text.skipToContent text.skipToNavigation

Łazienka w stylu marynarskim – 3 inspirujące pomysły

Projektowanie domu w stylu marynarskim jest czymś, co nigdy nie wychodzi z mody. Stylistyka ta bowiem zapewnia miłą atmosferę w każdym pomieszczeniu, tworzy nastrój kojarzony z widokiem, odgłosem i zapachem oceanu, z piaszczystą plażą i morską żeglugą. W prosty sposób, za pomocą odpowiednich barw, tekstyliów i akcesoriów można stworzyć wystrój wnętrza, które sprawi wrażenie, że ocean jest blisko, tuż, tuż. Korzystając z elementów dekoracyjnych, które się z nim kojarzą takich jak rozgwiazdy, paski, kotwice, liny i muszle, oraz z naturalnych tkanin i mebli, dodasz swoim pomieszczeniom przybrzeżnego szyku. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany urządzaniem całego domu w ten sposób, spróbuj zamienić w nadmorski kurort tylko swoją łazienkę. Morza i oceany nie mają jednego tylko koloru. Zróżnicowanie ich barw zależy od szerokości geograficznej i związanego z tym stopnia oświetlenia, a także od rodzaju i ilości mikroorganizmów w warstwie powierzchniowej. Dlatego też paleta barwna wód waha się od barwy szafirowej przez niebiesko-zieloną, niebieską i granatową po brunatną i szarą. To daje nam szerokie spectrum w myśleniu o stylu marynarskim, a tym samym w aranżowaniu naszej łazienki.

Uroki Morza Północnego

Szukającym inspiracji w Morzu Północnym proponujemy poruszanie się w chłodnej kolorystyce: niebieskiej, granatowej i szarej, przywodzącej na myśl orzeźwienie wiatrów i fal obijających się o konstrukcje portów w Oslo, czy Rotterdamie. To wybór idealny dla ludzi opanowanych, lubiących tajemnice, przygody i odkrywanie nieznanego. W łazience, w której założeniem jest przemycenie uroków wód Morza Północnego idealnie sprawdzi się satynowa farba do kolorowania MAGNAT SATIN - SATYNOWA FARBA DO WNĘTRZ w odcieniu M715-06. Wpatrując się podczas długich kąpieli w głębię tego koloru pokrywającego ściany, można się poczuć prawie jak podczas wyprawy kutrem na dorsze.

Mare Nostrum

Morze Śródziemne jest źródłem nieskończonej inspiracji dla projektantów wnętrz. Skojarzenia z latem, wakacjami, czasem wolnym, beztroską, słońcem, lazurowym morzem, rozgrzaną plażą, przepysznym jedzeniem, bujną roślinnością, czy stworzeniami zamieszkującymi te ciepłe wody dają ogrom możliwości do przemieniania łazienki w prawdziwe śródziemne królestwo. Bogactwo kolorów samej wody jest już wystarczającym punktem zaczepienia w tworzeniu przestrzeni w stylu marynarskim. Jak wiadomo, poziome pasy to wzór charakterystyczny dla tej stylistyki. Spróbuj zatem w ten sposób pokryć jedną ścianę w swojej łazience. Przydadzą Ci się do tego dobre farby w odpowiednio dobranych kolorach. Skorzystaj z naszej propozycji i użyj jednowarstwowej, lateksowej, matowej farby przeznaczonej do barwienia MAGNAT LATEX MATT w odcieniach M313-06 i M001-04. Pozostałe ściany pomaluj na kolor M313-04, wstaw drewniane, bielone meble, dodaj odrobinę soczystej zieleni w postaci żywych roślin i ciesz oko swoim własnym śródziemnomorskim portem.

Ciepłe, hiszpańskie plaże

Marzy Ci wyjazd na hiszpańskie plaże? A co powiesz na to, by to hiszpańskie plaże przyjechały do Ciebie? Piaski wypalone słońcem, wachlarz turkusów pachnących słonym morzem i pełny relaks w ciepłej atmosferze rozgrzanego powietrza. Jeśli już jesteśmy przy turkusach, to jest to idealny kolor do pomalowania ścian. Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym efekcie, użyj ceramicznej farby do wnętrz MAGNAT CERAMIC CS 3G w odcieniu C39 Naturalny Turkus. Aby podkreślić ten kolor postaraj się resztę łazienki utrzymać w bieli kojarzonej z jasnym piaskiem lub morską pianą. Może to być mocna biel lub bardziej subtelny, przygaszony jej ocień z nutą błękitu lub żółci.Wszystkie powyższe propozycje możesz śmiało uzupełnić elementami dekoracyjnymi kojarzącymi się z morzem. Linami marynarskimi, muszlami, czy rozgwiazdami. Akcentuj tym przestrzeń jak Ci się podoba. Jedyną zasadą jest stosowanie umiaru, by łazienka wyglądała na wnętrze muśnięte atmosferą mórz, nie zaś jak krajobraz po sztormie, gdzie na brzegu można znaleźć dosłownie wszystko w dużych ilościach.
MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Aranżacje kolorowych wnętrz - poznaj 7 inspiracji na rok 2015

  Kolorystyka wnętrz w bieżącym sezonie jest bogata w kolory, odcienie i tonacje przypisywane do bardzo różnych grup stylistycznych. Pojawiają się kontrastowe połączenia bieli i czerni, pastele wśród których przeważają zgaszone błękity, wciąż aktualne są odcienie szarości w przeróżnych połączeniach. Z wielkim rozmachem powracają też odcienie rude, które w swojej połyskującej wersji miedzianej i złotej nadają wnętrzu ciepły klimat.

  dalej
 • Inspiracja

  Kolory ścian w nowoczesnym biurze - 5 inspirujących aranżacji

  Biuro to miejsce, w którym spędzamy 1/3 doby, a często i więcej. Idealne biuro pomaga w realizowaniu zawodowych celów. W zależności od branży oznacza to jednak coś innego. W jednym przypadku pożądana jest kreatywność, w innym skupienie na zadaniu. Oprócz sposobu, w jaki zaaranżowana jest jego przestrzeń, niebagatelną rolę w budowaniu przyjaznego środowiska pracy grają kolory.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść