text.skipToContent text.skipToNavigation

Na jaki kolor pomalować kuchnię? 6 inspiracji

Kuchnia to miejsce szczególne w każdym domu. Dobrze wyposażona i urządzona kuchnia może być dumą i wizytówką gospodarzy. Coraz częściej chcemy, by wnętrze to było wyjątkowe, wyróżniało się i łamało schematy. Oto przykłady sześciu ciekawie pomalowanych kuchni, odbiegających swym wystrojem od zwyczajowo przyjętych wzorców.

Fiolet w klasycznej kuchni

Klasycznie urządzone wnętrza kuchenne urządzamy zazwyczaj w kolorach neutralnych. Tutaj – ciekawe połączenie stylowego wnętrza i nowoczesnej kolorystyki. Zaskakujące, ciekawe i niespotykane połączenie tradycji z nowoczesnością. Interesujący pomysł na wnętrze.
MAGNAT Ceramic fiołkowy ametyst C36 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic fiołkowy ametyst C36 2,5L

124,99 zł

MAGNAT Ceramic to najwyższej jakości plamoodporna farba ceramiczna, odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Zapewnia doskonałe krycie i wydajność, nie chlapie podczas malowania.

Ciemna góra, jasny dół

Ciemne, ciężkie barwy nabierają w tym wnętrzu lekkości i unoszą się wyżej. Biel otwiera przestrzeń w okolicy blatu i poniżej linii górnych szafek. Biała ściana pomiędzy górną i dolną zabudową przechodzi płynnie w biel dolnych szafek i sięga aż do podłogi. W aranżacji użyliśmy MAGNAT Ceramic biały C45. Kuchnia jakby stanęła na głowie. Sprawia wrażenie lekkości i przewrotności. Mimo stonowanej kolorystyki jest nowoczesna i wesoła.

Po pierwsze zieleń

Ten odcień zieleni niemal namacalnie wzmacnia apetyt. To kolor aktywizujący i rześki. Duża powierzchnia okna otwiera to wnętrze na przestrzeń za nim. Tam kolorystyka ogrodu kontynuuje atmosferę panującą we wnętrzu. Dzięki temu kuchnia wydaje się jeszcze większa. Mocny kolor zawsze jest ciekawą koncepcją. On urządza przestrzeń i sprawia, że meble i dodatki nie są już tak bardzo istotne.

MAGNAT Ceramic C27

Czerwień

Bardzo intensywna czerwień w dużych ilościach jest rozwiązaniem niecodziennym dla wnętrz kuchennych. To kolorystyka sprawia, iż prezentowana kuchnia jest miejscem wyjątkowym. Bardzo energetyczna barwa wyeksponowana w świetle świetlika sufitowego i zestawiona z bielą wygląda dobitnie, ekstrawagancko i wyjątkowo pięknie. W aranżacji użyliśmy farby MAGNAT Ceramic C27 namiętny karnelian.

Drewno i kolor

Połączenie kilku jaskrawych kolorów z bielą i ciepłym bukowym drewnem dało w efekcie jasne, radosne wnętrze. Lekkości dodają białe płaszczyzny podłogi, blatu i szafek wiszących. Zestawienie barw przekonuje, iż właściciele to ludzie radośni, aktywni i młodzi duchem. Ta kuchnia to dowód na to, że nie trzeba się bać rozwiązań odważnych i warto szukać sposobów na realizację własnych pomysłów na wnętrze.
MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic naturalny turkus C39 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic złocisty topaz C16 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic złocisty topaz C16 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic zielony diament C41 2,5L

Produkt, którym wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic zielony diament C41 2,5L

124,99 zł

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Żywe kolory ścian w kuchni - zobacz 5 najlepszych inspiracji

  Mówisz: kuchnia, myślisz: biała. Ewentualnie z dodatkiem szarości i czerni. Tak od kilku sezonów wyglądają kuchnie w polskich domach. Monochromatyczna stylistyka ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale tym razem zachęcamy do sięgnięcia po kolor.

  dalej
 • Inspiracja

  5 kolorowych inspiracji ścian w aneksie kuchennym

  Kolorystyka salonu w którym znajduje się aneks kuchenny może zaskakiwać ciekawym zestawieniem barw lub zachwycać subtelnością ich połączeń. Bez względu na wybrany styl, koncepcja kolorystyczna powinna być prowadzona konsekwentnie, a dobrane materiały i dodatki współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Oto kilka przykładów bardzo ciekawych połączeń barwnych.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść