text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak uzyskać przytulne i ciepłe wnętrze?

Lubimy oglądać nowoczesne, zimne i sterylnie czyste mieszkania. Emanują luksusem i harmonią. Często pożądamy je, zwłaszcza gdy widzimy je na zdjęciach w magazynach wnętrzarskich. W praktyce rzadko służą nam jako inspiracja, gdy urządzamy swoje M. Większość z nas woli mieszkać w ciepłych i przytulnych wnętrzach. Takich, które dają poczucie bezpieczeństwa i schronienie po całym dniu przebywania w nie zawsze przyjaznym środowisku. Jak uzyskać takie przytulne i ciepłe wnętrze? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

Barwy

Najbardziej oczywistym sposobem jest zastosowanie w pomieszczeniu ciepłych, stonowanych kolorów. Beże, kremy, kawa z mlekiem, jasne brązy, trochę czerwieni, koloru pomarańczowego, żółtego. Te barwy sprawią, że poczujemy ciepło już na samym wejściu do pomieszczenia. Obowiązkowa jest tu drewniana podłoga (lub ostatecznie imitujące drewno panele czy gres) i drewniane meble. Naturalne drewno ma w sobie ciepło, którym emanuje na całą przestrzeń. Zapewnia też ciepło pod palcami, pod stopami. Odczucia te wzmacniane są dzięki włochatym, miękkim dywanom – nie zapomnijcie o nich.
MAGNAT Ceramic szlach kryształ C10 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szlach kryształ C10 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

MAGNAT Ceramic kamień faraonów C49 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic kamień faraonów C49 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

C1 biały diament

Tkaniny we wnętrzu

To tekstylia wprowadzają do wnętrza najwięcej ciepła. Nawet jeśli kolory ścian i dodatków nie mieszczą się w ciepłej gamie, to już samo użycie do urządzenia pokoju poduszek, narzut, koców, dzierganych pufów, dywanów typu shaggy sprawi, że będzie on bardzo, ale to bardzo przytulny. Sięgajcie więc po miękkie bawełny, kosmate welury, babcine sploty – to one nadadzą ton w wymarzonym przytulnym gniazdku. Pokój otulony tkaninami to prawdziwa esencja ciepła w urządzaniu wnętrz.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C1 biały diament

Oświetlenie

Podobnie działa oświetlenie. Obowiązkowo ciepłe w barwie, rozproszone, odbite. Światło świeczek, małych lampek, płomień bijący z kominka (także elektrycznego) – dają ciepło w bardzo fizycznym wymiarze, ale też zapewniają urokliwy klimat. Nic tylko siegnąć po kubek z aromatyczną herbatą i dobrą książkę. Szczególnie w długie, zimowe wieczory.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic C31 grafitowy marmur i C45 biały

C31 grafitowy marmur

A25 szampański agat

Drobiazgi

Przytulność to także drobiazgi, szczególnie te zbierane latami. Dekoracje, bibeloty, pamiątki, fotografie – tak zwane łapacze kurzu mają w sobie ogromny ładunek emocjonalny, dlatego nie może ich zabraknąć w mieszkaniu, które z założenia ma być przytulne. Owszem brakuje ich w apartamentach na wysoki połysk, bo na ogół nie harmonizują z zamysłem architekta, ale w każdym innym przypadku są mile widziane. Szczególnie w przestrzeniach bardzo osobistych i prywatnych - w pokojach dzieci, sypialniach. Tam, gdzie nie wpuszczamy obcych. Bo przytulność jest dla nas. Wysoki połysk jest na ogół dla gości.

Inspirację wykonano kolorem MAGNAT Ceramic Care A25 szampański agat

Stwórz swoje wnętrze

Te cztery elementy: ciepłe barwy, tkaniny, oświetlenie i drobiazgi osobiste zapewniają przytulność we wnętrzach. Wystarczy zastosować chociaż trzy z nich – w dowolnej kombinacji, a uzyskamy przyjazne zmysłom i psychice wnętrze. Prawda, że przepis na przytulność jest prosty? Teraz możecie zastosować go u siebie. Powodzenia.
MAGNAT Care alabastrowy jaspis A26 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care alabastrowy jaspis A26 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Creative CR4.png

  Inspiracja

  Ciepłe kolory ścian we wnętrzach ̶ jak je dobrać do pomieszczenia?

  Kolory czerwony, pomarańczowy i żółty są uważane za ciepłe, ponieważ przywołują na myśl płomienie ognia i słońce. Te trzy barwy, ich przeróżne kombinacje, również te wpadające w brązy, oraz ciepłe odcienie bieli i szarości wniosą pozytywną energię do każdego pomieszczenia. Odkryj zalety ciepłych kolorów farb i maluj nimi ściany w swoich wnętrzach.

  dalej
 • 10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu min.jpg

  Inspiracja

  10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu

  Planując dekoracje w aranżowanej przestrzeni sięgamy po dekoracyjne poduszki, zasłony, obrusy, obrazy, zegary, ciekawe bibeloty i inne akcesoria. Można jednak spojrzeć nieco szerzej i jako swoistą dekorację wnętrza potraktować ściany, pokrywając je tynkiem strukturalnym. Poznaj rodzaje tynków ozdobnych na ściany wewnętrzne i wybierz idealny do swego salonu.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść