text.skipToContent text.skipToNavigation

Oryginalne efekty dekoracyjne – trendy na 2016

Przyszedł czas, by zostawić za sobą rok 2015 i przyjrzeć się trendom w aranżacji wnętrz, jakie proponuje rok 2016. Nowoczesny styl życia, zdeterminowany rozwojem technologii, oferujący coraz więcej sposobów aktywności, ale również dokładający obowiązków, powoduje, że stale żyjemy pod presją. Praca, stres, codzienny pęd wymaga zatem, by nasze domy stały się dla nas azylem. Miejscem skupionym wokół prostoty, spokoju i braku problemów. Wnętrze w 2016 roku ma zatem odzwierciedlać nasze potrzeby wyciszenia się i wyłączenia z biegu.

Beton nadal w modzie

W minionym sezonie beton i efekty betonopodobne coraz częściej były używane w projektowaniu i aranżacji nowoczesnych wnętrz. W tym roku jednak również są dobrym pomysłem na wykończenie pomieszczeń, a liczba jego zwolenników stale rośnie. Nadaje on surowego, industrialnego charakteru i doskonale spisuje się we wnętrzach minimalistycznych, uciekających od przepychu i przeładowania elementami dekoracyjnymi. Beton we wnętrzach daje bardzo duże możliwości aranżacyjne: można wybierać w morzu struktur, kolorów i efektów wykończenia. Beton dekoracyjny MAGNAT Style to bardzo dobry wybór do nowoczesnego salonu. W subtelny sposób dodaje mu elegancji i artystycznego sznytu. Biorąc pod uwagę, że sama betonowa ściana wygląda raczej surowo, to projektując wnętrze warto dobrać ciepłe materiały, np. drewniane podłogi, ponieważ drewno to jeden z najlepszych pomysłów na ocieplenie wnętrza. Ściany pokryte tynkiem strukturalnym lubią również wyraźne elementy dekoracyjne w intensywnych kolorach, wyróżniające się na tle szarości. Zwykłe kolorowe ramy na fotografie, czy grafiki w Twoim ulubionym kolorze mogą sprawić, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE BETON

150,98 zł

Beton Magnat Style do trwała i łatwa w aplikacji struktura dekoracyjna, pozwalająca uzyskać efekt naturalnego „surowego” Betonu. Dzięki formule produktu, opartej na bazie spoiwa wapiennego powłoka jest odporna na działanie bakterii i grzybów, oraz zapewnia oddychanie ścian. Wyrób można aplikować na wiele sposobów, w zależności od zamierzonego efektu. Możliwe do uzyskania efekty to m.in. Efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub lity. W skład systemu wchodzą MAGNAT Style farba Podkładowa, MAGNAT Style Beton, MAGNAT Style Lakier Rustykalny. Kolor Betonu można przyciemnić dodając do masy Betonu pigment barwiący Hematyt MAGNAT Style – w ilości wg receptury kolorystycznej.

C20 Tygrysie Oko

Mocny akcent kolorystyczny na jednej ze ścian lub jej fragmencie

Rozwój branży wnętrzarskiej daje ogrom możliwości, by w bardzo prosty sposób uczynić nasze domy wyjątkowymi. Coraz częściej poszukujemy niedrogich rozwiązań dla swoich dylematów projektowych i to malowanie ścian wygrywa jako najlepszy sposób, by niedrogo, ale zauważalnie przekształcić przestrzeń. Są jednak właściciele domów, którzy pozostają niezdecydowani, jeśli chodzi o kolory i zgranie ich w przestrzeni. Dobrym pomysłem jest pomalowanie jednej ściany lub jej fragmentu, np. wnęki, którą chcemy podkreślić, farbą MAGNAT CERAMIC C20 Tygrysie Oko. Powłoka ta doskonale komponuje się z jasnymi odcieniami pozostałych ścian. To również wysublimowana dekoracja i dobry sposób na równowagę między monotonią a szczyptą szaleństwa. Aranżacja z mocnym akcentem kolorystycznym dodatkowo ożywia i urozmaica przestrzeń, jednocześnie nie odbierając jej lekkości.

Perłowa szarość połączona z pastelami

W projektach nowoczesnych wnętrz na rok 2016 wyraźnie zarysowuje się zwrot w kierunku kolorystyki, jako jednego z istotniejszych składowych aranżacji. Tym razem jednak to ukłon w stronę pastelowych, kontrastowych zestawień. Myśląc o pastelach, widzimy oczywiste siedem kolorów, które tworzą tęczę. Każdy z nich posiada jednak cały wachlarz odcieni, a w nim swoje stonowane, rozmyte, „szare” oblicza. Te delikatne, lekkie, rozjaśnione, wręcz kobiece kolory zestawiamy w tym sezonie z perłową szarością. Do tego zabiegu świetnie będą nadawać się farby i efekty dekoracyjne MAGNAT. Niepowtarzalny, modny, a tym samym przytulny efekt stworzysz dzięki dekoracyjnej farbie strukturalnej Glinka Wenecka MAGNAT Style w połączeniu z pastelową farbą ceramiczną MAGNAT CERAMIC C33 Królewski Diament.
MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic szary piryt C29 2,5L

124,99 zł
MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

MAGNAT Ceramic królewski diamen C33 2,5L

124,99 zł
Magnat Style Glinka wenecka 2,5L

Produkty, którymi wykonano inspirację

Magnat Style Glinka wenecka 2,5L

Stylistyka loftu w mieszkaniu

Przemysłowy styl aranżacji wnętrza to również dobry kierunek zmian w mieszkaniu w 2016 roku. Nieco szorstki, ale bynajmniej nie nudny trend przemysłowy charakteryzuje się wykorzystaniem betonu lub muru, metalowych lamp i żyrandoli z drutu, skórzanych foteli i sof a także drewnianych podłóg. Główną cechą tego stylu jest niedokończony wygląd, który skupia się na łączeniu gładkich i chropowatych powierzchni, nawiązujących do przemysłu i hal produkcyjnych. Koncepcja ta często idzie w parze z minimalizmem, więc przestrzeń powinna być urządzana z jak najmniejszym użyciem mebli i przedmiotów. Jeśli nie masz idealnej przestrzeni, ale lubisz styl tego typu, spróbuj wybrać kilka szczegółów, które sprawią, że mieszkanie zyska wygląd nowoczesnego loftu. Naszą propozycją jest Beton MAGNAT Style z efektem deskowania, który genialnie wpisuje się w nurt rewolucji przemysłowej.

Z połyskiem miedzi

Ostatni rok przyniósł popularność odważnym, metalicznym wykończeniom ze stali nierdzewnej. W tym roku ustępują one miejsca miękkim, metalicznym materiałom, takim jak mosiądz i miedź oraz elementom wykończenia utrzymanej w ich kolorystyce. Miedź początkowo wykorzystywana do produkcji narzędzi i broni, długo później stała się popularna w świecie projektowania wnętrz. Można ją eksponować, czyniąc z niej główną oś projektu, lub w subtelny sposób przemycić jej wdzięk i artystyczny charakter. Miedź kojarzy się bowiem ze światem sztuki. Kiedyś gościła na salonach w postaci prac znamienitych rzeźbiarzy i odlewanych elementów dekoracyjnych, dziś natomiast pojawia się w naszych domach w nieco innym wydaniu. Jej kolor może pięknie pokrywać ściany. Decydując się na taki krok, świetnym wyborem będzie dekoracyjna farba strukturalna Metallici MAGNAT Style, która doda pomieszczeniu szczyptę elegancji.

Produkty z inspiracji

ZESTAW MAGNAT STYLE METALLICI

0,00 zł

PORADA

Przyszedł czas, by zostawić za sobą rok 2015 i przyjrzeć się trendom w aranżacji wnętrz, jakie proponuje rok 2016. Nowoczesny styl życia, zdeterminowany rozwojem technologii, oferujący coraz więcej sposobów aktywności, ale również dokładający obowiązków, powoduje, że stale żyjemy pod presją. Praca, stres, codzienny pęd wymaga zatem, by nasze domy stały się dla nas azylem. Miejscem skupionym wokół prostoty, spokoju i braku problemów. Wnętrze w 2016 roku ma zatem odzwierciedlać nasze potrzeby wyciszenia się i wyłączenia z biegu.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów

 • Inspiracja

  Dekoracyjna ściana z perłowym połyskiem. Pomysły na aranżacje wnętrz

  Obserwując trendy w aranżacji wnętrz, można śmiało stwierdzić, że farby i tynki z perłowym połyskiem nie są zagrożone wyjściem z mody, a na pewno nie w najbliższym czasie. To zapewne dobra informacja dla wszystkich miłośników tego efektu. Właściwie nie ma co się dziwić, że perłowy połysk ciągle jest w kręgu zainteresowań designerów i architektów wnętrz, ponieważ do każdego pomieszczenia wnosi życie, głębię i podnosi poziom ich wyrafinowania. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet najbardziej skromnym wnętrzom doda odrobinę luksusu.

  dalej
 • Inspiracja

  Kolory ścian w łazience. Wyjątkowe pomysły na aranżacje

  Łazienka to w dzisiejszych czasach małe, domowe SPA. Urządzamy ją z uwagą – tak, aby była funkcjonalna i odpowiadała naszym potrzebom estetycznym. Wbrew pozorom spędzamy w niej sporo czasu, dlatego nie warto iść na kompromisy – każdy z nas zasługuje na łazienkę na miarę marzeń. W jakim kolorze powinny być jej ściany? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Możliwości jest nieskończenie wiele i duża część z nich może okazać się twoim strzałem w dziesiątkę. Oto kilka sprawdzonych podpowiedzi.

  dalej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi inspiracjami, nowościami, promocjami i poradami technicznymi.

Zapisz się do naszego Newslettera

Administratorem Twoich danych osobowych jest Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. siedziba Spółki: 00-867 Warszawa, ul.Chłodna 51; adres do korespondencji: 39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44 (dalej Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. ). Pełna treść