text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię? - porady eksperta

Nawet jeśli twoja kuchnia ma niewielki metraż, z pomocą kilku trików naszych ekspertów możesz sprawić, że optycznie będzie wydawała się większa, bardziej przestronna i pełna światła. Jeśli od dawna zastanawiasz się, jak powiększyć małą kuchnię, dziś znajdziesz najlepszą odpowiedź. Co ważne, te sposoby nie zmuszą cię do wykonania generalnego remontu w mieszkaniu i wcale nie są drogie.

Kolory, które powiększają wnętrze

W małych, niewielkich pomieszczeniach warto stosować kolory jasne, takie, które odbijają światło, rozświetlając przestrzeń jak fotograficzna blenda. Ściany w kuchni o niewielkim metrażu można pomalować zarówno farbą MAGNAT CERAMIC- CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ w odcieniu Białym (C45) czy Biały Diament (C1), jak i rozbielonym beżem, takim jak Pastelowy Opal (C14). Wybrać można również żywe kolory, ale najlepiej w rozbielonej tonacji, na przykład Aksamitny Agat (C2), Gwiezdny Kwarc (C24), Królewski Diament (C33).
MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic biały diament C1 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

MAGNAT Ceramic gwiezdny kwarc C24 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic gwiezdny kwarc C24 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Aranżacja małej kuchni

Aranżując małe kuchnie należy unikać mocnych kontrastów oraz niepotrzebnego przytłaczania przestrzeni. Wszelkie dekoracje i wzory lepiej ograniczyć do minimum, wybierając raczej jasne, gładkie dodatki i tekstylia w kolorach nawiązujących do odcieni ścian. Liczy się też wrażenie ładu i harmonii, dlatego wszelkie barwne, drobne sprzęty powinny znajdować się poza zasięgiem wzroku, w szafce albo szufladzie. W kuchni, czyli pomieszczeniu, które użytkuje się intensywnie i często, warto używać najwyższej jakości farb, takich jak te z kolekcji MAGNAT CERAMIC – CERAMICNA FARBA DO WNĘTRZ. Nie absorbują trudnych plam, które często powstają podczas gotowania, a do tego są odporne na szorowanie i wielokrotne zmywanie.

Jakie kolory mebli do małej kuchni?

Jeśli zastanawiasz się, jakie kolory mebli w małej kuchni sprawdza się najlepiej, nasi eksperci podpowiadają: kieruj się dokładnie tym samym kluczem wyboru, co w przypadku kolorów ścian. Jasne fronty szafek skutecznie odbiją światło, a sosnowe lub bielone drewno doda wnętrzu lekkości. Meble nie powinny kontrastować z tłem. Jeśli posiadasz szafki kuchenne w kolorze białym, na ścianach zastosuj farbę w kolorze Białym (C45) z kolekcji farb ceramicznych Magnat. Jeśli są wykonane z niemalowanego klonu bądź jesionu, lepszy będzie odcień Brązowy Jaspis (C7) lub Piaskowy Marmur (C51).

Jak optycznie powiększyć wąską kuchnię?

Problemem bywają też wąskie i długie kuchnie, zazwyczaj mało ustawne. Najlepiej, jeśli w tego rodzaju pomieszczeniach najważniejsze elementy, takie jak stół z krzesłami, szafki czy zlew, znajdują się na najdalej ustawionych od siebie ścianach. Warto wziąć też pod uwagę ich kolor. Jeśli najbliższe sobie ściany będą najjaśniejszymi w pomieszczeniu, automatycznie będzie wydawało się, że przestrzeni między nimi jest więcej, niż w rzeczywistości. Jeśli przepadasz za modną, beżowoszarą tonacją, sięgnij po farbę ceramiczną MAGNAT CERAMIC- CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ w odcieniu Powabny Diament (C46), a kilka tonów ciemniejszą, na przykład tą w odcieniu Kamień Faraonów (C49) pomaluj najdalsze ściany, tym samym „skracając” zbyt długie pomieszczenie.

Ważne jest światło

Przy okazji warto pamiętać, że żaden kolor nie pomoże optycznie wymodelować przestrzeni, jeśli zaniedbamy odpowiednie oświetlenie. Jeśli w małej kuchni nie ma okna, postawmy na bardzo jasne oświetlenie górne oraz miejscowe źródła światła, które doświetlą chociażby blat roboczy. Dobrym pomysłem jest montaż taśm LED pod szafkami.
MAGNAT Ceramic delikny bronzyt C9 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic delikny bronzyt C9 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Porada

  Farba podkładowa i grunty. Rodzaje, właściwości i zastosowanie

  Malowanie ścian nie jest zajęciem trudnym i pozwala niewielkim kosztem odmienić każde wnętrze. Ważne jest jednak, aby przed malowaniem odpowiednio przygotować powierzchnię ściany. W tym celu należy zastosować jeden z produktów gruntujących – farbę podkładową lub grunt.

  dalej
 • Porada

  Gruntowanie ścian. Jak robić to prawidłowo?

  Zanim przystąpimy do malowania ścian, powinnyśmy je wcześniej zagruntować. Gruntowanie wzmacnia ściany i przygotowuje je przed nałożeniem kolejnych powłok malarskich.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść