text.skipToContent text.skipToNavigation

Kolory Pięknych Wnętrz – kolory Moonlight Shadow

MAGNAT kocha kolory! Każdego dnia otaczamy się kolorami, które wpływają na nasze samopoczucie, zachowanie, skupienie, a nawet kreatywność czy apetyt. Kolory Pięknych Wnętrz to kolekcje kolorystyczne zebrane spośród całego portfolio marki MAGNAT, dzięki którym pomagamy Ci w poszukiwaniu ponadczasowych, pięknych rozwiązań aranżacji wnętrz – nie tylko pod kątem doboru kolorów ścian, lecz także aranżacji dodatków.

Wystarczy, że zdecydujesz jaki klimat chcesz uzyskać we wnętrzu, a my zajmiemy się resztą. Podsuwamy gotowe propozycje kolekcji kolorystycznych, które wpisują się w określony styl wraz z podpowiedzią łączenia tych kolorów, doboru dodatków i aranżacji powierzchni. Jedną z nich są kolory Moonlight Shadow. Czytaj dalej i sam sprawdź jak kreatywnie możesz łączyć wszystkie te aspekty aby stworzyć swoje wymarzone, piękne miejsce.

Moonlight Shadow

Pragniemy otoczenia pełnego znaczeń i śmiało łączymy różne style. Bezduszne, nadmiernie minimalistyczne wnętrza, pozbawione faktur, ornamentów i kolorów nie są już pożądane.

Swoje mieszkania zaczyna urządzać Pokolenie Z, urodzone po roku 1995. Miłośnicy stylu #GrandMillennial, zwanego również maksymalizmem, śmiało sięgają po tradycyjne meble i tkaniny, przypisywane dotychczas pokoleniu ich dziadków. Dzieci wychowane w minimalistycznych wnętrzach, tak lubianych na początku XXI wieku, pragną swobody, różnorodności i zabawy. 

Sposobem ich osiągnięcia jest styl eklektyczny, w którym swobodnie łączone są różne elementy. O ile minimalizm cenił klarowność i oszczędność, o tyle maksymalizm stawia na pełnię, obfitość, łączenie różnych wzorów, powierzchni, kolorów, metali. Popularne stają się meble z odzysku, noszące ślady upływającego czasu. Takie podejście jest również ekologiczne.

Twórcza fantazja pozwala łączyć style, które dotychczas były przeciwieństwem. Industrialny glamour? Czemu nie? Młode pokolenie szuka nowości na Instagramie, a zaczerpnięte stamtąd inspiracje swobodnie miksuje, nie przejmując się przyjętymi dotychczas konwencjami. 

Moonlight Shadow to współczesny styl eklektyczny. Nazwa zaczerpnięta z przeboju Mike’a Oldfielda z roku 1983 podkreśla tajemniczą paletę kolorystyczną tej kolekcji, obejmującą odcienie błękitu, szarości i połyskliwe barwy metaliczne.

Równocześnie ważną częścią kolorów Moonlight Shadow pozostają inspiracje wnętrzami z lat 80. Przeszłość staje się budulcem przyszłości.

C59 szary kwarc

C60 grafitowy antracyt

Paleta barw

Neutralne szarości zaczynają nabywać chromatycznego odcienia – zielonkawego, niebieskawego, beżowego.
Widzimy je zarówno w bardzo jasnych jak i ciemnych odmianach. Ważną częścią aranżacji są różnego rodzaju sposoby wykończenia powierzchni oraz połączenia materiałów. We wnętrzach znajdziemy również chłodne, niebieskawe barwy, na których tle wspaniale wyglądają połyskliwe elementy ze szkła i metalu. Stonowana paleta kolorystyczna stwarza dobre otoczenie dla mocnych akcentów. Pojawiają się magenta, ciemna czerwień i lawendowy fiolet, która staną się w najbliższych latach ważnymi barwami w aranżacji wnętrz.

B22 czarny diament

Wyposażenie wnętrza

W mediach społecznościowych umacnia się trend HIPSTORIC HOME, w którym można komponować aranżacje składające się z mebli starych i nowych oraz dodatków reprezentujących różne nurty wnętrzarskie. Urządzone w eklektycznym stylu wnętrza opierają się na umiejętnym zestawieniu pozornie niepasujących do siebie przedmiotów, które łączyć może np. ten sam kolor. Liczy się komfort oraz poczucie humoru. 

Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic Kuchnia Łazienka B22 czarny diament

Efektowne ściany w stylu Moonlight Shadow

Ponieważ pracujemy często z domu, niezwykle ważna staje się pokazowa ściana, na tle której widzą nas współpracownicy w trakcie zdalnych konferencji. W stylu MOONLIGHT SHADOW możemy ją ozdobić efektowną kolekcją grafik, czarno-białych fotografii w srebrnych lub złotych ramkach, ewentualnie elegancko zaaranżowaną biblioteczką.

Doskonałymi barwami dla pokazowej ściany są C60 grafitowy antracyt lub B25 granatowy agat. Ciekawie będą prezentowały się również sztukaterie lub zakupiony w profesjonalnej galerii sztuki obraz.
Odejście od surowego minimalizmu w kierunku bardziej ekspresyjnego urządzania wnętrz sprawia że, będziemy mówić więcej o przestrzeniach zbudowanych wokół wartościowych dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich.

Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic Kuchnia Łazienka B25 granatowy agat

B25 granatowy agat

KL13 chłodny beton

Powierzchnie i materiały

Nowoczesne aluminium, błyszcząca miedź, złocisty mosiądz, chromowane detale - wszystko to może być dominantą w pomieszczeniu, nadawać rys i charakter wnętrzu.

W trendzie MOONLIGHT SHADOW metale stanowią niezwykle ważny element aranżacji. Można je ze sobą swobodnie łączyć, nie trzymając się tylko jednego koloru. Metalizowane efekty pojawiają się również na ścianach, w formie różnego rodzaju farb strukturalnych. Wzrasta zainteresowanie polerowanym aluminium, stalą nierdzewną i chromem. Ciemne odcienie farby, takie jak C60 grafitowy antracyt czy B25 granatowy agat idealnie podkreślają metaliczny blask wyposażenia. Płytki podłogowe i ścienne z efektem metalicznym mogą być wykorzystywane zarówno w kuchni i łazience, jak i w reprezentacyjnym salonie. 
 

Modne pozostają nadal aksamitne sofy i fotele. Zapewniają one komfort, pozwalając równocześnie na wprowadzenie kontrastowych akcentów kolorystycznych. W roku 2023 szczególnie ważne kolory to lawendowy fiolet i niebieski petrol.

Ściana pomalowana MAGNAT #kolorLove KL13 chłodny beton

Dodatki

Ważny dodatek stanowi kolorowe szkło, które może również zostać zastosowane przy podziale wnętrza. Unikalne oświetlenie – zwłaszcza wspaWszystko, co daje klimat vintage lat 70. i 80niałe włoskie żyrandole Murano.

Przezroczyste i zwiewne detale będą istotne w projektowaniu wnętrz w najbliższych latach. Eksperci z Pinteresta przewidują falę koronek, tiulów i falbanek. Transparentne elementy pozwalają dzielić przestrzeń, nie zamykając jej . 

Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic C71 liliowy aragonit

C71 liliowy aragonit

C60 grafitowy antracyt

Złote i srebrne meble

Złote i srebrne meble występują w MOONLIGHT SHADOW w różnych stylach i wzorach, mogą to być  krzesła, stoliki kawowe, a nawet ramy łóżka.

Złote krzesło lub srebrny stolik do kawy mogą całkowicie przekształcić salon, podczas gdy złota rama łóżka może dodać blasku do sypialni i stać się centralnym punktem przestrzeni. 

Ściana pomalowana MAGNAT Ceramic C60 grafitowy antracyt

Zestawienia barw

Wszystkie kolory Moonlight Shadow zostały dobrane tak, że możesz je w dowolny sposób ze sobą łączyć, a efekt wizualny zawsze będzie wspaniały. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi, zainspiruj się gotowym zestawieniem barw, na którym zaproponowaliśmy połączenie dwóch kolorów z kolekcji wraz z dodatkowym akcentem kolorystycznym.

Przy łączeniu kolorów nie musisz ograniczać się tylko do ścian. Kolory Moonlight Shadow możesz uzupełnić barwami z zaproponowanych zestawień i wpleść je do pomieszczenia za pomocą akcentów w dodatkach i akcesoriach czy meblach.

Zobacz inne inspiracje

 • new-classical-zajawka.jpg

  Inspiracja

  New Classical – nowoczesny minimalizm i ponadczasowa klasyka

  Instynktownie dążymy do harmonii i porządku w naszym otoczeniu, aby zanurzyć się w nich jak w ciepłym, miękkim kokonie. Dzieje się tak również ze względu na fakt, że coraz częściej pracujemy zdalnie, spędzając więcej czasu we własnym mieszkaniu, wpatrzeni w ekran komputera. W migoczącej feerii elektronicznych barw tęsknimy za naturalnymi, ciepłymi odcieniami, które zapewnią nam równowagę i regenerację sił. 

  dalej
 • private-paradise-zaj.jpg

  Inspiracja

  Private Paradise – piękne wnętrza w kolorach natury

  Biofilia to trend, który opanował czasopisma i portale architektoniczne w ciągu ostatnich lat i z pewnością pozostanie w nich na dłużej. Doceniamy kontakt z naturą i jej pozytywny wpływ na naszą psychikę. Wiąże się to również ze świadomością naszej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wobec przyszłych pokoleń. Postrzeganie budynków i ich wnętrz jako żywych organizmów nie jest niczym nowym.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść