text.skipToContent text.skipToNavigation

Kuchnia w stylu nowojorskim - inspiracje i porady

Fascynuje cię wielkomiejski styl apartamentów na Manhattanie? Pragniesz przenieść choć jego cząstkę do swego polskiego domu? Urządź swoją kuchnię w stylu nowojorskim i podczas przyrządzania posiłków ciesz się duchem tętniącej życiem metropolii. Jak wprowadzić do wnętrza nowojorską ponadczasową elegancję?

Kuchnia w stylu nowojorskim – cechy charakterystyczne

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech kuchni w stylu nowojorskim jest jej powierzchnia. Domy i apartamenty w Nowym Jorku są duże i przestronne i takie też są kuchnie, które się tam znajdują.  Do aranżacji swojej nowojorskiej kuchni potrzebujesz zatem dużej przestrzeni lub takiej, która tylko taką udaje! Postaw na kuchnię otwartą na salon, dzięki której zyskasz powierzchnię, a pomieszczenie stanie się bardziej przestronne. W kuchni w stylu nowojorskim ważna jest również drewniana podłoga. Drewniane deski z wyraźnym rysunkiem słojów, włókien i sęków, które stanowią nawiązanie do tradycji. To również element dekoracyjny. Zamiast desek możesz wybrać płytkę ceramiczną idealnie imitującą drewno. W nowojorskiej kuchni króluje jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Warto się tego trzymać zwłaszcza w małych kuchniach, w których ciemne barwy mogłyby wywołać klaustrofobiczne wrażenie. Malując ściany wybieraj biel, beże, kremy czy szarości. Jeśli podoba ci się kolor ścian w prezentowanym wnętrzu, sięgnij po farbę  MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom B3 Zroszony Awenturyn. Gdzieniegdzie mogą pojawić się połyskujące kafle. W nowojorskich kuchniach bardzo często można spotkać również uwydatnione elementy konstrukcyjne, jak np. drewniane belki stropowe, które pięknie wyróżniają się z białego tła sufitu.

Jakie meble?

Styl nowojorski w kuchni to synonim klasyki, dlatego zadbaj o klasyczne, drewniane meble z rzeźbionymi frontami. Wyposażenie powinno wyglądać elegancko i ekskluzywnie, dlatego postaw na minimalizm w zdobieniach, ograniczając się jedynie do niewielkich żłobień i ramek oraz stylowych uchwytów. Zrezygnuj ze szklanych i lakierowanych powierzchni oraz tworzyw sztucznych, które wyglądałyby zbyt nowocześnie. Możesz natomiast dodać połyskujące chromowane powierzchnie, które delikatnie zaznaczą współczesny wydźwięk aranżacji. W kwestii koloru sięgaj po meble jasne, które dodatkowo spotęgują wrażenie przestronności wnętrza uzyskane za pomocą jasnych ścian pomalowanych np. farbą MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom KB1 Klarowna Biel. Biel, beże, kremy to barwy idealne dla twoich nowojorskich mebli kuchennych. Jeśli chciałbyś wprowadzić ciemny kolor, zastosuj go jedynie w formie akcentu. Ciemne mogą być np. kamienne blaty lub krzesła i pojedyncze szafki w szlachetnym, głębokim odcieniu drewna.

KB1 Klarowna Biel

B5 Czysta Biel

Jakie oświetlenie?

Szukając dodatków do kuchni w stylu nowojorskim przede wszystkim postaw na oświetlenie, które jest bardzo istotnym elementem dekoracyjnym. Charakteryzuje je klasyczne wzornictwo oraz precyzyjne wykonanie. Stal, nikiel, metal, szkło to surowce które idealnie wpisują się w nowojorskie wnętrza. To przede wszystkim lampy wiszące, żyrandole, nisko zawieszone nad kuchenną wyspą. Oprócz lamp oświetlających ważne miejsca w kuchni potrzebujesz również punktów świetlnych zamontowanych w suficie, które rozjaśnią całą przestrzeń. W aranżacji użyliśmy koloru B5 Czysta Biel z palety MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom.

Wyspa, nieodzowny element kuchni w stylu nowojorskim

Wszystkie prezentowane wnętrza łączy jeszcze jedna wspólna cecha, którą kiedyś można było jedynie z zazdrością obserwować w amerykańskich produkcjach filmowych. To wyspa kuchenna, bez której kuchnia w stylu New York nie istnieje, a która wpisała się już na stałe w projekty polskich domów. Wyspa służy do przyrządzania posiłków oraz może stanowić miejsce spotkań domowników podczas jedzenia i zachęca do długich rozmów przy herbacie. W kuchniach otwartych na salon może stanowić również swoistą granicę między kuchnią a salonem. Ważne jest żeby stanowiła spójny element mebli kuchennych. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie jej z innego materiału lub pomalujesz ją na inny kolor, zadbaj o blat wykonany z takiego samego materiału, jak blaty kuchenne w zabudowie pod ścianą. Kuchnie w stylu nowojorskim są spełnieniem amerykańskiego snu. Bez problemu możesz ją zaaranżaować w swoim domu lub mieszkaniu bez przenoszenia się do Nowego Jorku. Wystarczy trzymac się zasad, a Nowy Jork przeniesie się do ciebie.
MAGNAT CrtKB zatopiony marmur KB15 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT CrtKB zatopiony marmur KB15 2,5L

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Wielkomiejski styl

  Zmęczeni wielkomiejską gonitwą z przyjemnością wracamy do naszych przestronnych mieszkań, utrzymanych w stonowanej kolorystyce. Monochromatyczność i minimalizm sprzyjają wypoczynkowi i pozwalają odpocząć od otaczającego nas zgiełku.

  dalej
 • Inspiracja

  Jaki kolor ścian wybrać do pokoju z oknami od północy?

  Światło jest czynnikiem, który decyduje nie tylko o estetyce mieszkania, ale przede wszystkim o komforcie i samopoczuciu jego mieszkańców. Źle doświetlone pokoje zawsze będą wydawały się mroczne, niezbyt przyjazne, chłodniejsze i niesprzyjające relaksowi. Z racji tego, że najlepsze jest naturalne światło dzienne, na przestrzenie, w których chcemy przebywać najczęściej, lepiej przeznaczyć południową stronę domu czy mieszkania. Jeśli jednak nie mamy wyboru, a nasz pokój dzienny lub gabinet posiada okna jedynie od północy, wykorzystajmy magiczną moc barw, które rozświetlają wnętrze. Jakie kolory w pokoju północnym sprawdzą się najlepiej? Zobacz porady naszych ekspertów!

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść