text.skipToContent text.skipToNavigation

Jak wykorzystać w aranżacji mieszkania czarną ścianę?

Czarne ściany to jedno z tych rozwiązań aranżacyjnych, które albo się kocha albo nienawidzi. Bezsprzecznie pomalowanie pomieszczenia na czarno jest bardzo odważnym krokiem i nie każdemu przypadnie do gustu. Jeśli jesteś jednak zwolennikiem czarnej strony mocy, zobacz jak urządzić przestrzeń z czarną ścianą.

Kolor kształtuje klimat wnętrza

Wiadomo, że paleta kolorystyczna we wnętrzu ma bardzo duży wpływ na odbiór przestrzeni. Z tego względu najczęściej wybierane są bezpieczne, jasne odcienie, czy stonowane barwy ziemi. Jeśli już decydujemy się na mocny kolor to używamy go oszczędnie, najczęściej w formie dodatków. Są jednak ludzie, których fascynują przestrzenie ciemne, urządzone w głębokich, intensywnych kolorach. Takie pomieszczenia są zazwyczaj tajemnicze, eleganckie i wyrafinowane, zwłaszcza jeśli użyto w nich ciemnych odcieni brązu, czerwieni, fioletu, zielni czy granatu. Czerń z kolei jest kontrowersyjna. Ma ogromną moc i zawsze przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę. Nie należy jednak jej demonizować, ponieważ odpowiednio skomponowana z resztą wyposażenia jest w stanie budować wyjątkowe projekty. Poza tym wybór czarnego koloru nie oznacza, że musisz pomalować nim cały pokój. Możesz pokryć nim jedną ścianę i zachować biały sufit lub udekorować czarne ściany białymi listwami podsufitowymi i podłogowymi. Jasne drewno mebli, jasna wykładzina czy inne dodatki również dodatkowo rozjaśnią przestrzeń, dzięki czemu w pokoju uzyskasz harmonię. Jeśli szukasz czarnego ale nieco przełamanego koloru, wypróbuj plamoodporną farbę do ścian MAGNAT Ceramic Care w kolorze A18 Odważny Onyks. Jedyne o czym musisz pamiętać, to fakt, że ciemne ściany pochłaniają dużą ilość naturalnego światła, dlatego zadbaj w pomieszczeniu o wystarczająca ilość sztucznego oświetlenia.
MAGNAT Care odważny onyks A18 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Care odważny onyks A18 2,5L

 MAGNAT Ceramic CARE – to farba, która dba o Ciebie. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, posiada antystatyczną oraz odporną na rozwój bakterii powłokę. Jest ceramiczna i plamoodporna. Idealna do pomieszczeń, w których spędzamy dużą ilość czasu.

Przełam schematy

Czarna ściana sama w sobie jest czymś tak wyjątkowym, że jej kolor można potraktować jako ozdobę wnętrza. Chcąc nadać tej funkcji odpowiednią rangę, na czarnej ścianie zawieś puste czarne ramy. W istocie ich wnętrze wypełni się intensywnym czarnym kolorem, który można podziwiać, jak prawdziwe dzieła sztuki. Trzeba przyznać, że odcień CR39 Grzeszny Onyks z oferty MAGNAT Creative w pełni zasługuje na taką uwagę. To dość przewrotny sposób myślenia o dekoracji, ale jakże intrygujący i oryginalny!

CR39 Grzeszny Onyks

Zostaw wiadomość

Czarna ściana w kuchni? Dlaczego nie! Pomaluj jedną ścianę specjalną farbą MAGNAT Magnetyczna Farba Tablicowa i zostawiaj na niej wesołe wiadomości dla domowników napisane kredą, przytwierdzaj magnesem listy zakupów lub spisuj na niej rzeczy, o których na pewno nie chcesz zapomnieć. Taka ściana oprócz waloru estetycznego jest również bardzo praktyczna i zachęca do dobrej zabawy. Może zostawisz na niej zapisaną zagadkę dla swoich dzieci, a prawidłową odpowiedź nagrodzisz pysznym deserem? Zauważ, że czarna ściana w towarzystwie betonu, rudej cegły, drewna w naturalnej ciepłej barwie oraz żywej, soczystej zieleni roślin doniczkowych wcale nie jest taka straszna, a wręcz wygląda bardzo gustownie.

A18 Odważny Onyks

Jak wykorzystać w aranżacji mieszkania czarną ścianę?

Ciemna ściana w sypialni to doskonała płaszczyzna do prezentacji prac plastycznych. Zawieszone na niej autorskie lub kupione szkice wykonane na dużych białych podkładach rysunkowych pozwolą im prawdziwie zaistnieć w przestrzeni dzięki mocnemu kontrastowi. Gdybyś zawiesił je na jasnej ścianie, ukryłyby się w niej. Umieszczone na ścianie pokrytej farbą MAGNAT Ceramic Care A18 Odważny Onyks przykuwają wzrok i wręcz zdają się przemawiać: „jesteśmy bardzo ważnym elementem wystroju”. Zwróć również uwagę, jak doskonale i nowocześnie wygląda przestrzeń, w której praktycznie całe wyposażenie jest utrzymane w czerni i szarościach, jedynie z akcentami bieli.

Codziennie inny świat

Tablica i kolorowa kreda kojarzą się z dziećmi, dlatego chyba już możesz zacząć rozważać czarną ścianę w pokoju dziecka. Dla utrzymania równowagi, cały pokój pomaluj jasną farbą MAGNAT Ceramic Care A44 Wrażliwy Malachit, natomiast fragment jednej z nich pokryj produktem MAGNAT Farba Tablicowa. Czarna ściana pozwoli pobudzić kreatywność twojej pociechy i obudzić pasję do rysowania. Możliwość malowania kredą po ścianie jest znacznie ciekawsza niż używanie zwykłych kartek i kredek. Farba tablicowa pozwala również codziennie zmieniać dekoracje. Wystarczy użyć suchej lub wilgotnej gąbki. Mamy nadzieję, że nie masz już obaw przed używaniem czarnej farby na ścianie. Dzięki niej możesz tworzyć naprawdę oryginalne przestrzenie, budować mocne kontrasty i aranżować miejsca sprzyjające rodzinnej aktywności.
MAGNAT Care wrażliwy malachit A44 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Care wrażliwy malachit A44 2,5L

129,99 zł
MAG STYL FARBA TABLI.CER.CZARNY 0,75L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAG STYL FARBA TABLI.CER.CZARNY 0,75L

95,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  5 najlepszych dekoracji ściennych w nowoczesnych wnętrzach

  Potrzeba dekoracji ścian we wnętrzach mieszkalnych istnieje chyba tak długo jak długo istnieje sam człowiek. Już w jaskiniach zamieszkiwanych przez naszych przodków odnajdujemy rysunki przedstawiające sceny z życia pradawnych ludzi. Świadczy to o wielkiej potrzebie twórczości i ozdabiania otoczenia, zapisanej w ludzkiej naturze. Współczesne techniki dekoratorskie pozwalają nam w zależności od własnych upodobań i stylu wnętrza dobrać takie sposoby dekoracji ścian, by stały się integralną częścią projektu wnętrza, nadając mu jednocześnie indywidualny charakter.

  dalej
 • Inspiracja

  Odnawiamy ściany – farba głęboko matowa czy matowa z subtelnym połyskiem?

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść