text.skipToContent text.skipToNavigation

Marmurowe inspiracje w Twoim mieszkaniu

W świecie projektowania wnętrz, marmur kojarzony do tej pory z chłodem i sztywnością, przeżywa istny renesans. Coraz częściej obecny jest w nowoczesnych aranżacjach, jednak kluczem do utrzymania świeżości jest używanie go w małych dawkach, np. w formie akcentów, subtelnego pokrycia ścian, a nie w dużych ilościach. Sprawdź jak możesz wprowadzić marmur do swoich wnętrz, by dodać im odrobiny klasycznej aparycji w nowoczesnym wydaniu. Pamiętaj, to wcale nie musi kosztować majątku, ponieważ możesz skorzystać z mas dekoracyjnych, doskonale imitujących tę skałę.

Marmur w nowoczesnym wnętrzu

Wytworny, klasyczny styl aranżacji wnętrz z pierwszej połowy XX w. obecnie wrócił do łask i to w tej tradycyjnej, autentycznej formie klasycyzmu, gdzie niektóre wyszukane materiały, takie jak marmur, odgrywają ważną rolę. Ten odnowiony klasyk wywiera na projekty silniejszy wpływ niż kiedykolwiek wcześniej i płynnie wtapia się w nowoczesne aranżacje. Wiele nowoczesnych salonów dąży do czystego, uporządkowanego wyglądu. Marmur wydaje się być naturalnym wyborem dla pokrycia ścian w pomieszczeniach o takim charakterze. Jednak należy zapomnieć o pałacowym, zdobnym klimacie, który marmur wprowadzał za dawnych czasów. Obecnie używa się go w taki sposób, by miał świeży, elegancki wygląd. Doskonale widać to w przypadku naszej aranżacji, w której użyliśmy drobnoziarnistej masy dekoracyjnej na bazie akrylu Marmur Klasyczny MAGNAT Style Piryt LR 1 L + PB P24 20 ml.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Gorąca kuchnia

Najbardziej popularne miejsca na marmurowe ściany to pomieszczenia, które w założeniu mają wyróżniać się czystym i świeżym wyglądem. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej pojawiają się one w kuchni. W prezentowanym pomieszczeniu widzimy uderzający kontrast. Przemysłową przestrzeń chłodnej, ascetycznej, ciemnej kuchni, zestawiliśmy z gorącym odcieniem powłoki dekoracyjnej, wytworzonej dzięki masie dekoracyjnej Marmur Klasyczny MAGNAT Style w odcieniu Koral LR 1 l + PB P21 20 ml. Dodatkowo pokryliśmy ją metalicznym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style , który zabezpiecza ściany i czyni je odpornymi na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Doświadczenie uczy, że w kuchni zabrudzenia ścian zdarzają się dość często. Nasz przykład ognistej barwy marmuru podważa stereotypowe myślenie o nim jako materiale zimnym. Korzystając z mas dekoracyjnych MAGNAT Style można swobodnie dobierać kolory, tworząc nawet najbardziej ciepłe, odważne aranżacje.

MAGNAT Style Marmur Klasyczny Koral

MAGNAT Style Marmur Klasyczny Cytryn i MAGNAT Ceramic C45 Biały

Ocieplająca moc piaskowca

Zagłębiając się w wykorzystanie marmuru w świecie projektowania, można zauważyć w jak innowacyjny sposób projektanci włączają go do dekoracji domu. Okazuje się, że nie tylko można nim pokryć ściany. Czasami, jedynie za pomocą kilku przemyślnie zlokalizowanych marmurowych akcentów można stworzyć efektowny, wyrafinowany wygląd. Dobierając odpowiednią barwę ocieplimy chłodne i sterylne wnętrza. W naszej aranżacji poeksperymentowaliśmy nieco i masę dekoracyjną Marmur Klasyczny MAGNAT Style w odcieniu Cytryn LR 1 l + PB P2 20 ml położyliśmy na elementach konstrukcji podsufitowej. Pięknie wygląda w zestawieniu z bielą, odbijając naturalne światło wpadające do pomieszczenia przez duże okno.

Siła detalu

W domach zdominowanych przez styl nowoczesny, marmur poprzez swoje konotacje z tym, co dawne, wnosi do wnętrz odrobinę sentymentalnego spokoju. Pięknie zatem prezentuje się w sypialni. Zwłaszcza jako pokrycie jednej ze ścian w najważniejszym punkcie pokoju, tuż za łóżkiem. Jego niepowtarzalna tekstura jest wartością dodaną do samego materiału, a z odpowiednio dobranym kolorem może całkowicie zmienić charakter wnętrza. My zdecydowaliśmy się połączyć drewnianą podłogę, duże okna, neutralny kolor pościeli z subtelnym różem wnęki pokrytej masą dekoracyjną Marmur Klasyczny MAGNAT Style Jadeit LR 1 l + PB P20 20 ml. Ten zabieg stanowi ciekawy kontrast z nowoczesnym projektem i łagodzi efekt minimalistycznej przestrzeni. Jesteś pod wrażeniem jak zmieniła się rola marmuru w przestrzeni, który przestał obciążać ją swoim zdobnym charakterem, a zaczął subtelnie ją ubogacać? Masa dekoracyjna Marmur Klasyczny MAGNAT Style w subtelny i nowoczesny sposób pomoże Ci bez nadwyrężania portfela wprowadzić ten klasyczny materiał do Twoich wnętrz.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE MARMUR KLASYCZNY

226,47 zł

Marmur klasyczny Magnat Style to drobnoziarnista masa dekoracyjna na bazie akrylu. Przeznaczona jest do tworzenia struktur dekoracyjnych na ścianach wewnątrz pomieszczeń, oraz do zdobienia detali architektonicznych. Wygodna w aplikacji masa pozwala kształtować dowolne wzory uzyskując efekt naturalnego piaskowca. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style Marmur Klasyczny, MAGNAT Style Lakier Rustykalny, MAGNAT Style Farba Podkładowa i MAGNAT Style Pigment barwiący. Możliwe jest wybarwienie efektu według 16 receptur kolorystycznych.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Jadalnia

  Jeśli kuchnia jest sercem każdego domu, jadalnia musi być jego duszą. Piękne meble, intrygująca kolorystyka i funkcjonalne dodatki stworzą idealną przestrzeń do spożywania posiłków, relaksu i spotkań towarzyskich. Jak urządzanie jadalni wygląda w praktyce? Oto kilka ciekawych pomysłów

  dalej
 • Inspiracja

  Kącik dla niemowlaka

  Mamy już przygotowane ubranka, wózeczek, środki pielęgnacyjne sami również zaczynamy myśleć o nowej roli, o byciu rodzicem. Pora więc zacząć urządzać pokoik dla malucha, który niebawem ma przyjść na świat. O czym należy pamiętać?

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść