text.skipToContent text.skipToNavigation

10 pomysłów na tynki dekoracyjne w aranżacji salonu

Planując dekoracje w aranżowanej przestrzeni sięgamy po dekoracyjne poduszki, zasłony, obrusy, obrazy, zegary, ciekawe bibeloty i inne akcesoria. Można jednak spojrzeć nieco szerzej i jako swoistą dekorację wnętrza potraktować ściany, pokrywając je tynkiem strukturalnym. Poznaj rodzaje tynków ozdobnych na ściany wewnętrzne i wybierz idealny do swego salonu.

Wnętrzarski hit – beton w salonie

W projektowaniu coraz większy nacisk kładzie się na zacieranie granicy między wnętrzem, a otoczeniem. Dlatego pokrycia powierzchni typowe dla elewacji budynków lub innych elementów architektury przemyca się do aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Jednym z takich surowców, który śmiało wszedł na salony wzbudzając podziw jest beton. Chcąc uzyskać na ścianie naturalną „surową” imitację betonu z charakterystycznymi przebarwieniami użyj drobnoziarnistego, zabarwionego tynku mineralnego wyprodukowanego na bazie spoiwa wapiennego MAGNAT Style Beton Oryginał niebarwiony. Możesz go również odpowiednio wykończyć, nadając mu efekt gładki lub efekt tzw. „deskowania”, a dzięki pigmentom istnieje możliwość uzyskania różnych odcieni betonu.

Produkty, którymi wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

593,97 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

Glamour z perłowym połyskiem

Miłośnicy stylu glamour na pewno docenią szlachetny, perłowy połysk cienkowarstwowej masy akrylowej z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Refleksy powstałe na powłokach Stiuku Perłowego MAGNAT Style zmieniają się w zależności od kąta padania światła, co nie tylko ma wymiar dekoracyjny, ale również sprawia, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne. Stiuk Perłowy MAGNAT Style pasuje do aranżacji z dominującym pierwiastkiem kobiecym, podkreślając zarówno ich subtelny jak i wyrafinowany charakter.
 

MAGNAT Style Stiuk Perłowy Jadeit

MAGNAT Style Samum Cytryn

Piasek naniesiony przez wiatr

Innym tynkiem strukturalnym, którym możesz pokryć ściany w swoim salonie jest Samum MAGNAT Style, czyli akrylowa farba tworząca strukturę „piasku naniesionego przez wiatr”. Produkt ten tworzy przestrzenną dekorację o niejednorodnym połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Ściany wyglądają dosłownie, jakby rozsypał się na nich piasek. Idealnie wkomponują się w aranżacje zaprojektowane w stylu kolonialnym, czy afrykańskim, które kojarzone są z bliskością piaszczystych plaż i pustyni.

Zamiast marmuru

Jeśli jesteś fanem marmuru, rozważ pokrycie ścian w salonie cienkowarstwową akrylową farbą strukturalną Stiuk Wenecki MAGNAT Style, który doskonale imituje szlifowany marmur. W zależności od upodobań, możesz wybrać rodzaj wykończenia powierzchni: satynowy (naturalny), błyszczący (polerowany) oraz intensywnie błyszczący (polerowany i woskowany). Marmurowe ściany idealnie nadają się do eleganckich, wyrafinowanych wnętrz, zdecydowanie podnosząc ich prestiż.

MAGNAT Style Stiuk Wenecki Granit

Wzory kształtowane przez naturę

Szukając bardziej surowej wersji marmuru, tej najbardziej zbliżonej do naturalnego, wybierz drobnoziarnistą masę dekoracyjną na bazie akrylu MAGNAT Style Marmur Klasyczny. Produkt ten doskonale imituje biały naturalny kamień, dając szeroki wachlarz możliwości dekoracyjnych. Nie tylko zdobi ściany, ale również podkreśla wyjątkowość detali aranżacyjnych w różnorodnych stylistykach od klasycznej po nowoczesną. W aranżacji użyliśmy MAGNAT Style Marmur Klasyczny Oryginał niebarwiony.

Efekt przetartego tynku

Kolejnym rodzajem tynku dekoracyjnego, który możesz położyć w swoim salonie jest jednowarstwowa farba na bazie akrylu MAGNAT Style Glinka Wenecka, dzięki której uzyskujemy efekt „przetartego tynku”. To nietypowe pokrycie ścian na pewno podbije serca poszukiwaczy oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Doskonale prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, jak również stanowi piękne uzupełnienie stylu prowansalskiego, naturalnego czy rustykalnego. Dobrze odnajdzie się we wnętrach opartych na stonowanej palecie kolorystycznej, jak i w przestrzeniach nasyconych kontrastującymi kolorami.

Produkty, którymi wykonano aranżację

ZESTAW MAGNAT STYLE GLINKA WENECKA

23,98 zł

Magnat Style Glinka Wenecka to jednowarstwowa farba strukturalna tworząca efekt przetartego tynku. Polecana do stosowania na ścianach wewnątrz budynków i do zdobienia detali architektonicznych. Dzięki formule bazy produktu, opartej na akrylu farba jest odporna na zmywanie. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Farba Podkładowa, MAGNAT Style Glinka Wenecka i MAGNAT Style Pigment barwiący. Aplikację ułatwią dedykowane narzędzia: Pędzel do Glinki Weneckiej MAGNAT i Paca do Glinki Weneckiej MAGNAT. Do wybarwienia struktury dostępnych jest 15 receptur kolorystycznych.

MAGNAT Style Grassi Granit

Ekspozycja rodzinnych zdjęć

Ciekawym dodatkiem do Glinki Weneckiej MAGNAT Style jest jednowarstwowa akrylowa farba strukturalna MAGNAT Style Grassi. Zawiera ona brązowe cząstki, które uwydatniają efekt „przetartego tynku”, jednocześnie tworząc dwukolorową strukturę z kontrastującymi ze sobą biało-brązowymi cząstkami na wybranym kolorze tła. Taka ściana może być doskonałym tłem dla galerii rodzinnych zdjęć oprawionych w różnokolorowe drewniane ramki.

Struktura jako tło obrazu

Co powiesz na farbę akrylową, której powłoki opalizują światło, subtelnie imitując powierzchnię aksamitu? Jeśli właśnie taki rodzaj tynku dekoracyjnego oczami wyobraźni widzisz w swoim wymarzonym salonie wybierz produkt MAGNAT Style Velatura. Ściana ze specyficznymi, niejednolitymi przebarwieniami zmieniającymi się w zależności od kąta padania światła będzie doskonałym tłem dla dzieł sztuki, np. obrazu w grubej, drewnianej ramie. Szeroka oferta tynków strukturalnych z serii MAGNAT Style otwiera przed tobą drogę do nietypowej, a tym samym wyjątkowej dekoracji ścian w twoim salonie. Wybierz ulubiony efekt i kolor i stwórz nieszablonową przestrzeń, która zachwycisz domowników i gości.

Produkty, którymi wykonano inspirację

ZESTAW MAGNAT STYLE VELATURA

241,98 zł

MAGNAT Style Velatura to akrylowa farba strukturalna przeznaczona do malowania ścian i detali architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Tworzy powłokę imitującą powierzchnię aksamitu, jednocześnie trwałą i odporną na zmywanie. W zależności od metody aplikacji uzyskujemy charakterystyczne, niejednolite przebarwienia, zmieniające się w zależności od kąta padania światła. W skład zestawu wchodzą: MAGNAT Style Velatura, MAGNAT Grunt, MAGNAT Pigment Barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 13 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Ściany w kolorze lawendy - zobacz 5 stylowych aranżacji salonu

  dalej
 • beton na ścianie za łóżkiem w sypialni z szafą min.jpg

  Inspiracja

  Beton na ścianie za łóżkiem w sypialni - inspiracje

  Beton kojarzony najczęściej z przemysłową architekturą przestrzeni miejskiej wszedł do wnętrz domów mieszkalnych i na dobre się tu rozgościł. Wniósł do pomieszczeń ciekawą teksturę wykończenia ścian, podłóg, mebli czy akcesoriów dekoracyjnych, pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Zobacz inspiracje betonowej ściany w sypialni.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść