text.skipToContent text.skipToNavigation

Mała kuchnia w bloku - 5 pomysłów na praktyczną aranżację

Zobacz nasze pomysły, jak urządzić małą kuchnię w bloku, by była zarówno piękna, jak i funkcjonalna.

Mieszkania w bloku mają dość ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania. Kuchnia to zazwyczaj jedno z pomieszczeń o najmniejszej powierzchni. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie i wyposażenie tej przestrzeni. Zobacz nasze pomysły, jak urządzić małą kuchnię w bloku, by była zarówno piękna, jak i funkcjonalna. 
MAGNAT Cer KŁ czysta biel B5 2,5L

Produkt którym wykonano inspirację

MAGNAT Cer KŁ czysta biel B5 2,5L

134,99 zł

MAGNAT CERAMIC Kuchnia, Łazienka to ceramiczna farba tworząca powłoki o hydrofobowych właściwościach, która polecana jest szczególnie do dekoracyjno­ochronnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń narażonych na okresowo zwiększające się zawilgocenie

B6 Śnieżny Agat

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Twoja mała kuchnia w bloku powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. W tym celu musisz w przemyślany sposób dobierać meble, dodatki i inne elementy wystroju. Dzięki nim podkreślisz zalety pomieszczenia oraz zniwelujesz wszystkie jego wady. Na przykład jeśli Twoja przestrzeń do gotowania ogranicza się jedynie do aneksu kuchennego, będącego częścią salonu, postaraj się, by wizualnie był on spójny z aranżacją reszty przestrzeni. Możesz to zrobić za pomocą koloru lub wybierając podobne formy i linie mebli w obu częściach.

Jasne kolory do małej kuchni w bloku

Aranżując małą kuchnię w bloku, wybieraj przede wszystkim jasne kolory. Barwy te mają właściwość optycznego powiększania i dodatkowego rozjaśniania przestrzeni. Sięgaj zatem po biele, kremy, szarości i barwy pastelowe. Zestawiaj je ze sobą dowolnie, jednak staraj się trzymać maksymalnie trzech barw w aranżowanej przestrzeni, by nie wprowadzać do niej chaosu. 
Jeśli chcesz, by Twoje ściany długo wyglądały bardzo dobrze, do ich pomalowania wybieraj farby z linii MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom. Tworzą na powierzchni piękne i trwałe powłoki odporne na plamy typowe dla kuchni, zwłaszcza tłuste, ponieważ posiadają hydrofobowe właściwości. Są również odporne na wielokrotne zmywanie i szorowanie na mokro i zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii. Szukasz wyjątkowej bieli do swojej kuchni? Wybierz odcień B1 Chłodny Kryształ.

B1 Chłodny Kryształ

B5 Czysta Biel

Mała kuchnia z oknem

Okno w małej kuchni w bloku to ważne źródło naturalnego światła. Projektując przestrzeń, staraj się w jego pobliżu zaplanować jak najwięcej strategicznych punktów, które wymagają dobrego doświetlenia. Może to być blat roboczy, zlewozmywak czy stół z krzesłami, przy którym z rodziną będziesz jeść posiłki. 
 

Mała, otwarta kuchnia

Małe kuchnie w bloku najczęściej są urządzane w oddzielnych pomieszczeniach. Trend ten jest dobrze znany z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, natomiast współczesne projekty budynków mieszkalnych coraz częściej przewidują kuchnię otwartą na salon. Właściciele lokali w starszym budownictwie również wprowadzają nowoczesne rozwiązania, np. burząc ścianę, i tym samym uzyskując małą kuchnię otwartą na salon. 

W takiej otwartej przestrzeni strefę wypoczynkową możesz oddzielić na kilka sposobów od miejsca przeznaczonego do przygotowywania posiłków. Za pomocą wyspy kuchennej, sofy ustawionej tyłem do kuchni lub malując ściany na dwa kolory. Jeśli podoba Ci się ostatni pomysł, pokryj ściany w części kuchennej farbą MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom w odcieniu B7 Mokry Marmur, natomiast do pomalowania salonu wybierz barwę C23 Moc Jadeitu farby MAGNAT Ceramic.

B7 Mokry Marmur

Mała, wąska kuchnia w bloku

Urządzając małą, wąską kuchnię w bloku, postaw na minimalizm i czyste, proste formy. Ograniczona paleta kolorów i stonowane wyposażenie pomogą Ci stworzyć wrażenie porządku. Meble i sprzęty kuchenne rozplanuj po obu stronach pomieszczenia. Nie ustawiaj nic na środku, żeby mieć pełną swobodę poruszania się. Wybieraj jasne kolory, gładkie połyskujące powierzchnie i chromowane akcesoria, które doskonale odbijają światło, rozpraszając je i rozjaśniając przestrzeń. Zwróć uwagę, jak widok pomieszczenia odbija się w błyszczących frontach zabudowy. Dzięki tej dodatkowej głębi, kuchnia wizualnie wydaje się większa.

Jeśli masz małą kuchnię w bloku, aranżacja tego pomieszczenia od teraz nie powinna stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Znasz główne zasady, wiesz jakie farby są najlepsze do malowania kuchennych ścian. Pozostało Ci już tylko zaprojektowanie i wyremontowanie idealnego wnętrza.
 
MAGNAT Cer KŁ mokry marmur B7 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Cer KŁ mokry marmur B7 2,5L

134,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • ściana nad blatem kuchennym - pas nad blatem min.jpg

  Inspiracja

  Ściana nad blatem kuchennym - 5 pomysłów na jej wykończenie

  Projektując kuchnię zwracamy uwagę nie tylko na estetykę, ale również na aspekt funkcjonalności. Jednym z ważnych punktów, który należy uwzględnić w swoich planach jest pomysł na ścianę nad blatem kuchennym. Zobacz, co dać nad blatem w kuchni, by gotowanie było jeszcze przyjemniejsze.

  dalej
 • Jak urządzić nowoczesną kuchnię w jasnych kolorach - jasna kuchnia.jpg

  Inspiracja

  Jak urządzić nowoczesną kuchnię w jasnych kolorach?

  Nie lubisz przepychu, dużej ilości bibelotów, przytłaczającej ilości nagromadzonych sprzętów, ciemnych barw i rzeźbionych frontów szafek? Wprowadzić prostotę do swego wnętrza projektując jasną nowoczesną kuchnię.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść