań  wspierających metamorfozę domu. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego produktu, który  ma nie tylko piękny wygląd ale również gwarantuje trwałość. Wysokiej jakości Beton MAGNAT spełnia oba te warunki. W zależności od sposobu jego aplikacji, możesz uzyskać na swoich ścianach różnorodne efekty, dopasowane do twoich preferencji i upodobań. Beton Magnat to drobnoziarnisty tynk mineralny, który imituje naturalny, „surowy” beton ze wszystkimi jego charakterystycznymi nierównościami i przebarwieniami. Wizualnie nie różni się zatem od prawdziwego betonu architektonicznego. Odpowiedni sposób nakładania pozwoli ci uzyskać oryginalne efekty:  deskowania, stalowej formy, gładki lub lity z charakterystycznymi wżerami i ubytkami. Dostępne pigmenty barwiące dają możliwość zmiany koloru produktu. 
Ważnym etapem pracy nad wymarzoną ścianą jest konserwacja betonu – konieczna, jeśli nie chcesz martwić się ciągłym czyszczeniem i odkurzaniem najmniejszych wgłębień na ścianie. Dodatkowo, zaimpregnowana ściana jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro, odporna na działanie grzybów i bakterii oraz daje efekt trwałej, solidnej powłoki.
Magnat Style Beton 10KG

Produkt, którym wykonano inspirację

Magnat Style Beton 10KG

Beton MAGNAT Style to drobnoziarnisty tynk mineralny na bazie spoiwa wapiennego, za pomocą którego można uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny na ścianie. Idealnie wpisuje się w założenia nowoczesnego, minimalistycznego wystroju w wnętrz.

Beton MAGNAT Style

Najlepsze zabezpieczenie betonowej ściany

Czym zaimpregnować beton? Wybierz Lakier Rustykalny Magnat - produkt odpowiedni do malowania tego typu powierzchni. Gdy pokryjesz nim swoją betonową ścianę, ta nie będzie się osypywała, a dzięki gładkiej powłoce, łatwiej ją umyjesz.
Lakier Rustykalny Magnat dostępny jest w trzech rodzajach – bezbarwnym, złotym i srebrnym. Służy do wybarwiania i zabezpieczania ścian. Można go używać także przy przecierkach – wielobarwnych, wcześniej pomalowanych kolorową, dekoracyjną farbą. Gwarantuje piękne matowe wykończenie i wysycha w ciągu kilku godzin od nałożenia. Lakier należy nakładać na dokładnie osuszoną i oczyszczoną płaszczyznę. Wyrób jest gotowy do użycia od razu po otwarciu, jednak przed korzystaniem należy go dokładnie wymieszać ręcznie. Do nałożenia lakieru na ścianę wystarczy pędzel lub wałek. Po zakończonej pracy narzędzia należy umyć wodą. Ściana już po kilku godzinach jest gotowa do użycia, a pełnię właściwości uzyskuje po ok. 3 dniach od wyschnięcia. 

Korzyści z impregnacji

Gdy zaimpregnujesz beton lakierem, będzie on chronił domowników przed grzybem, pleśnią, bakteriami, a tym samym przed chorobami wywołanymi obecnością tych drobnoustrojów. Co więcej, na gładkiej, lekko śliskiej powłoce lakieru osiada mniej drobinek kurzu, które łatwiej jest usunąć przy pomocy szczotki lub odkurzacza. Betonową ścianę możesz myć, przecierać szmatką z użyciem delikatnych środków czyszczących, bez strachu, że ją uszkodzisz. Impregnat do betonu to zdecydowana konieczność, jeśli zależy ci jednocześnie na trwałości tej ściennej dekoracji, jak i zdrowiu domowników. Jeśli planujesz remont domu i podobają ci się inspiracje wnętrz z betonem na ścianach, śmiało sięgnij po jego doskonałą imitację, Beton Magnat. Koniecznie zaimpregnuj poryte nim powierzchnie Lakierem Rustykalnym Magnat, by cieszyć się doskonałym wyglądem ścian przez długie lata.
 

Produkt, którym wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Wybierz imitację betonu architektonicznego.jpg

  Inspiracja

  Impregnat do betonu – jak go wybrać?

  Dekoracyjny beton to elegancki, trwały i ponadczasowy sposób na wykończenie ścian. Jest doskonałym tłem dla drewnianych i metalowych elementów wyposażenia czy nowoczesnych lamp, a tym samym wybornym składnikiem niepowtarzalnych aranżacji. Jak sprawić, by był łatwy w czyszczeniu i zachował swój urok na dłużej? Zobacz najlepszy sposób na zabezpieczenie betonu na ścianie.

  dalej
 • beton na ścianie za łóżkiem w sypialni z szafą min.jpg

  Inspiracja

  Beton na ścianie za łóżkiem w sypialni - inspiracje

  Beton kojarzony najczęściej z przemysłową architekturą przestrzeni miejskiej wszedł do wnętrz domów mieszkalnych i na dobre się tu rozgościł. Wniósł do pomieszczeń ciekawą teksturę wykończenia ścian, podłóg, mebli czy akcesoriów dekoracyjnych, pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Zobacz inspiracje betonowej ściany w sypialni.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść